گزارش دستگاه‌های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی‌سابقه برف در گیلان

در جلسه هیأت دولت انجام شد: اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات بارندگی شدید و سیل دی ماه ۱۳۹۸

16/02/2020 10:58:00 ب.ظ

در جلسه هیأت دولت انجام شد: اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات بارندگی شدید و سیل دی ماه ۱۳۹۸

در جلسه هیات وزیران به ریاست معاون اول رئیس جمهور، دستگاه‌های مسئول گزارشی از اقدامات انجام شده و نحوه مدیریت برای امدادرسانی در بارش بی سابقه برف در استان گیلان ارائه دادند.

همچنین با توجه به هشدارهای مکرر سازمان هواشناسی، سازمان راهداری و سایر دستگاه های ذیربط درخصوص بارش برف و در راه بودن طوفان و عدم توجه برخی از هموطنان به هشدارهای فوق و فقدان تجهیزات زمستانی، از هموطنان عزیز درخواست شد از این پس به منظور پیشگیری از حوادث، به هشدارهای دستگاه های مسئول توجه کافی صورت گیرد.

انتخابات آمریکا؛ اعلام حمایت ده‌ها مقام دولت جورج بوش از جو بایدن سیروس گرجستانی از دنیا رفت ثبت بی‌سابقه ۵۲ هزار بیمار روزانه کرونا در آمریکا

دولت از همه مسئولان، دستگاه ها و نیروهای عملیاتی حاضر در صحنه بخاطر اقدام جهادی در مقابله با این بحران تقدیر و تشکر کرد.اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات بارندگی شدید و سیل دی ماه ۱۳۹۸هیات وزیران با تخصیص مبلغ یک هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای به منظور جبران خسارت‌های وارده به بهره‌برداران بخش کشاورزی ناشی از وقوع بارندگی شدید و سیل دی ماه سال ۱۳۹۸ در سه استان موافقت کرد. بر این اساس به ترتیب مبالغ ۷۵۰، ۲۵۰ و ۱۲۰ میلیارد ریال به استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان تخصیص می‌یابد.

همچنین دولت مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی برای بازسازی خسارت‌های وارده به زیرساخت‌های بخش کشاورزی استان‌های فوق تخصیص داد. مطابق این تصمیم، مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال به استان سیستان و بلوچستان و مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال به تفکیک به استان‌های هرمزگان و کرمان تعلق می‌گیرد.

دولت همچنین مقرر کرد مبلغ یک هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت بانکی با کارمزد چهار درصد، به تفکیک استان سیستان و بلوچستان مبلغ یک هزار میلیارد ریال، استان هرمزگان ۵۰۰ میلیارد ریال و استان کرمان ۲۵۰ میلیارد ریال اختصاص یابد.اعتبارات مورد اشاره در اختیار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این سه استان قرار می گیرد و این سازمان ها موظفند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان های برنامه و بودجه و مدیریت بحران کشور ارسال کنند.

تعدیل نرخ جزاهای نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیاتدولت همچنین با توجه به گذشت نزدیک به شش سال از آخرین بازنگری در میزان حداقل و حداکثر جزای نقدی مندرج در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، نسبت به اصلاح و افزایش ۱۰۴ درصدی جزای نقدی مورد اشاره مطابق نرخ رسمی تورم اقدام کرد.

بر این اساس، جزای نقدی هرگونه تبلیغات مغایر با قانون یادشده و آیین‌نامه اجرایی آن به میزان ۴ میلیون و ۳۸۶ هزار تا ۴۳۸ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال و فروش و عرضه دخانیات از سوی افراد فاقد پروانه فروش، عرضه محصولات دخانی بدون شماره سریال و علامت مصوب و تکرار عدم پرداخت مالیات به میزان ۴ میلیون و ۳۸۶ هزار تا ۲۶۵ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تعیین شد.

همچنین مجازات نقدی فروش یا عرضه دخانیات به افراد زیر ۱۸ سال یا به واسطه این افراد به میزان ۸۷۷ هزار و ۲۰۰ تا ۴ میلیون و ۳۸۶ هزار ریال و در صورت تکرار ۸۷ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال، استعمال دخانیات در نهادهای موضوع قانون رسیدگی به تخلفات اداری درخصوص مرتکبان غیر از کارکنان نهادهای مذکور به میزان ۶۱۲ هزار تا ۸۷۷ هزار و ۲۰۰ ریال تصویب شد.

