آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد - BBC News فارسی

آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد

11/09/2020 08:33:00 ق.ظ

آتش‌سوزی‌های مهیب بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان اورگن را فراری داد

به گفته مقامات رسمی بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان ایالت اورگن در آمریکا در حال فرار از آتش‌سوزی مهلکی هستند که سراسر شمال غربی اقیانوس آرام را فرا گرفته است.

یک نفر مظنون به آتش سوزی دستگیر شده و کیت براون، فرماندار ایالت اورگن گفته است که هنوز دقیقا مشخص نیست چه کسانی همدست این فرد بوده‌اند اما تاکنون ۴ نفر شناسایی شده‌اند.در حال حاضر بیش از ۱۰۰ مورد آتش‌سوزی در ۱۲ ایالت غربی آمریکا در حال سوختن است.ایالت‌های اورگن، کالیفرنیا، واشنگتن بیشترین میزان آتش‌سوزی را متحمل شده‌اند و در چندین مورد کل شهرها در اثر آتش‌سوزی تخریب شده و در کالیفرنیا ۱۰ نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021

به گفته مرکز ملی آتش‌نشانی آمریکا تاکنون حدود ۴.۴ میلیون هکتار در اثر این آتش‌سوزی از بین رفته است.منبع تصویر،Reutersعصر دیروز(پنجشنبه) اداره اضطراری اورگن اعلام کرد که براساس آخرین داده‌ها بیش از ۱۰ درصد ساکنان ایالت که حدود ۴ میلیون ۲۰۰ هزار نفر می‌شوند اقدام به تخلیه اورگن کرده‌اند.

فرماندار اورگن گفته است: "ما تاکنون به هیچ وجه با این میزان آتش غیر قابل کنترل در سراسر ایالت روبرو نبودیم و متاسفانه این آتش‌سوزی تنها اینبار نخواهد بود و این صدای زنگی است که از آینده خبر می‌دهد. الان ما تاثیرات حاد تغییرات اقلیمی را احساس می‌کنیم". headtopics.com

در میان مردمی که از این ایالت تخلیه شده‌اند، بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر زندانی زن نیز حضور دارند. زندان محل نگهداری آنان از دو طرف در محاصره دو آتش سوزی گسترده قرار دارد که مقامات معتقدند که ممکن است با رسیدن آتش‌ها به یکدیگر تبدیل به یک آتش سوزی گسترده شود.

یکی از آتش‌سوزی‌هایی که موجب خرابی زیادی شد در آشلند در نزدیکی مرز کالیفرنیا اتفاق افتاده و پلیس معتقد است که این آتش‌سوزی عمدی بوده و تاکنون دو کشته بر جای گذاشته است.یکی از مقامات پلیس گفته است: "ما دلایل قوی‌ای داریم که نشان می‌دهد این آتش‌سوزی توسط انسان آغاز شده است".

منبع تصویر،Reutersدر ایالت واشنگتن تاکنون یک پسر بچه جان خود را از دست داده و خانواده‌اش در بیمارستان در وضعیت بحرانی قرار دارند.آتش سوزی در واشنگتن موجب تخریب خانه‌های قدیمی شهر مالدن در شرق ایالت شده و نیروهای پلیس در خیابان‌ها به ساکنان اعلام می‌کنند که برای نجات جان‌شان منطقه را تخلیه کنند.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

آزمایش کرونای بیش از نیم میلیون کودک در آمریکا مثبت اعلام شد

اسامی چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد/پذیرش بیش از ۱۳ هزار دانشجو در سال ۹۹اسامی چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج بیش از ۴۱ هزار داوطلب دکتری سال ۹۹ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی امشب خبر داد و گفت: بیش از ۱۳ هزار داوطلب در آزمون دکتری امسال در دانشگاه‌ها پذیرش خواهند شد.

بیش از 3900 نفر دیگر در اسرائیل به کرونا مبتلا شدند

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 28 میلیون نفر گذشت

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از 20 میلیون و 120 هزار نفر فراتر رفت

ترامپ امروز خروج تعداد بیشتری از نیروهای آمریکایی از عراق را اعلام می‌کندیک مقام آمریکایی اعلام کرد که ترامپ امروز بیانیه‌ جدیدی در خصوص خروج تعداد بیشتری از سربازان این کشور از عراق منتشر خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی