گزارشی از کمک‌های ارسالی ایران به لبنان برای آسیب‌دیدگان انفجار بیروت

06/08/2020 01:25:00 ب.ظ

در پی وقوع انفجار روز سه‌شنبه در شهر بیروت، جمعیت هلال احمر ایران نخستین محموله زیستی و امدادی خود را به لبنان ارسال کرد.

انفجار_لبنان, ایران

🎥کمک‌های ارسالی ایران به لبنان؛ ۱۵ تن اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی، ۲ اتاق عمل و ۱۵ پزشک فوق تخصص انفجار_لبنان گزارش جواد منتظری و حمیدرضا همایونی فر را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

در پی وقوع انفجار روز سه‌شنبه در شهر بیروت ، جمعیت هلال احمر ایران نخستین محموله زیستی و امدادی خود را به لبنان ارسال کرد.

جمعیت هلال احمر ایران در پی وقوع انفجار ویرانگر روز سه‌شنبه در شهر بیروت، نخستین محموله امدادی خود را روز چهارشنبه به لبنان ارسال کرد. این محموله با حجم کلی ۹۵ تن توسط دو هواپیمای باری به بیروت فرستاده شده است.کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر ایران درباره اقلام ارسالی به خبرنگار یورونیوز در تهران گفت: ۱۵ تن اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی به ارزش بیش از ۱۵۰ هزار دلار و ۴۵ تن محموله خوراکی در بسته بندی ۷۲ ساعته به وسیله دو پرواز باری به لبنان ارسال می‌شود.

ارسال کمک ایران به لبنانیورونیوز فارسیگفتنی است علاوه بر این اقلام، یک بیمارستان صحرایی مجهز ۵۰ تختخوابی با دو اتاق عمل به همراه یک تیم پزشکی ۱۵ نفره شامل پزشکان فوق تخصص در رشته های مختلف و نیز کادر پرستاری مجرب برای امدادرسانی به حادثه‌دیدگان انفجار در بیروت ارسال شده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

آیا انفجار بیروت تاثیری در روابط تجاری ایران و لبنان دارد؟مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: با توجه به اینکه محصولاتی مانند پسته و فرش از جمله مهمترین کالاهای صادراتی کشور به لبنان محسوب می‌شود، این انتظار می‌رود که صادرکنندگان این نوع محصولات بتوانند از سایر مسیرها مانند خطوط هوایی بتوانند به صادرات خود به لبنان ادامه دهند.

ترکیه انفجار در بیروت را به دولت و ملت لبنان تسلیت گفتمعاون رئیس‌جمهور ترکیه انفجار در بیروت را به دولت و ملت لبنان تسلیت گفت. - خبرگزاری آناتولی

بعد از انفجار بزرگ در بیروت، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است🔺بعد از انفجار بزرگ در بیروت ، آمریکا پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است ⚡️مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که سه شنبه غروب به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.

صلیب‌سرخ لبنان: تلفات انفجار بیروت به 100 کشته و بیش از 4000 زخمی رسیدصلیب سرخ لبنان اعلام کرد که شمار قربانیان انفجار روز گذشته در بیروت به 100 نفر و تعداد مجروحان به بیش از 4 هزار نفر رسیده است. - خبرگزاری آناتولی

«موشک‌های نقطه‌زن ایرانی و حزب‌الله لبنان»؛ واکنش‌ها به انفجار مهیب بیروتانفجار مهیبی که در ساعات پایانی روز گذشته بیروت پایتخت لبنان را لرزاند تاکنون بیش از ۷۸ کشته و ۴ هزار زخمی بر جای گذاشته است و هر ساعت آمار قربانیان و مصدومان این انفجار بالاتر می رود. مقامات بلندپایه اسراییلی از رییس جمهور تا نخست وزیر و وزیرخارجه این کشور همصدا آمادگی کشور خود را برای ارسال کمک های بشردوستانه به لبنان را اعلام کردند انفجار_بیروت لبنان جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر:

بیروتِ لبنان؛ انفجار و ویرانی‌های «عروس خاورمیانه» به روایت تصویراگرچه این حادثه برای مردم منطقه، جهان و دیگر شهرهای لبنان شوک‌آور بود اما ناباوری شهروندان بیروت که در میانه بحران‌های اقتصادی کشور ناگهان با انفجاری مهیب در شهر خود مواجه شدند را می‌توان در تصاویر و عکس‌های منتشر شده به وضوح مشاهده کرد.

