خودروهای پیمانکاران پسماند، معاینه فنی ندارند

03/06/1399 09:39:00 ق.ظ

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو تهران: خودروهای پیمانکاران پسماند،معاینه فنی ندارند تاکسی‌های تهران مستهلک هستند ۱۰ درصد کامیون‌های عبوری درتهران فاقد هرگونه معاینه هستند ازمجموع موتورسیکلت‌های تهران تنها حدود ۲۰۰ موتور به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کنند

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو تهران گفت: با وجود آنکه طبق قانون همه وسایل نقلیه اعم از وسایل نقلیه موتوری و خودروها ملزم به دریافت گواهی معاینه فنی هستند اما بر اساس آمارها از مجموع موتورسیکلت‌های تهران تنها حدود ۲۰۰ موتور به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کنند و همچنین بر اساس آزمون معاینه فنی کنار جاده‌ای که از سوی ستاد معاینه فنی خودرو تهران انجام شده است، از ۵۴۹۹ کامیون که در تهران تردد می‌کردند، ۱۰ درصد فاقد هرگونه معاینه بودند. وی افزود: از نظر پراکندگی هم ایستگاه‌های معاینه فنی در سطح شهر تهران وضعیت مناسبی دارند و فقط مشکل کمبود مرکز در مناطق یک و ۲ وجود داشت که به دلیل گران بودن زمین مشکل این مناطق با ایجاد واحدهای سیار پوشش داده شد.

در مجموع ۵۶ خط معاینه فنی خودرو داریم که از این میان طبق تکلیفی که مشخص شده، ۶۲ درصد خطوط یا با سرمایه‌گذاری کامل و یا به صورت مشارکتی به بخش خصوصی واگذار شده است. از سوی دیگر ستاد معاینه فنی و مراکز آن به جز کارمند بخش خصوصی ۱۹۳ نفر نیرو دارد که این تعداد با توجه به حجم کار بسیار کم است.

تنها ۸ درصد از اتوبوس‌های شرکت واحد، آلاینده هستند مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو تهران درباره سهم عوامل مختلف مردودی خودروها در معاینه فنی بیان کرد: ۲۱ درصد خودروها از تست آلایندگی مردود می‌شوند و این در شرایطی است که ضوابط آلایندگی در ایران سختگیرانه نیست.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

شکایت تهرانی ها از نشت شیرابه از خودروهای حامل پسماندرییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران ضمن بیان اینکه برخی ناوگان حمل پسماند استان تهران فاقد استانداردهای لازم هستند، گفت: طی ۲۰ روز گذشته هم شکایات زیادی درباره نشت شیرابه از خودروهای حامل پسماند از سوی شهروندان گزارش و هم مکاتبه‌ای از سوی پلیس راهور ناجا با محیط زیست تهران شد چراکه نشت شیرابه در معابر و جاده‌ها باعث لغزندگی راه ها و منجربه وقوع تصادف می شود.

ماشین نویسی در ایام محرم- عکس خبری تسنیم - Tasnimبا فرا رسیدن ماه محرم، رانندگان خودروهای خود را با نام و القاب امام حسین(ع) و شعارهای مذهبی مزین می کنند.

پایان چهار روز رقابت فشرده کنکوری ها/غیبت بیش از ۱۴۵ هزار داوطلب در کنکور۹۹غیبت بیش از ۱۴۵ هزار داوطلب در کنکور۹۹ کنکور سراسری ۹۹ یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۳۳ داوطلب داشت که از این تعداد ۱۴۵ هزار و ۷۸۴ نفر در جلسه آزمون غیبت داشتند.

سرنوشت افزایش ضریب بازیافت در ۱۰ میدان نفتی/ با رفع تحریم، در قراردادها تجدیدنظر می‌شود؟مدیر عامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار داشت: امیدواریم که در آینده شرایط به نحوی باشد که پیمانکاران داخلی را توانمند کنیم و چند پیمانکار نفتی در حد IOC تربیت کنیم و هم بتوانیم در جایی که قراردادها برنده- برنده باشد از تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم.

با منتشرکنندگان سئوالات کنکور برخورد قضایی می شودوزیر علوم با تاکید براینکه در جریان برگزاری آزمون های امسال، گروه هایی تلاش داشتند نشان دهند که مسئولان اجرایی سنجش توان مدیریتی برگزاری کنکور را ندارند، گفت: افرادی می خواستند با انتشار سئوالات و پاسخ نامه های غیر واقعی جو ناامنی و بی اعتمادی را در جامعه علیه کنکور ایجاد کنند که با این افراد برخورد قضایی خواهد شد.