دادستان‌های آمریکا انتظار دارند که دست‌کم ۱۰۰ نفر دیگر در رابطه با حمله به ساختمان کنگره بازداشت شوند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

دادستان‌های آمریکا انتظار دارند که دست‌کم ۱۰۰ نفر دیگر در رابطه با حمله به ساختمان کنگره بازداشت شوند صدها نفر دیگر که تصاویر آنها در عکس‌ها و فیلم ها ضبط شده است، هنوز دستگیر نشده‌اند و اداره تحقیقات فدرال آمریکا همچنان به دنبال آنها می گردد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

صدای آمریکا - دادستان‌های آمریکا می گویند انتظار دارند که دست کم ۱۰۰ نفر دیگر در رابطه با حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا متهم شناخته شوند که تعداد کل افراد بالقوه‌ای که تحت پیگرد قانونی هستند را به بیش از ۴۰۰ نفر می رساند.

این افشاگری در پرونده‌‌های دادگاه علیه ۹ عضو «حافظان سوگند» (به انگلیسی: Oath Keeprs)، یک گروه شبه نظامی که به خاطر حمله به کنگره با اتهام «توطئه علیه دولت» روبرو هستند، انجام شد. سه نفر دیگر از این گروه راست تندرو به طور جداگانه دستگیر شده‌اند.گروهی از حامیان دونالد ترامپ در واکنش به شکست او در انتخابات، در روز شش ژانویه که کنگره ایالات متحده سرگرم تائید نهایی انتخابات بود، به ساختمان نهاد قانونگذاری آمریکا حمله کردند. از حدود ۸۰۰ نفر مهاجم، بیش از ۳۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.

صدها نفر دیگر که تصاویر آنها در عکس‌ها و فیلم ها ضبط شده است، هنوز دستگیر نشده‌اند و اداره تحقیقات فدرال آمریکا همچنان به دنبال آنها می گردد. دادستان‌ها خواستار زمان بیشتری از دادگاه برای آماده سازی پرونده خود علیه اعضای حافظان سوگند شده اند و در این درخواست کتبی نوشته‌اند، «تحقیقات ادامه دارد و دولت انتظار دارد که حداقل ۱۰۰ نفر دیگر بازداشت شوند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این اخباررو میزارن،بعدا اینا هم توجیه میکنن ببینین همه جای دنیا اسمون همین رنگه.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شرکت آسترازنکا: تحقیقات آمریکا نشان داد که واکسن ما برای همه بزرگسالان موثر استاین گزارش، نتایج آزمایش بالینی انجام شده روی ۳۰ هزار نفر در آمریکاست. با این وجود مقامات در نشست خبری خود، در این باره که چه تعداد از داوطلبان شرکت کننده در این آزمایش واکسن آسترازنکا را دریافت کرده‌اند و چه تعداد تزریق ساختگی داشته‌اند، خودداری کردند. خوب چرا آمریکا به این واکسن مجوز نمیده؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طبیعی است که ایران خواهان راستی‌آزمایی دقیق اقدامات آمریکا باشدسخنگوی وزارت خارجه: روند گفت‌وگوها در وین «امیدوارکننده» است فهرست لغو تحریم‌ها هنوز نهایی شده هیچ‌گاه بحثی در خصوص یک توافق موقت صورت نگرفته است میان ایران و عربستان همواره از مسیرهای گوناگون ارتباطاتی برقرار بوده؛ این امر هیچ‌گاه بطور کامل قطع نشده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیام مشارکت حداقلی این است که جایگاه حکومت در جامعه تضعیف شده استفیض‌الله عرب‌سرخی گفت: پیام مشارکت حداقلی چیزی جز این نیست که جایگاه حکومت در جامعه تضعیف شده است. یعنی وقتی تمام تکیه‌گاه سیستم مردم هستند و حتی با تهدیدهای خارجی‌ها با همراهی همین مردم مقابله کرده‌اند، اولین و مهمترین خطر رای حداقلی و پایین، بیشتر و موثرشدن تهدیدهای خارجی است. تهدید کشور تسلط پیران فرتوتی مثل رهبر ،جنتی و.....سردارن وملایان که کشور را به فنا ومردم را به فقر رسانده اند اگر بفکر مردمید کشور را ازدست دیکتاتور نجات بدهید بیرون کردن اجنبی بامردم
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

دستگیری 3 یمنی در مرز مکزیک که نامشان در لیست ترویسم آمریکا بودیکی از دستیاران کنگره آمریکا به تارنمای «اکسیوس» گفت مرکز گمرک و گارد مرزی آمریکا، سه شنبه 16 مارس
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

معاون سخنگوی وزیر خارجه آمریکا نوروز را به کسانی که جشن می‌گیرند، تبریک گفت🔺معاون سخنگوی وزیر خارجه آمریکا نوروز را به کسانی که جشن می‌گیرند، تبریک گفت ▪️خانم پورتر عصر جمعه ۲۹ اسفند در توئیتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نوشت: نوروز مبارک! من هم به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان می‌پیوندم که امروز نوروز را جشن می‌‌گیرند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

خانه‌به‌دوشی دیجیتال؛ شهرهایی در آمریکا که به متقاضیان کار از راه دور پول می‌دهنددر میانه همه‌گیری کرونا شماری از شهرهای آمریکا که به دلیل کمبود نیروی کار رشد اقتصادی مناسبی ندارند، درصدند با ارائه مشوق‌هایی، افراد دورکار را به خدمت بگیرند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »