دانسته‌ها و ندانسته‌های ما دربارۀ ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا

14/07/1399 06:41 ب.ظ

دانسته‌ها و ندانسته‌های ما دربارۀ ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا این گزارش را بخوانید 🔽

تیم پزشکی دونالد ترامپ از پاسخ به برخی پرسش‌ها از جمله مدت زمانی که رئیس جمهور آمریکا به دستگاه اکسیژن وصل بوده و تاثیری که این بیماری بر ریه‌های او گذاشته طفره رفته است. ظاهر شدن کوتاه مدت دونالد ترامپ در مقابل طرفدارانی که خارج از بیمارستان انتظار او را می‌کشیدند، آنهم در حالی که ماسک بر صورت داشت و از داخل حودرو برای مردم دست تکان می‌داد نیز نتوانست از میزان این ابهامات بکاهد.

در ادامه مجموعه اطلاعاتی که تا کنون درباره ابتلای رئیس جمهوری آمریکا به ویروس کرونا منتشر شده، همچنین ابهاماتی که هنوز پابرجاست ارائه می‌شود:دکتر شان کانلی، پزشک ویژه کاخ سفید روز یکشنبه گفت پس از آنکه سطح اکسیژن خون دونالد ترامپ دو بار در روزهای اخیر بطور ناگهانی کاهش یافته، برای درمان به او داروی استروئیدی‌ دگزامتازون داده شده و از آن زمان وضعیت رئیس جمهور آمریکا رو بهبودی است. او همچنین اعلام کرد که اقای ترامپ احتمالا می‌تواند روز دوشنبه از بیمارستان مرخص شود.

دکتر کانلی افزود که دونالد ترامپ دوبار، از جمله در روز جمعه «تب بالایی» داشته و سطح اکسیژن خون او نیز به زیر ۹۴ درصد رسیده است. او از پاسخ به این پرسش که «آیا سطح اکسیژن خون ترامپ به زیر ۹۰ درصد نیز رسیده است یا خیر؟» طفره رفت و تنها اعلام کرد: «ما اطلاعات ثبت شده‌ای در این باره نداریم.» headtopics.com

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ترامپ پیش از انتقال به بیمارستان به دستگاه اکسیژن وصل شده است

پزشکان معالج دونالد ترامپ از ۴۸ ساعت حساس سخن می‌گویند | DW | 04.10.2020میزان تب دونالد ترامپ فرونشسته و غلظت اکسیژن در خون او افزایش یافته است. به‌رغم آن پزشکان ۴۸ ساعت آینده را حساس می‌دانند. ترامپ هم در یک پیام ویدیویی از بهبود حال خود گفته و روزهای آینده را 'آزمونی واقعی' خوانده است. 🤔 دونالد ترامپ چه بمیرد،چه زنده بماند،چه دوباره انتخاب شود یا انتخابات را به آن دیگری ببازد،ایران اسلامی نه از ارزش های اسلامی-ایرانی خود کوتاه خواهد آمد،نه از حقوق ذاتی و اساسی بین المللی خود ترامپیست های وطنی دل به یک فرد پیزری نبندند ترامپ رفتنی و ایران اسلامی ماندنی است درود بیکران بر دونالد ترامپ تندرستی براشون آرزو دارم.

تیم درمانی دونالد ترامپ: رئیس جمهوری آمریکا به زودی مرخص می‌شودبا تایید افت سطح اکسیژن خون دونالد ترامپ احتمال این مسئله که دونالد ترامپ از دستگاه کمک تنفسی استفاده کرده، تقویت می‌شود. این گمانه‌ زنی را پیش‌تر برخی رسانه‌های آمریکایی نیز مطرح کرده و از احتمال استفاده ترامپ از دستگاه تنفس مصنوعی در روز جمعه خبر داده بودند. ژن نئاندرتال ها در بدن یک عده است که منجر به کرونای شدید و مرگ بیماران می‌شود!😂 پس من که در 7 اسفند کرونای خیلی خفیفی گرفتم، نئاندرتالی نیستم!🤩🥳 it is a big lier from trump to american poeples ترامپ در نقش بیمار ،اینها هم نقش دکتر سیرک مسخره ایه.

