دادستان‌های آمریکا انتظار دارند که دست‌کم ۱۰۰ نفر دیگر در رابطه با حمله به ساختمان کنگره بازداشت شوند

15/03/2021 05:24:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آمریکا, بازداشت

دادستان ‌های آمریکا انتظار دارند که دست‌کم ۱۰۰ نفر دیگر در رابطه با حمله به ساختمان کنگره بازداشت شوند صدها نفر دیگر که تصاویر آنها در عکس‌ها و فیلم ها ضبط شده است، هنوز دستگیر نشده‌اند و اداره تحقیقات فدرال آمریکا همچنان به دنبال آنها می گردد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageبخش انگلیسیصدای آمریکا - دادستان‌های آمریکا می گویند انتظار دارند که دست کم ۱۰۰ نفر دیگر در رابطه با حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا متهم شناخته شوند که تعداد کل افراد بالقوه‌ای که تحت پیگرد قانونی هستند را به بیش از ۴۰۰ نفر می رساند.

این افشاگری در پرونده‌‌های دادگاه علیه ۹ عضو «حافظان سوگند» (به انگلیسی: Oath Keeprs)، یک گروه شبه نظامی که به خاطر حمله به کنگره با اتهام «توطئه علیه دولت» روبرو هستند، انجام شد. سه نفر دیگر از این گروه راست تندرو به طور جداگانه دستگیر شده‌اند.گروهی از حامیان دونالد ترامپ در واکنش به شکست او در انتخابات، در روز شش ژانویه که کنگره ایالات متحده سرگرم تائید نهایی انتخابات بود، به ساختمان نهاد قانونگذاری آمریکا حمله کردند. از حدود ۸۰۰ نفر مهاجم، بیش از ۳۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

این اخباررو میزارن،بعدا اینا هم توجیه میکنن ببینین همه جای دنیا اسمون همین رنگه.

شرکت آسترازنکا: تحقیقات آمریکا نشان داد که واکسن ما برای همه بزرگسالان موثر استاین گزارش، نتایج آزمایش بالینی انجام شده روی ۳۰ هزار نفر در آمریکا ست. با این وجود مقامات در نشست خبری خود، در این باره که چه تعداد از داوطلبان شرکت کننده در این آزمایش واکسن آسترازنکا را دریافت کرده‌اند و چه تعداد تزریق ساختگی داشته‌اند، خودداری کردند. خوب چرا آمریکا به این واکسن مجوز نمیده؟

طبیعی است که ایران خواهان راستی‌آزمایی دقیق اقدامات آمریکا باشدسخنگوی وزارت خارجه: روند گفت‌وگوها در وین «امیدوارکننده» است فهرست لغو تحریم‌ها هنوز نهایی شده هیچ‌گاه بحثی در خصوص یک توافق موقت صورت نگرفته است میان ایران و عربستان همواره از مسیرهای گوناگون ارتباطاتی برقرار بوده؛ این امر هیچ‌گاه بطور کامل قطع نشده

پیام مشارکت حداقلی این است که جایگاه حکومت در جامعه تضعیف شده استفیض‌الله عرب‌سرخی گفت: پیام مشارکت حداقلی چیزی جز این نیست که جایگاه حکومت در جامعه تضعیف شده است. یعنی وقتی تمام تکیه‌گاه سیستم مردم هستند و حتی با تهدیدهای خارجی‌ها با همراهی همین مردم مقابله کرده‌اند، اولین و مهمترین خطر رای حداقلی و پایین، بیشتر و موثرشدن تهدیدهای خارجی است. تهدید کشور تسلط پیران فرتوتی مثل رهبر ،جنتی و.....سردارن وملایان که کشور را به فنا ومردم را به فقر رسانده اند اگر بفکر مردمید کشور را ازدست دیکتاتور نجات بدهید بیرون کردن اجنبی بامردم

دستگیری 3 یمنی در مرز مکزیک که نامشان در لیست ترویسم آمریکا بودیکی از دستیاران کنگره آمریکا به تارنمای «اکسیوس» گفت مرکز گمرک و گارد مرزی آمریکا ، سه شنبه 16 مارس

معاون سخنگوی وزیر خارجه آمریکا نوروز را به کسانی که جشن می‌گیرند، تبریک گفت🔺معاون سخنگوی وزیر خارجه آمریکا نوروز را به کسانی که جشن می‌گیرند، تبریک گفت ▪️خانم پورتر عصر جمعه ۲۹ اسفند در توئیتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نوشت: نوروز مبارک! من هم به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان می‌پیوندم که امروز نوروز را جشن می‌‌گیرند.

خانه‌به‌دوشی دیجیتال؛ شهرهایی در آمریکا که به متقاضیان کار از راه دور پول می‌دهنددر میانه همه‌گیری کرونا شماری از شهرهای آمریکا که به دلیل کمبود نیروی کار رشد اقتصادی مناسبی ندارند، درصدند با ارائه مشوق‌هایی، افراد دورکار را به خدمت بگیرند.

Share via Email Print this page بخش انگلیسی صدای آمریکا - دادستان‌های آمریکا می گویند انتظار دارند که دست کم ۱۰۰ نفر دیگر در رابطه با حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا متهم شناخته شوند که تعداد کل افراد بالقوه‌ای که تحت پیگرد قانونی هستند را به بیش از ۴۰۰ نفر می رساند.Aa شرکت داروسازی آسترازنکا روز دوشنبه اعلام کرد که واکسن تولیدی این شرکت برای پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹ توانسته است یک محافظت قوی در میان همه بزرگسالانی ایجاد کند که در تحقیقات بلندمدتی که در آمریکا انجام شده، شرکت داشته‌اند.به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه با حضور در یک جلسه گفت وگوی زنده با جمعی از خبرنگاران خارجی از جهان عرب و کشورهای غربی در بستر برنامه «کلاب هاوس» به تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص برخی از مهم‌ترین موضوعات مرتبط با کشور پرداخت و به سوالات خبرنگاران و تحلیلگران حاضر در این نشست مجازی پاسخ گفت.*چرا باید انتخابات 1400 را انتخاباتی مهم بدانیم؟   اساساً در کشورهایی که امنیت و اقتدار خودشان را از پیمان‌ها و معاهدات بین‌المللی و حمایت قدرت‌های خارجی و به هر حال عوامل بیرونی تضمین و تامین می‌کنند، شاید تکیه بر میزان رأی مردم اهمیت تعیین‌کننده‌ای نداشته باشد؛ اما برای جمهوری اسلامی که به هر روی سیاست‌هایش به گونه‌ای بوده که از بدو تاسیس به حمایت قدرت‌ها تکیه نکرده و نمی‌کند و قدرت و تداومش بسته به حمایت‌های مردم است- و معمولاً انتخابات عرصه‌ای برای نمایش این حمایت است- مساله تامین و تضمین متفاوت است.

این افشاگری در پرونده‌‌های دادگاه علیه ۹ عضو «حافظان سوگند» (به انگلیسی: Oath Keeprs)، یک گروه شبه نظامی که به خاطر حمله به کنگره با اتهام «توطئه علیه دولت» روبرو هستند، انجام شد. سه نفر دیگر از این گروه راست تندرو به طور جداگانه دستگیر شده‌اند. شمار قابل توجهی از کشورهای اروپایی همچنین کشورهایی در دیگر نقاط جهان هفته گذشته در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر ایجاد لخته خون در بدن برخی از دریافت کنندگان این واکسن، تصمیم به توقف واکسیناسیون با آسترازنکا گرفتند.گروهی از حامیان دونالد ترامپ در واکنش به شکست او در انتخابات، در روز شش ژانویه که کنگره ایالات متحده سرگرم تائید نهایی انتخابات بود، به ساختمان نهاد قانونگذاری آمریکا حمله کردند.» خطیب‌زاده با مرور تاریخ روابط اخیر ایران و عربستان به تلاش برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه‌ای از جمله عراق، کویت، پاکستان، چین و آلمان در برقراری گفت وگو بین تهران و ریاض اشاره داشته و تصریح داشت که همواره بین دو کشور حتی در چند سال اخیر، ارتباطات و تماس های مستقیم و غیرمستقیم جریان داشته است. از حدود ۸۰۰ نفر مهاجم، بیش از ۳۰۰ نفر بازداشت شده‌اند. آسترازنکا همچنین اعلام کرد كه متخصصان این شرکت هیچ گونه نگرانی ایمنی را در رابطه با این واكسن شناسایی نکرده‌اند. صدها نفر دیگر که تصاویر آنها در عکس‌ها و فیلم ها ضبط شده است، هنوز دستگیر نشده‌اند و اداره تحقیقات فدرال آمریکا همچنان به دنبال آنها می گردد. به هر حال کشور امروز با تهدیدهایی جدی از بیرون مواجه است.

دادستان‌ها خواستار زمان بیشتری از دادگاه برای آماده سازی پرونده خود علیه اعضای حافظان سوگند شده اند و در این درخواست کتبی نوشته‌اند، «تحقیقات ادامه دارد و دولت انتظار دارد که حداقل ۱۰۰ نفر دیگر بازداشت شوند. گزارش جدید، نتایج آزمایش بالینی انجام شده روی بیش از ۳۰ هزار نفر عمدتا در ایالات متحده همچنین برخی دیگر از کشورهای این قاره همچون شیلی و پرو است.» در ادامه علی هاشم با اشاره برخی گزارش‌های منتشره مبنی بر برگزاری برخی نشست‌ها میان مقامات امنیتی ایران با کشورهایی نظیر اردن و امارات، گفت آیا این همان گفت‌وگوهای منطقه‌ای است که ایران از مدت‌ها پیش خواهان آن بوده است؟ منطقه نیازمند ابتکارهای درون‌زاست سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال گفت: در منطقه ما ابتکارها و چارچوب‌های بومی و درون‌زایی نظیر نامه شورای همکاری خلیج فارس که با تلاش امیر کویت به ایران آورده شد و همچنین ابتکار صلح هرمز وجود دارد که می‌توانند مورد پیگیری قرار گیرند.» خبرهای دیگر .... معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به پرسشی در خصوص موانع برقراری یک اجماع در منطقه، چندین مانع و معضل را برشمرد از جمله انباشت بحران‌ها و مناقشات حل­نشده منطقه‌ای که نقطه سرآغاز آن، اشغال اراضی فلسطینیان بوده و همچنین مشکلات شناختی و تفکر حذف دیگر بازیگران و بازی حاصل جمع صفر که از سوی برخی قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای پیگیری شده است و درنهایت، بی‌اعتمادی ساختاری در سطح منطقه و مداخلات کشورهای خارج از منطقه که باعث رقابت قدرت‌های جهانی در سطح منطقه برای غارت انرژی و همچنین فروش میلیاردها دلار تسلیحات به کشورهای منطقه شده است. .   *حکومت چه واکنشی باید در قبال این موج نارضایتی‌ها نشان دهد؟ منطق حکم می‌کند حکومت به اعتراض‌ها و انتظارهای جامعه توجه کافی داشته باشد و سعی‌اش را به کار گیرد تا قبل از اینکه اعتراض‌ها و انتظارها عمق بیشتری پیدا کند، بتواند با جلب رضایت افکار عمومی فضا را برای برگزاری انتخاباتی پررأی فراهم کند.