فرانسه, گرمایش زمین, بارش برف, اسکی, گرمایش و تغییرات آب و هوایی, حفاظت از محیط زیست

فرانسه, گرمایش زمین

خشم سبزهای فرانسه از انتقال برف با هلی‌کوپتر به یک پیست اسکی

🎥خشم سبزهای فرانسه از انتقال برف با هلی‌کوپتر به یک پیست اسکی اطلاعات بیشتر در این لینک:

17/02/2020 09:12:00 ب.ظ

🎥خشم سبزهای فرانسه از انتقال برف با هلی‌کوپتر به یک پیست اسکی اطلاعات بیشتر در این لینک:

بر اساس تصمیم شورای محلی اوت-گارون (Haute-Garonne) هلی‌کوپترها در روزهای جمعه و شنبه ۵۰ تن برف به پیست اسکی لوشون-سوپربَینر منتقل کردند.

انتقال برف با هلی‌کوپتر به یک پیست اسکی در کوه‌های پیرنه در غرب فرانسه، خشم سازمان‌ها و فعالان مدافع حفاظت از محیط زیست را برانگیخته است.بخش محلی شبکه تلویزیونی دولتی شبکه سوم فرانسه روز جمعه خبر داد با تصمیم شورای محلی اوت-گارون (Haute-Garonne) هلی‌کوپترها در روزهای جمعه و شنبه ۵۰ تن برف به پیست اسکی لوشون-سوپربَینر منتقل می‌کنند. بسیاری از پیست‌های ارتفاعات غرب فرانسه امسال به دلیل کاهش بارش خشک بودند.

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران زیر پرچم آلمان کشتی می‌گیرد - BBC News فارسی تصاویر تاثیرگذار از همبستگی‌ پلیس با مردم در جریان اعتراضات اخیر آمریکا «بدون عدالت صلحی در کار نیست»؛ بازداشت معترضان به نژادپرستی در واشنگتن

اجرای این تصمیم با واکنش تند اعضای زیست‌بوم‌گرا (اکولوژیست) شورای محلی مواجه شده است؛ باستین او (Bastien Ho)، نماینده حزب اروپای اکولوژی سبزها در شورا می‌گوید: «این یک رویکرد غلط کوتاه بیناینه است که همزمان با مبارزه با گرمایش زمین، باعث آن هم می‌شود.» یکی دیگر از نمایندگان زیست‌بوم‌گرا در همین منطقه با انتشار پستی در صفحه فیسبوک، گفت که از دیدن این تصاویر به جنون رسیده است.

تغییرات آب و هوایی مارس ۲۰۱۸؛ برف نارنجی در اروپا و گرمای شدید آسیای مرکزیشورای محلی اوت-گارون با دفاع از این تصمیم، انتقال مصنوعی برف به منطقه را تنها برای تضمین فعال بودن مدرسه اسکی برای کودکان و نوآموزان در دو هفته آینده توصیف کرد. به علاوه همین نهاد منطقه‌ای می‌گوید کل عملیات بین ۵ تا ۶ هزار یورو هزینه داشته و در مقابل، امکان بازگشت ۱۰ برابر این پول وجود دارد. از سوی دیگر مدافعان انتقال برف با هلی‌کوپتر به پیست‌های اسکی پیرنه می‌گویند که با دائر ماندن این مرکز تفریحی و آموزشی بین ۵۰ تا ۸۰ فرصت شغلی موقت برای شهروندان محلی ایجاد می‌شود.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

گزارش دستگاه‌های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی‌سابقه برف در گیلاندر جلسه هیات وزیران به ریاست معاون اول رئیس جمهور، دستگاه‌های مسئول گزارشی از اقدامات انجام شده و نحوه مدیریت برای امدادرسانی در بارش بی سابقه برف در استان گیلان ارائه دادند.

ده‌ها روستای ایران همچنان در محاصره برفبا گذشت چند روز از بارش شدید برف در مناطق شمالی ایران، دسترسی به ده‌ها روستا همچنان قطع است و پیش‌بینی‌های بارش‌های بیشتر، نگرانی‌ها را درباره وضعیت ساکنان این روستاها افزایش داده است.

بارش سنگین برف در شمال غرب و غرب کشور از امشبتهران- ایرنا- یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: امشب بارش سنگین برف برای کردستان، جنوب آذربایجان غربی، قزوین، زنجان و شمال کرمانشاه داریم که باعث اختلال تردد در محورهای کوهستانی می‌شود.

ده‌ها روستای ایران همچنان در محاصره برفبا گذشت چند روز از بارش شدید برف در مناطق شمالی ایران، دسترسی به ده‌ها روستا همچنان قطع است و پیش‌بینی‌های بارش‌های بیشتر، نگرانی‌ها را درباره وضعیت ساکنان این روستاها افزایش داده است.

با باقیمانده بافت مغز پس از جراحی چه می‌توان کرد؟دانشمندان آمریکایی می‌گویند تحقیق با استفاده از قطعاتی که پس از جراحی مغز باقی‌ می‌ماند بیشتر از تحقیق با استفاده از مغز موش و موش خرما به درمان‌های نو منجر می‌شود.

پاکستان، چهل سال میزبانی از مهاجرین افغانبا اشغال افغانستان توسط شوروی سابق، میلیون‌ها تن از مردم این کشور مجبور به مهاجرت به کشورهای همسایه، از جمله پاکستان شدند. - خبرگزاری آناتولی