آمریکا در پی آزادی شهروندان خود در ایران در خلال شیوع کرونا

28/12/1398 03:17 ق.ظ

دولت آمریکا روز سه شنبه تحریم های تازه ای را از جمله بر پنج دانشمند علوم و فناوری هسته ای ایران اعمال کرده و همزمان خواستار آزادی شهروندان خود از زندان های این کشور شده است.

دولت آمریکا روز سه شنبه تحریم های تازه ای را از جمله بر پنج دانشمند علوم و فناوری هسته ای ایران اعمال کرده و همزمان خواستار آزادی شهروندان خود از زندان های این کشور شده است. او گفت که ۹ نهاد در اطراف جهان از جمله در آفریقای جنوبی، هنگ‌کنگ و چین، یک شهروند عراقی به نام امیرمحمد سعید عبدالرحمان المعلا، به علاوه سه شهروند ایرانی به اتهام دست‌داشتن در فروش و بازاریابی محصولات پتروشیمی ایران به فهرست تحریم‌ها افزوده می شوند.

او گفت که ۹ نهاد در اطراف جهان از جمله در آفریقای جنوبی، هنگ‌کنگ و چین، یک شهروند عراقی به نام امیرمحمد سعید عبدالرحمان المعلا، به علاوه سه شهروند ایرانی به اتهام دست‌داشتن در فروش و بازاریابی محصولات پتروشیمی ایران به فهرست تحریم‌ها افزوده می شوند.

آقای پومپئو نام این شرکت ها یا سازمان ها را اعلام نکرد اما گفت شامل یک شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ارتش ایران و مدیر آن می شود چون آنها در نهادهایی که قبلا تحریم شده اند سرمایه گذاری کرده اند. به گفته او"پنج دانشمند علوم هسته‌ای ایران" هم تحریم شده‌اند که به دلیل نقش آنها در"برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ایران پیش از ۲۰۰۴ معروف به آماد" است. ایران می گوید اهداف برنامه اتمی اش صلح آمیز است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین خواستار توجه به"کارزار تحریف و غلط اندازی رژیم ایران" شد که برای"چند هفته درباره شیوع (کرونا) دروغ گفتند و تلاش کردند از مسئولیت شانه خالی کنند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

حقوق زندانیان پدیده ای فرا مرزیست زندانیان تمام ملیتها در زندانهای ایران در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند به_قوانین_حقوق_بشر_باید_با_چشمان_فرا_ملی_نظر_کرد

کرونا در آمریکا: قطع انتخابات درون‌حزبی، قرنطینه سانفرانسیسکو | DW | 17.03.2020آمریکا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدامات خود را سختگیرانه‌تر کرده است. دموکرات‌ها انتخابات درون‌حزبی خود را متوقف کردند، سانفرانسیسکو قرنطینه شد و ورود شهروندان بریتانیایی و ایرلندی به آمریکا نیز ممنوع اعلام گردید.

چهار ایالت در آمریکا با وجود شرایط اضطراری ناشی از کرونا، ۱۷ مارس انتخابات برگزار می‌کنند🔺چهار ایالت در آمریکا با وجود شرایط اضطراری ناشی از کرونا، ۱۷ مارس انتخابات برگزار می‌کنند ⚡️با وجود این که بیشتر رخدادهای سیاسی به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده است، چهار ایالت روز سه شنبه صحنه برگزاری انتخابات درون حزبی دموکرات ها خواهد بود. دموکرات های احمق اگر مثل انتخابات یران فاصله ها را رعایت کنند و لوازم مشترک نداشته باشند و مواد ضدعفونی کننده دراختیار شرکت کنندگان بگذارند،چه ایرادی داره؟ 🔻'شانس آوردیم که در شرایط کرونایی در ایران ماندگار شدیم؛ خوب که بازنگشتیم آمریکا'! | جینفر گرین، نویسنده آمریکایی 🔹 ۲۲ اسفند ۹۸ | جینفر گرین، نویسنده آمریکایی که به علت شغل همسرش مجبور شده در ایران ساکن شود، قرار بود آخر سال ۲۰۱۹ به همراه همسرش به آمریکا بازگردند، اما.....

آمریکا از اعلامیه‌ای طالبان در محکومیت گروه داعش استقبال کردزلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان سه شنبه 17 مارس از اعلامیه ای طالبان در محکومیت تاکتیکه خر نشوید به این هیولای سیار مرگ اعتماد نکنید

دعوای آلمان و آمریکا بر سر مالکیت شرکتی که در جستجوی واکسن کروناست«باید به هرشکل ممکن، جلوی فروش انحصاری هرگونه واکسن احتمالی را به آمریکا گرفت. کاپیتالیزم هم حدی دارد.» دعوا نکنید ما در حوزه علمیه این واکسن را کشف کردهایم فقط نمیدانیم چگونه ثبت کنیم ببین چه پولی توشه چقدر ابله اند این جماعت... پس چرا سرِ پنبهءآغشته به روغنِ بنفشه دعوا نمی کنند؟!

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد عراق موظف به حفظ امنیت نیروهای ائتلاف در آن کشور استوزیر خارجه آمریکا تاکید کرد عراق موظف به حفظ امنیت نیروهای ائتلاف در آن کشور است آمریکا در پی حملات گروه کتائب حزب‌الله که مورد حمایت ایران است، مواضع این گروه در عراق را هدف حملات هوایی قرار داد. دستتون درد نکنه پارلمان عراق-و طبعا حکومت عراق -رسما خواستار خروج اشغالگران متجاوز امریکائی شده است. گروه های عراقی نیز آرمانها و منافع کشور خودشان را دنبال می کنند،و تصمیمات آنها ربطی به ایران ندارد،پس دائما مثل 'کودکان لجباز'و در عین حال ننر و بی عرضه،این عبارت 'مورد حمایت ایران'را چماق نکنید امریکا اگر دنبال 'حفظ امنیت نیروهای خود'است دو راه بیشتر ندارد : 1-گردن نهادن به خواست مردم عراق که در مصوّبه پارلمان آن ظاهر شده است،و خروج بی قید و شرط از عراق. 2-لجبازی و گردن کشی و ادامه تجاوز و اشغال،در این صورت امریکا باید شبانه روز شاهد کتک و ضربه خوردن نیروهای خویش باشد

آمریکا بازداشت یکی از نویسندگان رادیو آسیای آزاد در ویتنام را محکوم کردآمریکا بازداشت یکی از نویسندگان رادیو آسیای آزاد در ویتنام را محکوم کرد سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتقاد از ویتنام برای بازداشت یکی از نویسندگان رادیو آسیای آزاد، خواستار توجه مقامات این کشور به آزادی بیان شد.