داشتن نسخه استفاده از سم الزامی شد/ خبر تهاتر سم و کود با چین صحت ندارد/ صادرات کیوی به هندوستان از سرگرفته شد

17/10/1400 10:19:00 ق.ظ

یک مقام مسئول در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: داشتن نسخه استفاده از سم الزامی شد/ خبر تهاتر سم و کود با چین صحت ندارد/ صادرات کیوی به هندوستان از سرگرفته شد

سرپرست سازمان حفظ نباتات خاطر نشان کرد: بعد از مذاکراتی که با هندوستان داشتیم بحث صادرات کیوی از ایران به این کشور از سر گرفته شد. وی در ادامه با بیان اینکه سم و کود موجود در کشور با استانداردهای جهانی مطابقت دارد، تصریح کرد:...

وی در ادامه با بیان اینکه سم و کود موجود در کشور با استانداردهای جهانی مطابقت دارد، تصریح کرد: موسسه تحقیقات آب و خاک متولی رصد و پایش کیفیت کودهای شیمیایی، آلی و کودهای ماکرو و میکرو است؛ هر کودی که مورد تایید این موسسه باشد قابلیت استفاده در کشور را دارد.

این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که با بالا رفتن قیمت سم و کود کشاورزان توان خرید این محصولات را ندارد آیا دولت در این زمینه تمهیدات لازم را اندیشیده است تا این نیاز کشاورزان را تهیه و در اختیار آنها قرار بدهد؟ گفت: سازمان نباتات در حوزه کودهای شیمیایی نمی‌تواند اظهارنظر کند چرا که در حیطه کاری ما نیست اما در بحث سموم باید بگویم تولیدکنندگان داخلی بیش از 75 درصد از نیاز کشور را به‌صورت تکنیکال و افزودن ماده موثر تولید می‌کنند.

وی ادامه داد: برای مرحله داشت 46 هزار تن سم و انواع آفت‌کش‌ها و قارچ‌کش‌ها تهیه شده است و در این بخش مشکلی نداریم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

چین با چه شرایطی نفت ایران را می خرد؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: چندی پیش «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین بنا بر دعوت پادشاهی سعودی راهی ریاض شد تا در دو نشست یکی میان چین و سران کشورهای عربی و دیگری با حضور رئیس جمهور چین و سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شرکت داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

میزان صادرات خودرو از ترکیه به کشورهای اروپایی به حدود 19 میلیارد دلار رسیدمیزان صادرات خودرو از ترکیه به کشورهای اروپایی به حدود 19 میلیارد دلار رسید میزان صادرات صنایع خودروسازی ترکیه در سال 2021 به کشورهای اروپایی با افزایش 11 درصدی نسبت به یک سال پیش از آن به 18 میلیارد و 966 میلیون دلار رسید.

گروه همکاری هواپیمای اوکراینی: مذاکره با ایران بی‌فایده است، از طرق بین‌المللی پیگیری می‌کنیمدر آستانه دومین سالگرد سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین، گروه کشورهای درگیر رسما اعلام کردند که از مذاکره با ایران دست شسته و این پرونده را از طرق بین‌المللی پیگیری خواهد کرد.

مقام امنیتی اسرائیل: توافق هسته‌ای با ایران بهتر از شکست مذاکرات وین استژنرال آهارون هالیوا، رئیس سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل در جلسه هیات وزیران گفته است اگر مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به باز اسرائیل گوه زیادی خورد ...آخه به تو چه کته کله شومپت ...کی آدم حسابت می کنه میای زر می زنی

فرانسه از کشورهای اروپایی خواست برای مذاکرات امنیتی با روسیه متحد‌ باشندروسیه پیش‌تر و در پی بالا گرفتن بحران در مرزهای این کشور با اوکراین اعلام کرده بود که قرار است بسته‌‌ای امنیتی را به سران کشورهای اروپایی پیشنهاد کند که خواهان بازدارنگی گسترش ناتو به سمت شرق خواهد بود. فراموش نکن، با توزیع صحیح و راست اطلاعات، از سوی ما یاری دریافت می‌کنید.

بازگشت لوکاکو به تمرینات چلسی پس از عذرخواهی از هوادارانروملو لوکاکو، ستاره خط هجومی باشگاه چلسی، پس از عذرخواهی از هواداران و با اجازه توماس توخل، سرمربی این تیم، به تمرینات «آبی‌های لندن» بازگشت.پس از تنش‌ها‌ی Muhammad Qasim has been communicated in his divine dreams, events of the future for the last 30 years. Many of these events he has seen are coming true now, and have been accurate as per his dream. Why is he seeing these dreams? Is he Al-Mahdi?

بازجویی از مسافران ایرانی مقیم خارج از کشور در فرودگاه تهران