باید با جدیت و تلاش بیشتر موانع پیش روی مسائل اصلی مردم را برداریم

10/02/1401 08:48 ق.ظ

قالیباف: باید با جدیت و تلاش بیشتر موانع پیش رو را در جهت مسائل اصلی مردم برداریم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه ما باید با جدیت و تلاش بیشتر موانع پیش رو را در جهت مسائل اصلی مردم برداریم و با تدبیر و تلاش جهادی، انقلابی گری عقلانی را سرلوحه کار خود قرار دهیم. وی افزود: در این زمان فلسطین روزهای متفاوتی را سپری می کند، مقاومت مثال زدنی مردم فلسطین رژیم صهیونیستی را در مواجهه با این مخالفت گسترده مردمی درمانده کرده و همه تلاش های نظام سلطه را برای عادی سازی حیات سیاسی این رژیم جعلی تحت الشعاع قرار داده...

وی افزود: در این زمان فلسطین روزهای متفاوتی را سپری می کند، مقاومت مثال زدنی مردم فلسطین رژیم صهیونیستی را در مواجهه با این مخالفت گسترده مردمی درمانده کرده و همه تلاش های نظام سلطه را برای عادی سازی حیات سیاسی این رژیم جعلی تحت الشعاع قرار داده است و هزینه خیانت دولتمردان کشورهای اسلامی را به شدت افزایش داده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امت اسلام بر سر آرمان آزادسازی قدس شریف معامله نخواهد کرد و با لطف خدا به این هدف دست پیدا خواهد کرد. قالیباف در ادامه با تبریک فرا رسیدن روز جهانی کار و کارگر به تمامی کارگران زحمتکش و شریف ایران اسلامی، گفت: کارگران محور اساسی توسعه و آبادانی کشور هستند و قدردانی از زحمات آنان فقط با تامین عادلانه حقوق، تضمین نیازهای معیشتی، طراحی نظام تامین اجتماعی فراگیر و مسئولیت پذیر ممکن است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

قالیباف: امت اسلامی و جریان مقاومت باید هزینه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را بالا ببرندرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقداماتی که رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی برای عادی سازی روابط با این رژیم توسط برخی دولت های منطقه انجام می دهند گفت: امت اسلامی، گروه های مقاومت و جهان اسلام باید هزینه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را بالا ببرند و انسجام گروه های فلسطینی قطعاً در موفقیت و پیروزی بسیار موثر است. فعلا'که همه ی هزینه های حرفها و اعمال اشتباهِ تون رو مردم مظلوم ایران دارن پرداخت میکنن شما که سیسمونی نوات رو از اونور مرزها میارن دغدغه ای نداری بی شرف رژیم منحوس پهلوی؟؟؟ هزینه را بالا ببرید!!! یعنی پول بیشتر از حلقوم مردم فقیر و فلاکت زده ایران، ترور بیشتر از جیره خواران عرب، عشق و حال بیشتربرای دزدان و انگل زاده های حاکم برایران دربلادکفر!!!! تف بر شرف نداشته تان که 43 سال مردم را در فقر و بدبختی نگه داشته اید برای عملی کردن عقاید پوسیده تان!!

معضل ۳۰ ساله انباشت زباله در سراوان با دستگیری معترضان 'حل' شد | DW | 28.04.2022برای چندمین بار در بیش از دو هفته گذشته مردم سراوان رشت در اعتراض به دفن زباله در این منطقه تجمع کرده و مقابل ورود کامیون‌های حمل زباله را گرفتند. این تجمع در نهایت با دخالت نیروی انتظامی و دستگیری چند نفر پایان گرفت.

ضربه مهلک نیروهای امنیتی ترکیه به گروه تروریستی پ.ک.ک با اجرای عملیات‌های اَرَننیروهای مسلح ترکیه با اجرای سلسله عملیات‌های ارن محاصره، طرح گروه تروریستی پ.ک.ک برای انجام اقدامات تروریستی در فصول گرم سال را ناکام گذاشتند. - خبرگزاری آناتولی

طرح «مجازات جاسوسی» در مجلس؛ همکاری با خیریه‌ها، یک مصداق جاسوسیمرکز پژوهش‌های مجلس ایران از تدوین پیش‌نویس طرح «تشدید مجازات جاسوسی و همکاری با دولت‌های متخاصم» خبر داده که در آن، مصادیق «جاسوسی» در جمهوری اسلامی بازتعریف شده است.

موافقت مجمع تشخیص با واردات خودرو- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimموافقت مجمع تشخیص با واردات_خودرو رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس: پس از بحث و گفت‌وگو کلیات ماده ۴ طرح ساماندهی صنعت خودرو در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد

اوج‌گیری درآمد سه‌ماهه توئیتر به ۱.۲ میلیارد دلار همزمان با واگذاری آن به ایلان ماسکتوئیتر می‌گوید درآمد خالص این شرکت در سه ماهه ابتدایی امسال ۵۱۳ میلیون دلار بوده است.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (شنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: راهپیمایی باشکوه ملت خداجوی ایران در روز قدس بیانگر آن بود که آتش فروزان آرمان قدس شریف در دلهای مردم روشن تر از هر زمان دیگر است. امت اسلامی با حضور خود در خیابان ها و سر دادن شعار آزادی فلسطین، اتحاد خود را در برابر اشغالگران جنایتکار صهیونیستی نشان دادند و به تمام عدالت جویان عالم نابودی قریب الوقوع غده سرطانی رژیم صهیونیستی را وعده دادند.

وی افزود: در این زمان فلسطین روزهای متفاوتی را سپری می کند، مقاومت مثال زدنی مردم فلسطین رژیم صهیونیستی را در مواجهه با این مخالفت گسترده مردمی درمانده کرده و همه تلاش های نظام سلطه را برای عادی سازی حیات سیاسی این رژیم جعلی تحت الشعاع قرار داده است و هزینه خیانت دولتمردان کشورهای اسلامی را به شدت افزایش داده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امت اسلام بر سر آرمان آزادسازی قدس شریف معامله نخواهد کرد و با لطف خدا به این هدف دست پیدا خواهد کرد.

قالیباف در ادامه با تبریک فرا رسیدن روز جهانی کار و کارگر به تمامی کارگران زحمتکش و شریف ایران اسلامی، گفت: کارگران محور اساسی توسعه و آبادانی کشور هستند و قدردانی از زحمات آنان فقط با تامین عادلانه حقوق، تضمین نیازهای معیشتی، طراحی نظام تامین اجتماعی فراگیر و مسئولیت پذیر ممکن است. ما در مجلس یازدهم تلاش کردیم تا با برقراری امنیت مالی برای کارگران در بودجه ۱۴۰۱ و تصویب قوانین تسهیل کننده کسب و کار در جهت تامین مطالبات برحق کارگران قدم برداریم و در ادامه مسیر نیز از آنجا که رویکرد این مجلس حمایت قانونی از فعالیت های تولیدی و بالا بردن هزینه فعالیت های غیر مولد و دلالی است، تلاش خواهیم کرد ریل گذاری قانونی حمایت از کارگران را با مشارکت خود کارگران عزیز تکمیل کنیم و در تدوین قانون برنامه هفتم توسعه مطالبات و دغدغه های کارگران به عنوان سیاست محوری مد نظر قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس، این روز را به مردم شجاع و میهن دوست ایران و عموم مجاهدان خلیج همیشه فارس و تمامی دریادلان شجاع نیروی دریایی ارتش و سپاه که در همه این سال ها نقش بی بدیل در تامین امنیت منطقه داشتنه اند، تبریک و تهنیت گفت.

قالیباف در ادامه یادآور شد: درگذشت هنرمند خستگی ناپذیر، متعهد و انقلابی، مستندساز سال های پرافتخار دفاع مقدس حاج نادر طالب زاده موجب تاسف و تاثر فراوان شد که وظیفه می دانم به خانواده مرحوم، شاگردان و همه مجاهدان جبهه هنر و فرهنگ انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت تسلیت می گویم.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته نهم اردیبهشت مصادف با سالروز تشکیل شورای اسلامی شهر و روستا بود، بیان کرد: این روز را هم به همه منتخبین مردم در این نهاد تبریک می گویم و لازم می دانم به این نکته مهم اشاره کنم که با تصویب نهایی قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در شورای نگهبان، ضروری است نکاتی در این خصوص به عرض ملت شریف ایران برسانم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همانطور که پیش از این گفته شد این قانون ریل گذاری لازم برای شکستن انحصارات شغلی و حلقه های بسته صنفی و همچنین پایان دادن به دوران تاریک رانت های شغلی و امضاهای طلایی را فراهم می کند. در صورت اهتمام دستگاه های اجرایی در عمل به این قانون دیگر برای گرفتن مجوز یک کسب و کار ساده نیازی به پوشیدن کفش آهنی و بالا و پایین رفتن از پله های ادارات دولتی نیست و سرنوشت شغلی یک جوان به امضای یک مدیر دولتی منوط نخواهد شد. جدیت وزارت امور اقتصاد و دارایی در اجرای قانون اصلاح مواد ۱ و ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴، مخصوصا گزارش های پیگیرانه رسانه ملی جهت اجرای آن قانون نقش موثری در شفاف شدن فضای صدور مجوزهای کسب و کار در کشور داشته است.

قالیباف ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله با اجرای دقیق قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و فراهم شدن زمینه حقوقی حذف مجوزهای زائد این مسیر تکمیل می شود که بی تردید تاثیر بسزایی در بهبود فضای کسب و کار و در نتیجه ایجاد اشتغال خواهد گذاشت. از کمیسیون جهش تولید مجلس می خواهم نظارت بر اجرای این قانون را در دستور کار جدی خود قرار دهد و گزارش پیگیری نظارت خود را در صحن مجلس ارائه کند.

وی در پایان گفت: خاضعانه مراتب سپاس و قدردانی خود و نمایندگان مجلس را از لطف رهبر معظم انقلاب اعلام می دارم که بار دیگر برآیند کلی عملکرد انقلابی مجلس را تایید فرمودند، این لطف ایشان قطعا مدال افتخاری برای مجلس است که باعث ثابت قدمی بیشتر مجلس در انجام وظایف خود خواهد شد. اما ضروری است به خود و دیگر همکارانم تذکر دهم که از این پس بار مسئولیت ما در حفظ اعتباری که ایشان به مجلس داده اند، بسیار سنگین تر از گذشته شده است. همه ما باید با جدیت و تلاش بیشتر موانع پیش رو را در جهت مسائل اصلی مردم برداریم و با تدبیر و تلاش جهادی، انقلابی گری عقلانی را سرلوحه کار خود قرار دهیم تا با ریل گذاری دقیق و نظارت موثر راه را برای موفقیت دولت در جهت کارآمدی بیشتر برای حل مسائل اصلی مردم هموار کنیم.