خمپاره‌های سپاه و ارتش با «میعاد» نقطه‌زن شدند/ رونمایی از موشک ضدزره معروف ایرانی با برد بیشتر و کلاهک ویژه +عکس

  • 📰 MashreghNews
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خمپاره‌های سپاه و ارتش با «میعاد» نقطه‌زن شدند/ رونمایی از موشک ضدزره معروف ایرانی با برد بیشتر و کلاهک ویژه گزارش مشرق از دستاوردهای جدید وزارت دفاع در حوزه رزم زمینی را بخوانید:

به گزارش سرویس دفاع و امنیت مشرق، توپخانه به عنوان یکی از ادوات رزمی مهم، از دهه ها پیش تاکنون در میدان رزم حضوری جدی داشته و در اکثر دوران ها به عنوان یک سلاح کم دقت شناخته می شد که یا در نقش یک محصول مخرب برای نابودی اهدافی با اندازه بسیار بزرگ به کار رفته، یا در تعداد بالا و حجم شلیک سنگین استفاده می گردید تا بر نقطه یا نقاط خاص مورد نظر اثر گذار باشد.

گلوله توپخانه بصیر با برد افزوده شده - عبارت LR نوشته شده روی گلوله احتمالا مخفف واژه Long Range به معنی برد بلند است باز هم به دلیل نبود رقم دقیق در رونمایی وزارت دفاع باید به سراغ نمونه های مشابه خارجی برویم. در یک نمونه ارائه شده توسط کشور چین برای این مهمات با پیشران راکتی، برد سلاح مذکور به ۴۴ کیلومتر رسیده که افزایش قابل توجهی را نشان می دهد. این نمونه از مهمات در اختیار ارتش سوریه نیز مشاهده شده است.راکت های ۱۲۲ میلی متری آرش با سیستم هدایت اینرسیایی، مدتی قبل در جریان بازدید مسئولین از یک نمایشگاه دفاعی دیده شده بودند ولی این اولین بار است که این سیستم تسلیحاتی به صورت رسمی رونمایی می شود.

راکت فجر ۵ هدایت شونده بردی بیش از ۶۰ کیلومتر در مدل استاندارد داشته و وزن سر جنگی آن در حدود ۱۱۲ کیلوگرم است. این راکت می تواند با ترکش های خود شعاعی در حدود ۵۰۰ متر را پوشش دهد. در خصوص برد مدل های جدید فجر ۵ البته برآورد ها و ارقام متفاوتی مطرح شده و برخی از اطلاعات این امکان را مطرح می کند که ممکن است در برخی از مدل ها این عدد به ۱۵۰ تا ۱۹۰ کیلومتر هم رسیده باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 5. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قالیباف: امت اسلامی و جریان مقاومت باید هزینه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را بالا ببرندرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقداماتی که رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی برای عادی سازی روابط با این رژیم توسط برخی دولت های منطقه انجام می دهند گفت: امت اسلامی، گروه های مقاومت و جهان اسلام باید هزینه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را بالا ببرند و انسجام گروه های فلسطینی قطعاً در موفقیت و پیروزی بسیار موثر است. فعلا'که همه ی هزینه های حرفها و اعمال اشتباهِ تون رو مردم مظلوم ایران دارن پرداخت میکنن شما که سیسمونی نوات رو از اونور مرزها میارن دغدغه ای نداری بی شرف رژیم منحوس پهلوی؟؟؟ هزینه را بالا ببرید!!! یعنی پول بیشتر از حلقوم مردم فقیر و فلاکت زده ایران، ترور بیشتر از جیره خواران عرب، عشق و حال بیشتربرای دزدان و انگل زاده های حاکم برایران دربلادکفر!!!! تف بر شرف نداشته تان که 43 سال مردم را در فقر و بدبختی نگه داشته اید برای عملی کردن عقاید پوسیده تان!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عراق می‌گوید با ایران برای از سرگیری واردات گاز توافق کرده استخبرگزاری دولتی عراق به نقل از عادل کریم، وزیر برق این کشور، گزارش داد که تهران و بغداد روز پنج‌شنبه با یکدیگر توافق کردند تا صادرات برق ایران به عراق از سر گرفته شود. از جوانمردی بدوره. سهم اولاد نواده نتیجه ندیده نیومده نسل هزاروچهارصد ساله رو ندیم. عراقیها یادگار عاشوراااااا هستند.ایرانیان باید تاوان امرعاس ابن ملجم شمر رو بدن. سلام بر قطعی برق...نگران بودیم نکنه امسال برق نره...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حملات روسیه به کی‌یف همزمان با بازدید دبیرکل سازمان ملل از پایتخت اوکراینآنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز پنج‌شنبه در جریان بازدید خود از کی‌یف و مناطقی که در آن کشتار غیرنظامیان رخ داده است از حملات ارتش و وقوع انفجارها غافلگیر شد. کص زنت هومن عسگرررری🍆🍆🍆
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آغاز سفرهای حج عمره با کشتی‌های کروز از استانبول به جدهعضو هیئت مدیره شرکت گروه کاستا اعلام کرد که در سال 2023 شهروندان کشورهای اسلامی می‌توانند برای ادای حج عمره با کشتی‌های کروز از استانبول به جده سفر کنند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

باید با جدیت و تلاش بیشتر موانع پیش روی مسائل اصلی مردم را برداریمرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه ما باید با جدیت و تلاش بیشتر موانع پیش رو را در جهت مسائل اصلی مردم برداریم و با تدبیر و تلاش جهادی، انقلابی گری عقلانی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد قالیباف از «انگیزه‌های سیاسی» در جنجال «سیسمونی‌گیت»؛ ۲۳۳ نماینده خواهان برخورد امنیتی با منتقدان شدند🔺انتقاد قالیباف از «انگیزه‌های سیاسی» در جنجال «سیسمونی‌گیت»؛ ۲۳۳ نماینده خواهان برخورد امنیتی با منتقدان شدند ▪️۲۳۳ نماینده مجلس با حمایت از قالیباف، از وزارت اطلاعات خواستند برای «شناسایی طراحان و مجریان تخریب مجلس» وارد عمل شود. ⬇️ بیشتر بخوانید: از طویله انتظاری نیست Hamatoon dozdid haromzadeha اهمیت رسوایی موضوع سیسمونی به کنار، تهدید ( در یک قایق هستیم )قالیباف موثر واقع شد ۲۳۳ نفر تائید کردند که همانند قالیباف شلغشون توبه دادن ملت هست نه توبه کردن.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »