دانشگاه آکسفورد آزمایش واکسن کرونا را از سر می‌گیرد - BBC News فارسی

23/06/1399 05:47:00 ق.ظ

دانشگاه آکسفورد آزمایش واکسن کرونا را از سر می‌گیرد

آزمایش ها به روی یک واکسن کرونا که دانشگاه آکسفورد و شرکت استروزنکا مشغول توسعه آن هستند بار دیگر بعد از تعلیقی به دلیل عارضه جانبی یکی از بیماران در بریتانیا از سرگرفته خواهد شد. این دانشگاه جزییات عوارضی که در یک داوطلب ظاهر شده بود را به دلیل محرمانه بودن این اطلاعات فاش نکرد، اما نیویورک تایمز گزارش داد که یک داوطلب در بریتانیا به "میلیت عرضی" که یک سندروم تورمی است که بر نخاع اثر می گذارد و می تواند ناشی از عفونت ویروسی...

این دانشگاه جزییات عوارضی که در یک داوطلب ظاهر شده بود را به دلیل محرمانه بودن این اطلاعات فاش نکرد، اما نیویورک تایمز گزارش داد که یک داوطلب در بریتانیا به "میلیت عرضی" که یک سندروم تورمی است که بر نخاع اثر می گذارد و می تواند ناشی از عفونت ویروسی باشد دچار شد.

سازمان بهداشت جهانی می گوید تقریبا ۱۸۰ واکسن بالقوه در اطراف جهان تحت آزمایش است اما هنوز هیچ کدام آنها مرحله آزمایش کلینیکی را کامل نکرده اند. بنابه گزارش ها حدود ۳۰ واکسن در مراحل پیشرفته آزمایش هستند.

انتظار زیادی وجود داشته که محصول استروزنکا - که فازهای اول و دوم آزمایش را با موفقیت کامل کرده - یکی از اولین واکسن هایی باشد که وارد بازار می شود. مرحله سوم آزمایش این واکسن در هفته های اخیر با شرکت حدود ۳۰ هزار داوطلب در آمریکا، بریتانیا، برزیل و آفریقای جنوبی شروع شد. آزمایش های مرحله سوم معمولا شامل هزاران نفر است و چندین سال طول می کشد. headtopics.com

سر پاتریک والانس مشاور ارشد علمی دولت بریتانیا روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت اتفاقی که در آزمایش های دانشگاه آکسفورد روی داده عجیب نیست.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

آخرین ها از واکسن کرونا، آزمایش واکسن آکسفورد از سر گرفته شدبنا به اعلام شرکت آسترازنکا مقامات بهداشتی و دارویی بریتانیا تائید کرده‌اند که ادامه آزمایش واکسن تولید شده بی‌خطر است.

آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد - BBC News فارسیبه گفته مقامات رسمی بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان ایالت اورگن در آمریکا در حال فرار از آتش‌سوزی مهلکی هستند که سراسر شمال غربی اقیانوس آرام را فرا گرفته است.

آیت‌الله صانعی درگذشت؛ از دادستان دهه شصت تا منتقد بعد از ۸۸ - BBC News فارسیآیت‌‌الله یوسف صانعی، از مراجع تقلید شیعه در ایران در ۸۳ سالگی براثر بیماری درگذشت. آقای صانعی در روستای نیک‌آباد اصفهان به دنیا آمد و در حوزه علمیه از شاگردان آیت‌الله خمینی بود. یوسف صانعی ابتدا حامی سرسخت رهبری آیت‌الله خامنه‌ای بود اما بعد منتقد او شد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا مى گويد پروتکل غربالگری مسافران بین‌المللی از جمله از ایران را در دوران‌ کرونا تغییر خواهد دادمرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا مى گويد پروتکل غربالگری مسافران بین‌المللی از جمله از ایران را در دوران‌ کرونا تغییر خواهد داد

کارزار شماری از هنرمندان و نویسندگان جهان برای آزادی نسرین ستودهشماری از هنرمندان و نویسندگان سرشناس جهان با انتشار یک فراخون عمومی به کارزار اینترنتی در اعتراض به تداوم حبس نسرین_ستوده، وکیل حقوق بشر، پیوسته و خواستار آزادی هرچه سریعتر این مدافع حقوق بشر و دیگر زندانیان_سیاسی در ایران شدند.

مسئولان برای فرار از مسئولیت، مردم را مقصر گرانی‌ها می‌دانند/ اگر همه از ایران بروند؛ شاید آقایان راحت شوند!/ بررسی افزایش قیمت ارز، خودرو و مسکن در مجلسیک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت بورس و افزایش قیمت مسکن، خودرو و ارز در جلسه هفته آینده مجلس خبر داد و گفت: مسئولان برای فرار از مسئولیت وقتی مسکن گران می‌شود می‌گویند مردم مقصر هستند، بورس ریزش می‌کند باز هم می‌گویند مردم مقصر هستند، خودرو گران می‌شود همین را می‌گویند! خب مردم از ایران بیرون بروند تا بعضی از مسئولان راحت باشند!