فرانسه از کشورهای اروپایی خواست برای مذاکرات امنیتی با روسیه متحد‌ باشند

15/10/1400 05:00:00 ب.ظ

فرانسه از کشورهای اروپایی خواست برای مذاکرات امنیتی با روسیه متحد‌ باشند جزئیات بیشتر🔽

روسیه پیش‌تر و در پی بالا گرفتن بحران در مرزهای این کشور با اوکراین اعلام کرده بود که قرار است بسته‌‌ای امنیتی را به سران کشورهای اروپایی پیشنهاد کند که خواهان بازدارنگی گسترش ناتو به سمت شرق خواهد بود. فرانسه روز چهارشنبه از کشورهای اروپایی خواست تا برای مذاکرات آینده با روسیه در خصوص ساختار و...

فرانسه روز چهارشنبه از کشورهای اروپایی خواست تا برای مذاکرات آینده با روسیه در خصوص ساختار و معماری تازه امنیت در اروپا به هماهنگی بیشتری با یکدیگر دست پیدا کنند. ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه در پی گفتگو با همتاهای آلمانی، ایتالیایی و لهستانی خود و نیز با جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا درامور خارجه بر اهمیت هماهنگی نزدیک‌تر میان کشورهای اروپایی پیش از مذاکرات برنامه‌ ریزی شده با روسیه در خصوص مسائل امنیتی تاکید کرد.

موضع فرانسه در این خصوص در حالی اعلام می‌شود که این کشور از ابتدای سال جاری میلادی ریاست دوره‌ای بر شورای اتحادیه اروپا را در دست گرفته است. لهستان نیز که وزیر امور خارجه آن روز چهارشنبه با ژان ایو لودریان گفتگو کرد از ابتدای ماه جاری میلادی ریاست سازمان امنیت و همکاری اروپا را بر عهده دارد.

آقای لودریان در بیانیه‌ای تصریح کرد: «من در این راستا بر مسئولیت کشورهای اروپایی و مشارکت فعال آنها از طریق ارائه پیشنهاد‌های مشخص و محسوس، آماده سازی و پیش‌برد گفتگو‌ها بر سر منافع امنیتی با روسیه پافشاری می‌کنم.» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اعضای دائمی شورای امنیت: جنگ اتمی برنده‌ای نخواهد داشتدر حالی که مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به «برجام» در وین پایتخت اتریش در جریان است، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد چقدر با هوش هستند .

بیانیه مشترک پنج قدرت اتمی جهان: هیچ کشوری نمی‌تواند برنده جنگ هسته‌ای شودایالات متحده، روسیه، چین، فرانسه و بریتانیا در این بیانیه مشترک گفتند: «ما عمیقا معتقدیم که از گسترش سلاح‌های هسته‌ای باید جلوگیری کرد و جنگ اتمی برنده‌ای ندارد و نباید روی دهد». تکلیف فاکستان و کره شمالی و هند و اسرائیل چی میشه؟!

اولیانوف: دور هشتم مذاکرات وین در قالب دیدارهای غیررسمی ادامه می‌یابدنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی از ازسرگیری دور هشتم مذاکرات وین خبر داد.

گل مهدی طارمی به چلسی در فهرست نهایی جایزه پوشکاش فیفا قرار گرفتمهدی طارمی در کنار پاتریک شیک از جمهوری چک و اریک لاملا از آرژانتین برای دریافت این جایزه با یکدیگر رقابت می‌کنند. جزئیات بیشتر🔽 چقد خوب

نظر مثبت آموزش و پرورش به طرح زاکانی برای قبرستان‌گردیِ دانش‌آموزانقائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش ایران روز چهارشنبه با استقبال مشروط از طرح قبرستان‌گردی برای دانش‌آموزان،‌ از این طرح به عنوان «یک موقعیت تربیتی» یاد کرد. دیوث چو دیوث ببیند خوشش آید. دقیقا، چون در اینده بجز نماز خواندن بجای پولدارها ، دعا و فاتحه خوانی کاری در مملکت یافت نخواهد شد!

جانسون: زمان مذاکرات احیای برجام رو به اتمام است | DW | 04.01.2022بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا به هنگام گفت‌وگوی تلفنی با نفتالی بنت، همتای اسرائیلی خود گفت که درهای دیپلماسی باز است، اما زمان مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام 'رو به اتمام' است. هنوز جنایت انگلستان و تحقیری که بین سال های ۱۹۱۷-۱۹۱۹ باعث شد ایران چهل درصد از جمعیتش بمیرند (حدود ده ملیون ایرانی) را فراموش نکردیم و حالا منتظر اتمام زمان برجام هستیم.تاریخ به ما یاد داد که سیاست کثیف تو هیچ اهمیت و اعتباری برای ما نداره. تجربه را تجربه کردن خرییت است. ببند درش رو