داستانی درباره یک زن مهاجر؛ «ماهی‌ها بغلم کنید» در جشنواره‌های تئاتر ایرانی در آلمان روی صحنه رفت

12/09/1400 03:19:00 ق.ظ

داستانی درباره یک زن مهاجر؛ ماهی‌ها_بغلم_کنید در جشنواره‌های تئاتر_ایرانی در آلمان روی صحنه رفت بازیگر این نمایش تک نفره، آرام_قاسمی هنرمند ایرانی ساکن ایتالیا است ‌و این اثر به صورت مشترک توسط او و علی‌رضا_غلامی_شیلسر کارگردانی شد.

اجرای نمایش «ماهی‌ها بغلم کنید» نوشته علی‌رضا غلامی شیلسر در جشنواره‌های تأتر ایرانی در آلمان با استقبال مناسبی از سوی تماشاگران همراه شد. اشتراک چاپ اجرای نمایش «ماهی‌ها بغلم کنید»، نوشته علی‌رضا غلامی شیلسر، در جشنواره‌های تئاتر ایرانی در آلمان با استقبال مناسبی از سوی تماشاگران همراه شد.

بازیگر این نمایش تک نفره، آرام قاسمی هنرمند ایرانی ساکن ایتالیا است ‌و این اثر به صورت مشترک توسط او و علی‌رضا غلامی شیلسر کارگردانی شد.

علی‌رضا غلامی شیلسر، نویسنده و کارگردان ایرانی که در لوکزامبورگ زندگی می‌کند، دارای مدرک کارشناسی ارشد در تئاتر است. او نگارش حدود ۱۵ نمایش‌نامه را در کارنامه هنری خود دارد ‌‌که اکثر آنها را به روی صحنه برده، و سه نمایشنامه نیز منتشر کرده است.

وی در گفت‌وگو با بهنود مکری از صدای آمریکا درباره این‌ نمایش می‌گوید: «نمایشنامه ماهی‌ها بغلم کنید، درباره مهاجرت است. زنی که تصمیم به مهاجرت گرفته و می‌خواسته تا از مسیر آبی خود را به کشور هدف برساند، قایق‌اش غرق می‌شود و با جلیقه نجاتی که به تن دارد در دریا سرگردان است. او زندگی خود را برای تماشاگران روایت می‌کند.» headtopics.com

با توجه به این که این روزها موضوع مهاجرت، یکی از بحث‌های داغ به ویژه در قاره اروپا محسوب می‌شود، داستان نمایش‌نامه بسیار تأثیرگذار است و به خوبی با مخاطب رابطه برقرار می‌کند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

طالبان: حادثه در بین محافظین سرحد افغان و ایرانی در ولایت نیمروز کنترول شدخبرگزاری محترم لطفا از نفس های آخر دریاچه اورمیه هم توییت بزارین از کشور دوست و برادر ترکیه هم خواستار کمک فوری برای خشک نشدن کامل این دریاچه هستیم و الا غرب آزربایجان با خاک و نمک یکسان خواهد شد ‌صدای ما را به دولت دوست و برادر ترکیه برسانید. این درگیری براساس یک سوء تفاهم رخ داده و قضیه حل شده طالبان هم گفتن که سوء تفاهم بوده بدنبال تفرقه بین دو ملت و دولت‌ نباشیم درگیری مرزی اگرچه کاری نادرستی بود که از طرف طالبان صورت گرفت اما روابط دو کشور ایران وافغانستان مهم تر ازین قضیه هاست وبا این در گیری کوچک این رابطه قطعا بهم نمیخورد

حکم محکومین در بخش اول پرونده «کرسنت» در مرحله اجرای احکام استقوه قضائیه اعلام کرد که حکم محکومین در بخش اول پرونده کرسنت صادر شده و در مرحله اجرا است.

بارش برف و باران در کشور/کاهش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتیبارش برف و باران در کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به کاهش دما و وزش باد و رعد و برق برای امروز (۱۰ آذر)، در عین حال از پیش‌بینی کاهش غلطت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به دلیل فعالیت سامانه بارشی خبر داد.

کودک همسری در ایران؛ مرگ رویاهای کودکی در بستر نهادهای قانونگذار🔺کودک همسری در ایران؛ مرگ رویاهای کودکی در بستر نهادهای قانونگذار نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ایران اخیرا گفته است، کودک همسری به موارد ازدواج بچه های ۹ یا ۱۰ ساله اطلاق شود و دختر ۱۳ ساله دیگر کودک همسر نیست. ⬇️ بیشتر بخوانید: ما میدونیم اینا چه موجوداتین، اینارو به انگلیسی بذار بلکم اونوریا بفهمن با کی طرفن یکی دیگر از دستاور جمهوری اسلامی مرگ_بر_خامنه‌ای مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی ریدم_تو_اسلام به جای عروسک ، نوزاد واقعی تو بغلشون میزارن

کشف یک بمب دست‌ساز در نزدیکی محل اقامت سفیر آمریکا در ایسلندسه مرد در ایسلند پس از کشف یک بمب دست‌ساز در یک منطقه مسکونی در ریکیاویک، پایتخت این کشور بازداشت شدند.

وزیر خارجه آمریکا: حسن نیت ایران در مذاکرات برجام در چند روز آینده مشخص می‌شودوزیر خارجه آمریکا می‌گوید در روزهای آینده معلوم خواهد شد که آیا ایران با «حسن نیت» وارد ادامه مذاکرات احیای برجام شده است یا خیر. آنتونی بلینکن که برای شرکت در نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا به سوئد رفته است، روز پنجشنبه گفت: ما طی یکی دو روز آینده متوجه خواهیم شد که آیا ایران در مذاکرات... 'هَته پَته'