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ به کار خود ادامه می‌دهد و به سرعت بهبودی پیدا خواهد کرد🔺کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ به کار خود ادامه می‌دهد و به سرعت بهبودی پیدا خواهد کرد ⚡️ مارک مِدُز، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید خبرنگاران گفت که پرزیدنت ترامپ «همچنان نه تنها روحیه خوبی دارد، بلکه بسیار پرانرژی است.» این شخص ((ترامپ)) از عمد مظلوم نمایی کرد تا در انتخابات پیروز بشه !!

پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان پس از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیاپیام تبریک وزیر ورزش و جوانان در پي صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا | سلطاني‌فر: شما جوانان و قهرمانان ارزشمند با شکست قدرت‌های بزرگ فوتبال آسیا، در یک رخداد ملی، دل مردم ایران را شاد کردید

علی‌اف از اردوغان بابت واکنش به حمله ارمنستان علیه آذربایجان تشکر کرد

با وجود نشست مطبوعاتی شان کانلی، پزشک ویژه کاخ سفید در روز یکشنبه برای پاسخ به پرسش‌هایی دربارۀ چگونگی ابتلای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به ویروس کرونا همچنین وضعیت کنونی او، هنوز ابهامات بسیاری در این باره وجود دارد.

ظاهر شدن کوتاه مدت دونالد ترامپ در مقابل طرفدارانی که خارج از بیمارستان انتظار او را می‌کشیدند، آنهم در حالی که ماسک بر صورت داشت و از داخل حودرو برای مردم دست تکان می‌داد نیز نتوانست از میزان این ابهامات بکاهد.

در ادامه مجموعه اطلاعاتی که تا کنون درباره ابتلای رئیس جمهوری آمریکا به ویروس کرونا منتشر شده، همچنین ابهاماتی که هنوز پابرجاست ارائه می‌شود:دکتر شان کانلی، پزشک ویژه کاخ سفید روز یکشنبه گفت پس از آنکه سطح اکسیژن خون دونالد ترامپ دو بار در روزهای اخیر بطور ناگهانی کاهش یافته، برای درمان به او داروی استروئیدی‌ دگزامتازون داده شده و از آن زمان وضعیت رئیس جمهور آمریکا رو بهبودی است. او همچنین اعلام کرد که اقای ترامپ احتمالا می‌تواند روز دوشنبه از بیمارستان مرخص شود.

دکتر کانلی افزود که دونالد ترامپ دوبار، از جمله در روز جمعه «تب بالایی» داشته و سطح اکسیژن خون او نیز به زیر ۹۴ درصد رسیده است.

او از پاسخ به این پرسش که «آیا سطح اکسیژن خون ترامپ به زیر ۹۰ درصد نیز رسیده است یا خیر؟» طفره رفت و تنها اعلام کرد: «ما اطلاعات ثبت شده‌ای در این باره نداریم.»

سطح اکسیژن خون یکی از پارامترهای بسیار مهم برای ارزیابی وضعیت سلامت بیماران مبتلا به کووید۱۹ است. در حالت طبیعی سطح اکسیژن در خون باید بین ۹۵ تا ۱۰۰ باشد و افت سطح اکسیژن به پایین‌تر از ۹۰ نگران کننده است.

تیم پزشکی دونالد ترامپ همچنین روز یکشنبه اعلام کرد که او پیش از این در روز جمعه، زمانی که هنوز در کاخ سفید بوده، اکسیژن دریافت کرده است. مشخص نیست که آیا دریافت اکسیژن در روز شنبه نیز ادامه داشته است یا خیر.

اطلاعات بیشتر درباره وضعیت سلامت دونالد ترامپ از سوی مارک میدوز، رئیس کاخ سفید اعلام شد. او روز شنبه گفت که برخی از علائم حیاتی ترامپ در روز جمعه «بسیار نگران کننده» بوده است. این سخنان او با آنچه تیم پزشکی دونالد ترامپ در ابتدا اعلام کرده بودند، در تضاد است.

پزشکان همچنین اعلام کردند که علاوه بر دگزامتازون، دونالد ترامپ با دو داروی تجربی نیز تحت درمان است. روز جمعه با هدف تولید آنتی بادی برای کمک به سیستم ایمنی بدن ترامپ، به او یک دوز داروی تهیه شده توسط شرکت دارویی آمریکایی «ریجنرون» داده شده است. او همچنین دو دوز داروی «رمدسیویر» را نیز دریافت کرده است.تیم پزشکی دونالد ترامپ روز یکشنبه از پاسخ به برخی پرسش‌ها از جمله مدت زمانی که رئیس جمهور آمریکا به دستگاه اکسیژن وصل بوده و تاثیری که این بیماری بر ریه‌های او گذاشته، طفره رفت.

دکتر ‌شان کانلی در پاسخ به پرسش‌های متعددی در این باره که «نتیجه آزمایش اسکن ریه‌های دونالد ترامپ چه بوده؟» و «آیا علائمی از التهاب ریه یا آسیبی دیگر دیده شده یا خیر؟» تنها پاسخ داد: «ما همه این موضوعات را بررسی کردیم. برخی چیزها که انتظارشان را داشتیم یافت شد اما هیچ نگرانی بالینی عمده‌ای وجود ندارد.»

او همچنین مشخص نکرد که دونالد ترامپ در حال حاضر در کدام مرحله از این بیماری قرار دارد. پزشکان می‌گویند که بیشترین نگرانی معمولا در روزهای هفتم تا دههم ابتلا به این بیماری دیده می‌شود.دونالد ترامپ پنج‌شنبه اول اکتبر (۱۰ مهر) علائمی از ابتلا به ویروس کرونا را نشان داد؛ یعنی یک روز قبل از آنکه کاخ سفید اعلام کند او «علائم خفیفی» را نشان داده است.

به گفته دکتر‌ شان کانلی، دونالد ترامپ عصر پنج‌شنبه آزمایش کرونا داده که نتیجه آن مثبت بوده است. با این وجود دکتر کانلی از پاسخ به این موضوع که «آخرین باری که دونالد ترامپ پیش از پنج‌شنبۀ گذشته تست کرونا داده است چه زمانی بوده؟» خودداری کرد.چگونگی ابتلای او به این بیماری دقیقا مشخص نیست. با این وجود همه توجه‌ها به رویدادی معطوف است که در ۲۶ سپتامبر توسط کاخ سفید برگزار شد تا نامزد دونالد ترامپ برای پست قضاوت در دیوان عالی معرفی شود.

در جریان این رویداد بیش از ۱۵۰ نفر حضور داشتند آنهم در حالی که برخی ماسک بر چهره نداشتند و برخی با یکدیگر دست می‌دادند یا همدیگر را در آغوش می‌گرفتند.

در میان کسانی که در این گردهمایی شرکت کرده بودند، افرادی نیز حضور داشتند که بعدا تست کرونای آنها مثبت اعلام شد. از جمله کریس کریستی، فرماندار پیشین نیوجرسی و کلین کانوی، مشاور کاخ سفید همچنین رئیس دانشگاه نوتردام و دست‌کم دو قانونگذار جمهوریخواه.

علاوه بر این رویداد، رئیس جمهوری آمریکا تمام هفتۀ گذشته را نیز درگیر فعالیت‌های انتخاباتی‌اش بود.

بنا بر اعلام دولت آمریکا، تیم پزشکی کاخ سفید در حال ردیابی تماس‌ها است تا دربارۀ چگونگی ابتلای رئیس جمهور به این بیماری، به نتیجه قابل اطمینانی دست یابد.