Aa جمعیت هلال احمر ایران در پی وقوع انفجار ویرانگر روز سه‌شنبه در شهر بیروت، نخستین محموله امدادی خود را روز چهارشنبه به لبنان ارسال کرد.فرزاد پیلتن در گفت‌وگو با ایلنا در مورد تاثیر بمب‌گذاری در یکی از بنادر تجاری لبنان بر تجارت ایران با این کشور اظهار داشت: تجارت ج.معاون رئیس‌جمهور .Share via Email Print this page مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که سه شنبه غروب به وقت واشنگتن منتشر کرد،‌ گفت که ایالات متحده پیشنهاد کمک به مردم لبنان را داده است.

این محموله با حجم کلی ۹۵ تن توسط دو هواپیمای باری به بیروت فرستاده شده است. کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر ایران درباره اقلام ارسالی به خبرنگار یورونیوز در تهران گفت: ۱۵ تن اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی به ارزش بیش از ۱۵۰ هزار دلار و ۴۵ تن محموله خوراکی در بسته بندی ۷۲ ساعته به وسیله دو پرواز باری به لبنان ارسال می‌شود.ایران و لبنان در سال گذشته حدود ۵۰ میلیون دلار بوده است که شامل صادرات ۳۰ میلیون  دلار و ۲۰ میلیون دلار واردات بوده است. ارسال کمک ایران به لبنان یورونیوز فارسی گفتنی است علاوه بر این اقلام، یک بیمارستان صحرایی مجهز ۵۰ تختخوابی با دو اتاق عمل به همراه یک تیم پزشکی ۱۵ نفره شامل پزشکان فوق تخصص در رشته های مختلف و نیز کادر پرستاری مجرب برای امدادرسانی به حادثه‌دیدگان انفجار در بیروت ارسال شده است.2020 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی فواد اوکتای، معاون رئیس‌جمهور ترکیه در حساب کاربری خود در توئیتر، جان باختن شماری در انفجار مهیبی که امروز در بیروت رخ داد را تسلیت گفت. کریم همتی همچنین اعلام کرد که در صورت نیاز ایران آمادگی ارسال دستگاه ونتیلاتور، وسایل کمک تنفسی، آی سی یو و دستگاه دیالیز به لبنان دارد.ا. پنج هزار زخمی در انفجار بیروت؛ قدرت تخریب یک دهم بمب اتمی هیروشیما بود کمک‌های امدادی ایران در حالی به بیروت ارسال می‌شود که این کشور در هفته‌های گذشته درگیر دومین پیک کرونا شده است و ظرفیت اکثر بیمارستان‌ها به ویژه تخت‌های بخش مراقبت ویژه تکمیل شده است. وزارت خارجه اسرائیل در اورشلیم در بیانیه‌ای اعلام کرد: با دستور گبی اشکنازی وزیر خارجه و بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل، این کشور از طریق کانال‌های جهانی و امنیتی پیشنهاد کمک انسان‌دوستانه به دولت لبنان داده است.

همتی در پاسخ به اینکه آیا ارسال این کمک‌های درمانی باعث ایجاد اختلال در خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی در ایران می‌شود یا خیر، گفت: خوشبختانه شرایط در کشور پایدار است و ما به تخت های ای سی یو موجود در کشور دست نمی زنیم و از ظرفیت مازادی که خودمان داریم، استفاده می‌کنیم. با این وجود، می‌توان انتظار داشت که این موضوع در کوتاه مدت بر تجارت دو جانبه میان دو کشور آثار منفی خواهد داشت و با توجه به تخریب و احتمال تعطیلی بندر بیروت موجب کاهش نسبی تجارت میان طرفین شود.. ارسال کمک ایران به لبنان یورونیوز فارسی از نخستین ساعات پس از وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت، بسیاری از مقامات بلندپایه ایرانی بر لزوم امدادرسانی به حادثه‌ دیدگان لبنانی تاکید کردند و حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، طی دستور ویژه‌ای به رئیس جمعیت هلال احمر ایران خواستار تسریع روند ارسال کمک‌های بشردوستانه به لبنان شد. انفجار مهیب روز سه شنبه بیروت که ناحیه بندری این شهر را ویران کرد، دستکم ۱۳۵ تن کشته و ۵ هزار زخمی برجا گذاشت. وی اضافه کرد:  با این وجود؛ با توجه به اینکه محصولاتی مانند پسته و فرش از جمله مهمترین کالاهای صادراتی کشور به لبنان محسوب می‌شود، این انتظار می‌رود که صادرکنندگان این نوع محصولات بتوانند از سایر مسیرها مانند خطوط هوایی بتوانند به صادرات خود به لبنان ادامه دهند. فرماندار بیروت از خسارت «۱۵ میلیارد دلاری» به اقتصاد لبنان خبر داده است. . خبرهای دیگر .