آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد - BBC News فارسی

11/09/2020 08:33:00 ق.ظ

آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد

آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد

به گفته مقامات رسمی بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان ایالت اورگن در آمریکا در حال فرار از آتش‌سوزی مهلکی هستند که سراسر شمال غربی اقیانوس آرام را فرا گرفته است.

یک نفر مظنون به آتش سوزی دستگیر شده و کیت براون، فرماندار ایالت اورگن گفته است که هنوز دقیقا مشخص نیست چه کسانی همدست این فرد بوده‌اند اما تاکنون ۴ نفر شناسایی شده‌اند.در حال حاضر بیش از ۱۰۰ مورد آتش‌سوزی در ۱۲ ایالت غربی آمریکا در حال سوختن است.ایالت‌های اورگن، کالیفرنیا، واشنگتن بیشترین میزان آتش‌سوزی را متحمل شده‌اند و در چندین مورد کل شهرها در اثر آتش‌سوزی تخریب شده و در کالیفرنیا ۱۰ نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته مرکز ملی آتش‌نشانی آمریکا تاکنون حدود ۴.۴ میلیون هکتار در اثر این آتش‌سوزی از بین رفته است.منبع تصویر،Reutersعصر دیروز(پنجشنبه) اداره اضطراری اورگن اعلام کرد که براساس آخرین داده‌ها بیش از ۱۰ درصد ساکنان ایالت که حدود ۴ میلیون ۲۰۰ هزار نفر می‌شوند اقدام به تخلیه اورگن کرده‌اند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

آزمایش کرونای بیش از نیم میلیون کودک در آمریکا مثبت اعلام شد

اسامی چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد/پذیرش بیش از ۱۳ هزار دانشجو در سال ۹۹اسامی چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج بیش از ۴۱ هزار داوطلب دکتری سال ۹۹ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی امشب خبر داد و گفت: بیش از ۱۳ هزار داوطلب در آزمون دکتری امسال در دانشگاه‌ها پذیرش خواهند شد.

بیش از 3900 نفر دیگر در اسرائیل به کرونا مبتلا شدند

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 28 میلیون نفر گذشت

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از 20 میلیون و 120 هزار نفر فراتر رفت

ترامپ امروز خروج تعداد بیشتری از نیروهای آمریکایی از عراق را اعلام می‌کندیک مقام آمریکایی اعلام کرد که ترامپ امروز بیانیه‌ جدیدی در خصوص خروج تعداد بیشتری از سربازان این کشور از عراق منتشر خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

این آتش‌سوزی که با بادهای غیرطبیعی و خشک در حال گسترش است و دهها جهنم در این ایالت ایجاد کرده است.تست کرونای حدود 70 کودک در آمریکا در بازه زمانی 20 اوت تا 3 سپتامبر مثبت اعلام شد.فاطمه زرین‌آمیزی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: اسامی بیش از ۴۱ هزار و ۳۶۲ داوطلب به عنوان معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت و مدارک مورد نیاز برای شرکت در مرحله بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و سنجش عملی آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.شمار مبتلایان به کرونا در اسرائيل با ثبت 3904 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 142 هزار و 582 نفر افزایش یافت.

یک نفر مظنون به آتش سوزی دستگیر شده و کیت براون، فرماندار ایالت اورگن گفته است که هنوز دقیقا مشخص نیست چه کسانی همدست این فرد بوده‌اند اما تاکنون ۴ نفر شناسایی شده‌اند. در حال حاضر بیش از ۱۰۰ مورد آتش‌سوزی در ۱۲ ایالت غربی آمریکا در حال سوختن است.09. ایالت‌های اورگن، کالیفرنیا، واشنگتن بیشترین میزان آتش‌سوزی را متحمل شده‌اند و در چندین مورد کل شهرها در اثر آتش‌سوزی تخریب شده و در کالیفرنیا ۱۰ نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۹ مجاز به انتخاب رشته شده و کدرشته محل‌های انتخابی خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت کرده‌اند، می‌توانند کارنامه نتیجه انتخاب رشته خود را امشب ۲۰ شهریورماه ۹۹ مشاهده کنند. به گفته مرکز ملی آتش‌نشانی آمریکا تاکنون حدود ۴. براساس این گزارش که در وبگاه خبری «دی‌هیل» منتشر شده است، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا 3 سپتامبر در آمریکا آزمایش 513 هزار و 415 کودک مثبت اعلام شده که این تعداد 10 درصد کل مبتلایان در این کشور به شمار می‌رود.۴ میلیون هکتار در اثر این آتش‌سوزی از بین رفته است. همچنین حال 4746 بیمار وخیم گزارش شده است.

