دانشگاه شریف: احتمال مرگ حدود 3.5 میلیون ایرانی بر اثر کرونا

18/03/2020 03:03:00 ب.ظ

#دانشگاه_شریف: احتمال مرگ حدود 3.5 میلیون #ایرانی بر اثر #کرونا

دانشگاه_شریف, ایرانی

دانشگاه_شریف : احتمال مرگ حدود 3.5 میلیون ایرانی بر اثر کرونا

دانشگاه شریف طی تحقیقاتی سه سناریوی احتمالی را طراحی کرده که در بهترین وضعیت 12 هزار نفر، در شرایط متوسط 110 هزار نفر و در بدترین شرایط 3.5 میلیون ایرانی جان خود را بر اثر ابتلا به کویید 19 از دست خواهند داد. - خبرگزاری آناتولی

18.03.2020تهران/ خبرگزاری آناتولیعلی نقی مشایخی، استاد دانشگاه صنعتی شریف نتایج تحقیق خود را با شبیه‌سازی پدیده دینامیک گسترش کرونا منتشر کرده است. در این تحقیق سه سناریو طراحی شده است.به گزارش تین نیوز در سه فرضیه که اساتید این دانشگاه طراحی کرده اند در بهترین حالت و با همکاری مردم با دولت و فراهم بودن امکانات مراقبتی لازم، جلوگیری از گسترش کرونا موفقیت آمیز خواهد بود. در این فرض، شیوع ویروس کرونا، اوایل فروردین به اوج می‌رسد و شمار مبتلایان 120 هزار نفر و شمار درگذشتگان 12 هزار نفر خواهد بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

کرونا در ایران؛ دو میلیون و ۶۰۰ هزار شغل در معرض خطر | DW | 16.03.2020شیوع بیشتر کرونا در آستانه ایام نوروز بسیاری از شغل‌ها و صنف‌ها را به مخاطره انداخته است. معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران گفت بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار شغل در ایران تحت تأثیر منفی کرونا قرار گرفته است. جامعه روحانیت شغل نیست قرومساقی و پفیوزی و مفتخوریه

آمریکا در پی آزادی شهروندان خود در ایران در خلال شیوع کرونادولت آمریکا روز سه شنبه تحریم های تازه ای را از جمله بر پنج دانشمند علوم و فناوری هسته ای ایران اعمال کرده و همزمان خواستار آزادی شهروندان خود از زندان های این کشور شده است. حقوق زندانیان پدیده ای فرا مرزیست زندانیان تمام ملیتها در زندانهای ایران در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند به_قوانین_حقوق_بشر_باید_با_چشمان_فرا_ملی_نظر_کرد در پی باج‌گیری. اونو شرمنده ولی دستمال توالت اگه خواستین در خدمتیم

تعیین نحوه افزایش حقوق‌ها در سال ۹۹/ حداقل حقوق ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانیک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ از اصلاحات این کمیسیون در لایحه بودجه برای رفع ایراد شورای نگهبان خبر داد و گفت که بر این اساس حداقل حقوق در سال آینده با احتساب تفاوت تطبیق به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

غربالگری کرونایی ۱۴ میلیون تن در کشور/ استقرار اکیپ‌های کنترلی مقابله با کرونا درخروجی ۱۳ استانوزیر بهداشت: ۱۴ میلیون نفر در کشور غربالگری کرونا یی شدند از این ۱۴ میلیون نفر، حدود ۷۳ هزار و ۴۳۵ نفر افراد علامت‌داری بودند که باید آنها را بررسی می‌کردیم در خروجی ۱۳ استان که اسامی شهرها و استان‌هایش اعلام خواهد شد، اکیپ‌هایی را مستقر می‌کنیم آمار میدید در حد لیگ جهانی‌ خالی‌ بندی ، مثل آمار‌های شرکت در انتخابات ، همینطور شکمی حاجی چند بزنم ، بزن ۲۰ ، ۲۰ زیاد نیست ؟ بزن ۱۵ ، ۱۵ رونده حاجی ، بزن ۱۴ دیگه حرف نباشه ، مسلسل هم گرفته روش . کجا؟کی؟چطور؟ فقط مشغول شوآف و گنده لات بازی واسه مردم، کشورهای دیگه(که هیچکدوم تخمشون نیست شما چه غلطی میکنید)و حتا خود ویروسه اید!

کرونا در جهان؛ ۱۰۰ هزار پلیس در خیابان‌های فرانسه برای کنترل رفت و آمدکشورهای مختلف در سراسر جهان به به اجرا گذاشتن تدابیری بی سابقه تلاش می کنند مانع شیوع بیشتر ویروس کرونا شوند، تعطیلی مدارس، مراکز تجاری و تفریحی و ممنوعیت اجتماعات از جمله این تدابیر است.

