دادستانی پاریس برای رئیس جمهوری اسبق فرانسه تقاضای ۴ سال زندان کرد

19/09/1399 08:47 ق.ظ

دادستان مالی پاریس روز سه‌شنبه ۸ دسامبر (۱۸ آذر) برای نیکلا سارکوزی، رئیس‌ جمهور اسبق فرانسه و متهم پرونده موسوم به شنود، درخواست ۴ سال زندان کرد.

دادستان مالی پاریس روز سه‌شنبه ۸ دسامبر (۱۸ آذر) برای نیکلا سارکوزی، رئیس‌ جمهور اسبق فرانسه و متهم پرونده موسوم به شنود، درخواست ۴ سال زندان کرد. برای تیه‌ری هرتسوگ وکیل آقای سارکوزی و قاضی سابق ژیلبر آزیبر نیز احکام مشابهی تقاضا شده است. هر سه این افراد به «فساد» و «اعمال نفوذ» متهم شده‌اند، اتهاماتی که می‌توانست تا ۱۰ سال زندان برای آنان به همراه داشته باشد.

آقای سارکوزی در این پرونده متهم است که در سال ۲۰۱۴ میلادی با «اعمال نفوذ» به اطلاعات یک پرونده قضایی دیگر خود در ارتباط با منابع مالی کارزار انتخاباتی‌اش دسترسی پیدا کرده است. رئیس جمهوری پیشین فرانسه به اتهام فساد مالی محاکمه می شود

دلیل مشهور شدن این پرونده به «پرونده شنود» این است که در ماه فوریه سال ۲۰۱۴ وزارت دادگستری فرانسه با انتشار گفت‌وگوی تلفنی میان رئیس جمهوری وقت این کشور و تیه‌ری هرتسوگ، وکیل وی، رسیدگی به اتهام «اعمال نفوذ» جهت تائیرگذاری بر مراحل قضایی را آغاز کرد. headtopics.com

نیکلا سارکوزی باید بره خدمت فقیه وقیح و از ایشان درخواست حمایت بکنه. در اون صورت دادستانی فرانسه نظرش عوض میشه

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نخست‌وزیر سابق فرانسه: پاریس نیازی به عذرخواهی برای نسل‌کشی رواندا نداردادوار بالادور، نخست‌وزیر سابق فرانسه، روز چهارشنبه ۲۵ فروردین (۱۴ آوریل) یافته‌های اخیر یک کمیسیون تحقیق درباره «مسئولیت سنگین» فرانسه را در جریان نسل‌کشی رواندا رد کرد و گفت نیازی به عذرخواهی در این خصوص نمی‌بیند. بیشرفی که شاخ و دم نداره Yes . I know France was a killer country . I be crying for Rawanda great people .Jesus say sorry for the France killer. حیوان دو پا از نژاد چنگیزه این کشتار براش غریزه ارضاء شده

از پاریس تا تل‌آویو؛ تظاهرات علیه مماشات فرانسه با قاتل زن یهودیاعضای جامعه یهودیان روز یکشنبه در شهرهای پاریس، لیون، مارسی، لندن و تل‌آویو با هدف اعتراض به رای دیوان عالی فرانسه مبنی تایید حکم عدم مسئولیت کیفری جوان مسلمانی که در سال ۲۰۱۷ مرتکب قتل یک زن ۶۵ ساله یهودی شده بود، به خیابان‌ها آمدند. چه عجب یه بار هم شما این‌طرف قضیه رو هم پوشش دادید. همیشه در مطالب شما، مسلمانان، افراد مظلوم و قربانی نشان داده می‌شدند

گزارش کمیسیون تحقیق در فرانسه؛ اعلام «مسئولیت سنگین» پاریس در قبال نسل‌کشی رواندابا این وجود اعضای این کمیسیون که طی دو سال گذشته در حال تحقیق درباره نقش فرانسه در تحولات سال ۱۹۹۴ در رواندا بودند، در گزارش خود «همدستی» پاریس در نسل کشی را رد کرده‌اند.

تحقیق پلیس فرانسه درباره شام‌های مخفیانه پاریس با حضور مقامات دولتیشبکه تلویزیونی ام-۶ فرانسه گزارشی را پخش کرده که نشان می‌دهد در دورانی که به دلیل همه‌گیری کرونا، رستوران‌ها تعطیل و برگزاری میهمانی‌های بزرگ ممنوع است، در پاریس بطور مخفیانه تعدادی میهمانی مجلل شام با حضور برخی از مقامات برگزار شده است.

مسجد بزرگ پاریس از شورای ملی امامان مساجد فرانسه خارج می‌شودآقای حافظ در خصوص چرایی اتخاذ این تصمیم، از نفوذ جریانی اسلام گرا در شورای ملی مسلمانان فرانسه سخن گفت و اعلام کرد که این تصمیم غیرقابل برگشت است. شما نوشتید که رئیس مسجد بزرگ پاریس از شورای ملی امامان مساجد فرانسه، به دلیل «جریان اسلامگرایی» خارج شده! جوک نوشتید؟! یعنی چی؟! خودتون فهمیدید چی نوشتید؟!

دادستان مالی پاریس روز سه‌شنبه ۸ دسامبر (۱۸ آذر) برای نیکلا سارکوزی، رئیس‌ جمهور سابق فرانسه و متهم پرونده موسوم به شنود، درخواست ۴ سال زندان کرد.

برای تیه‌ری هرتسوگ وکیل آقای سارکوزی و قاضی سابق ژیلبر آزیبر نیز احکام مشابهی تقاضا شده است. هر سه این افراد به «فساد» و «اعمال نفوذ» متهم شده‌اند، اتهاماتی که می‌توانست تا ۱۰ سال زندان برای آنان به همراه داشته باشد.

آقای سارکوزی در این پرونده متهم است که در سال ۲۰۱۴ میلادی با «اعمال نفوذ» به اطلاعات یک پرونده قضایی دیگر خود در ارتباط با منابع مالی کارزار انتخاباتی‌اش دسترسی پیدا کرده است.

رئیس جمهوری پیشین فرانسه به اتهام فساد مالی محاکمه می شود

دلیل مشهور شدن این پرونده به «پرونده شنود» این است که در ماه فوریه سال ۲۰۱۴ وزارت دادگستری فرانسه با انتشار گفت‌وگوی تلفنی میان رئیس جمهوری وقت این کشور و تیه‌ری هرتسوگ، وکیل وی، رسیدگی به اتهام «اعمال نفوذ» جهت تائیرگذاری بر مراحل قضایی را آغاز کرد.

آقای سارکوزی پیشتر در روز دوشنبه با رد اتهامات گفته بود هرگز مرتکب کوچکترین فسادی نشده است.