منبع تصویر، Reuters عصر دیروز(پنجشنبه) اداره اضطراری اورگن اعلام کرد که براساس آخرین داده‌ها بیش از ۱۰ درصد ساکنان ایالت که حدود ۴ میلیون ۲۰۰ هزار نفر می‌شوند اقدام به تخلیه اورگن کرده‌اند. از سوی دیگر، در 18 ایالت آمریکا هیچ مورد مرگ کودکان بر اثر ویروس کرونا مشاهده نشده است. همچنین متقاضیانی که بر اساس کارنامه منتشره در سایت سازمان سنجش در کدرشته محل‌های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم هستند، لازم است مطابق با اطلاعیه دانشگاه‌های مربوط که از ۲۳ شهریور ۹۹ در سایت اطلاع رسانی دانشگاه‌ها منتشر می‌شود، به منظور انجام مراحل مختلف مصاحبه اقدام کنند. فرماندار اورگن گفته است: "ما تاکنون به هیچ وجه با این میزان آتش غیر قابل کنترل در سراسر ایالت روبرو نبودیم و متاسفانه این آتش‌سوزی تنها اینبار نخواهد بود و این صدای زنگی است که از آینده خبر می‌دهد. الان ما تاثیرات حاد تغییرات اقلیمی را احساس می‌کنیم". در حالی که در برخی ایالات افراد زیر 18 سال «کودک» در نظر گرفته می‌شوند، افراد زیر 14 سال مشمول این رده سنی می‌شوند. در میان مردمی که از این ایالت تخلیه شده‌اند، بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر زندانی زن نیز حضور دارند. وی تصریح کرد: متقاضیان رشته امتحانی مدرسی معارف اسلامی (کد ۲۱۸۰) باید حداکثر تا ۷ روز پس از انتشار اطلاعیه، برای طی مراحل پذیرش به سایت اطلاع‌رسانی معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان (به نشانی www. زندان محل نگهداری آنان از دو طرف در محاصره دو آتش سوزی گسترده قرار دارد که مقامات معتقدند که ممکن است با رسیدن آتش‌ها به یکدیگر تبدیل به یک آتش سوزی گسترده شود. تاکنون در این کشور 6 میلیون و 514 هزار و 376 مورد مبتلا و 194 هزار و 37 مورد مرگ ناشی از کرونا شناسایی شده است.

یکی از آتش‌سوزی‌هایی که موجب خرابی زیادی شد در آشلند در نزدیکی مرز کالیفرنیا اتفاق افتاده و پلیس معتقد است که این آتش‌سوزی عمدی بوده و تاکنون دو کشته بر جای گذاشته است. یکی از مقامات پلیس گفته است: "ما دلایل قوی‌ای داریم که نشان می‌دهد این آتش‌سوزی توسط انسان آغاز شده است". وی افزود: عدم ثبت‌نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌شود و در گزینش نهایی، وضعیت علمی متقاضیانی که نتیجه مراحل مذکور از سوی معاونت مذکور به صورت منفی به این سازمان اعلام شود، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. منبع تصویر، Reuters در ایالت واشنگتن تاکنون یک پسر بچه جان خود را از دست داده و خانواده‌اش در بیمارستان در وضعیت بحرانی قرار دارند. آتش سوزی در واشنگتن موجب تخریب خانه‌های قدیمی شهر مالدن در شرق ایالت شده و نیروهای پلیس در خیابان‌ها به ساکنان اعلام می‌کنند که برای نجات جان‌شان منطقه را تخلیه کنند. در کالیفرنیا تاکنون جسد ۷ نفر پیدا شده و ۱۶ نفر ناپدید شده‌اند و به ۶۴ هزار نفر اعلام شده که محل سکونت خود را ترک کنند در حالیکه ۱۴ هزار آتش‌نشان در تلاش برای کنترل ۲۹ آتش‌سوزی در این ایالت هستند. به گفته وی، گزینش نهایی متقاضیان در هر کدرشته‌محل بر اساس نمره کل نهایی حاصل از نمره علمی آزمون متمرکز (نمره کل اولیه- ۵۰ درصد در شیوه پذیرش آموزشی- پژوهشی و ۳۰ درصد در شیوه پذیرش پژوهش محور) و نمرات مراحل مختلف ارزیابی تخصصی (مطابق با دفترچه شماره ۱ آزمون) و با توجه به اولویت کدرشته‌محل‌هایی که برای مصاحبه معرفی شده‌اند، صورت خواهد گرفت.

.