دختربچه پناهجو در آتش‌سوزی کمپ موریا در لسبوس یونان جان باختدر پی آتش سوزی که در موریا، اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس یونان رخ داد، دختربچه پناهجو زنده در آتش سوخت و جان باخت. همیشه مردم عادی قربان سیاست و سیاستمداران میشن خدا نجات بده همه ما رو از دست حاکمان بی لیاقت

دانشگاه شریف طی تحقیقاتی سه سناریوی احتمالی را طراحی کرده که در بهترین وضعیت 12 هزار نفر، در شرایط متوسط 110 هزار نفر و در بدترین شرایط 3.هوشیار فقیهی، معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران گفته است که شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد کشور تاثیر منفی گذاشته است.مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری گفت اطلاعاتی آمریکا در اختیار دارد نشان می دهد که ایران درحال بررسی آزادی شهروندان آمریکایی است.محمد خدابخشی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در پی ایرادات شورای نگهبان به مصوبات بودجه کمیسیون تلفیق بعدازظهر امروز تشکیل جلسه داد و آن چه نهایی شد این بود که تمام افرادی که زیر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرند، افزایش ۱۵ درصدی در حقوق‌هایشان اعمال خواهد شد و بعد از آن مبلغی تحت عنوان تفاوت تطبیق به آنها اضافه می‌شود تا حقوق این افراد به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد.

5 میلیون ایرانی جان خود را بر اثر ابتلا به کویید 19 از دست خواهند داد. 18. به گفته فقیهی بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار شغل در ایران تحت تأثیر منفی کرونا قرار گرفته است.03. به گفته او"پنج دانشمند علوم هسته‌ای ایران" هم تحریم شده‌اند که به دلیل نقش آنها در"برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ایران پیش از ۲۰۰۴ معروف به آماد" است.2020 تهران/ خبرگزاری آناتولی علی نقی مشایخی، استاد دانشگاه صنعتی شریف نتایج تحقیق خود را با شبیه‌سازی پدیده دینامیک گسترش کرونا منتشر کرده است. شیوع گسترده ویروس کرونا پیش از خریدهای نوروزی نگرانی سران حکومت را هم برانگیخته و با تعطیلی بازار و  قرنطینه شدن شهرها و استان‌ها مخالفت کرده‌اند. در این تحقیق سه سناریو طراحی شده است. وی در پایان گفت: پس از اصلاح مصوبات بودجه برای تامین نظر شورای نگهبان منتظر اعلام مجدد این شورا درباره مصوبات جدید تلفیق هستیم.

به گزارش تین نیوز در سه فرضیه که اساتید این دانشگاه طراحی کرده اند در بهترین حالت و با همکاری مردم با دولت و فراهم بودن امکانات مراقبتی لازم، جلوگیری از گسترش کرونا موفقیت آمیز خواهد بود.» روحانی با اعمال هرگونه قرنطینه نیز مخالفت کرد و گفت: «ما چیزی به نام قرنطینه نداریم." او گفت آمریکا هم‌چنان آماده کمک بشردوستانه به ایران است اما به شیوه‌ای که نگذارد هیچ بخشی از این پول به دست"تروریست‌ها" بیفتد. در این فرض، شیوع ویروس کرونا، اوایل فروردین به اوج می‌رسد و شمار مبتلایان 120 هزار نفر و شمار درگذشتگان 12 هزار نفر خواهد بود. در این تحقیق سناریو دوم میزان ارتباطات مردم را به 50 درصد کاهش می دهد و اوج کرونا را اواسط فروردین در نظر می گیرد که بر اساس آن ایران با 300 هزار نفر مبتلا و مرگ و میر در حدود 110 هزار نفر مواجه خواهد شد. نه امروز قرنطینه است، نه ایام نوروز، نه بعد و قبلش و همه در کسب و کار و فعالیت خود آزادند». بدترین حالتی که در این سناریو در نظر گرفته شده است زمانی است که قرنطینه رعایت نشود و امکانات مراقبتی گسترش نیابد. ما آنها را ترغیب می کنیم. در این حالت کرونا در اوایل خرداد به اوج می‌رسد. هوشیار فقیهی معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف از عدم برنامه ریزی صحیح دولت درباره اصناف انتقاد کرده و گفته است در نظام برنامه‌ریزی و اقتصاد کلان کشور، نگاه درستی نسبت به اصناف وجود ندارد.

در این صورت این بیماری 4 میلیون مبتلا و حدود 3.5 میلیون نفر کشته خواهد داد. برآوردها نشان می‌دهند احتمال بیکاری دو میلیون و ۶۰۰ هزار شاغل در واحدهای صنفی وجود دارد.. در این گزارش تاکید شده است که فرضیه های این تحقیق فقط مدل هستند و لزوماً رخ نمی‌دهند. در عین حال برای پیش بینی آینده چاره‌ای جز رجوع به مدل‌ها وجود ندارد. او خاطرنشان کرد: «سود اصناف در دو برهه از سال کسب می‌شود؛ یک‌بار در شرف شروع مدارس در مهرماه و یک بار در شب عید. . او همچنین هشدار داده بود که در صورت مرگ شهروندان زندانی آمریکایی در ایران، واشنگتن تهران را مقصر خواهد دانست و به آن پاسخی قاطعانه خواهد داد.