معمای ناپدید شدن یک ستاره عظیم در کهکشانی دورافتاده پلیس سیاتل منطقه خودگردان معترضان را جمع کرد پوتین در رفراندوم تمدید قدرتش تا سال ۲۰۳۶ پیروز شد

دولت همچنین میزان جزای نقدی مصرف دخانیات در اماکن عمومی یا وسایل نقلیه عمومی را ۴۴۸ هزار و ۸۰۰ تا ۸۷۷ هزار و ۲۰۰ ریال، عرضه فرآورده‌های دخانی در بسته‌های بدون شماره سریال و برچسب ویژه شرکت دخانیات و عدم درج عبارت"مخصوص فروش در ایران" بر روی بسته‌های فرآورده‌های دخانی وارداتی و عرضه و فروش بسته‌های بازشده فرآورده‌های دخانی ۴۴۸ هزار و ۸۰۰ تا یک میلیون و ۷۵۴ هزار و ۴۰۰ ریال تعیین کرد.

تصویب صدور مجوز پروانه بهره برداری شهرک صنعتی صنفی غیر دولتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهرانهیات دولت با هدف ساماندهی فعالیت های صنایع و صنوف مستقر در خارج از محدوده های شهری شمال شرق تهران (جاجرود، سعیدآباد، خسروآباد، تپه‌سیف، کمرد و سیاه‌سنگ) مقرر کرد کارگروهی با مسئولیت وزیر کشور و عضویت معاونان دستگاه های ذی‌ربط به منظور راهبری، ایجاد هماهنگی و نظارت بر اجرای فرآیندهای مربوط و رعایت الزامات زیست محیطی تشکیل شود.

هم‌چنین، صدور پروانه بهره‌برداری شهرک صنعتی غیر دولتی از سوی وزارت صمت، پس از اطمینان از انجام کامل اقدامات لازم با تأیید سازمان حفاظت محیط زیست صورت می پذیرد.افزون بر این، شهرداری های مربوط موظفند در چهارچوب این تصویب‌نامه و ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ آن، فعالیت های مستقر در عرصه های داخل محدوده های شهری خرمدشت و بومهن را ساماندهی و گزارش اجرای کامل طرح ساماندهی را به کارگروه موضوع این تصویب‌نامه ارائه کنند.

چنانچه ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، ساماندهی این مناطق به تأیید کارگروه فوق نرسد، وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به تجدید نظر در خصوص محدوده‌های شهری مذکور از طریق شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران و واگذاری مسئولیت ساماندهی به کارگروه یادشده، اقدام کند.

تداوم اجرای مصوبه تخصیص اعتبار برای خرید قیر مصرفی و پرداخت هزینه های اجرای آسفالت برخی از طرح هادولت با تمدید تصویب‌نامه تخصیص اعتبار برای خرید قیر مصرفی و پرداخت هزینه های اجرای آسفالت برخی از طرح ها موضوع قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور موافقت کرد.تشریح روند تحولات وضعیت زنان در ایران

در ادامه جلسه، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، گزارشی از روند تحولات وضعیت زنان در ایران به هیات وزیران ارائه داد.در این گزارش ضمن اشاره به بهبود وضعیت شاخص های توسعه ازجمله سواد و آموزش، امید زندگی، مشارکت اقتصادی و سیاسی زنان نسبت به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، به تشریح اقدامات معاونت امور زنان و خانواده در خصوص عدالت جنسیتی، کارآفرینی و مشارکت اقتصادی، کاهش آسیب اجتماعی، مشارکت سیاسی و مدنی و زنان روستایی پرداخته شد.

مرگ اسرارآمیز صدها فیل در بوتسوانا افزایش شمار مبتلایان به کرونا در گیلان/ از حضور در مراسم عزا و عروسی پرهیز شود فرمانده منطقه یکم ندسا: پاسخ ایران به نگاه چپ آمریکا دندان‌شکن خواهد بود/ هر اقدام دشمن به‌لحظه پاسخ داده می‌شود- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim

همچنین تصویب شاخص‌های عدالت جنسیتی، اقدامات حقوقی و قانونی و سند ارتقاء وضعیت زنان با توجه برنامه ششم توسعه ازجمله اقدامات این معاونت بوده است.انجام طرح ملی توان‌افزایی زنان جویای فرصت‌های کسب و کار، اختصاص منابع صندوق توسعه ملی به زنان روستایی و عشایر، حمایت از ۱۳ شبکه صندوق اعتباری خرد زنان روستایی و عشایری، ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصول سالم و استاندارد و تشکیل کارگروه اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی زنان از جمله اقدات صورت گرفته در خصوص اقدامات معاونت در افزایش مشارکت اقتصادی گروه‌های مختلف زنان بوده است.

طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در ۲۱ استان، توان‌افزایی سازمان‌های مردم‌نهاد با رویکرد کسب‌وکار و کارآفرینی و اعطای  ۳۸ هزار وام به زنان سرپرست خانوار از دیگر اقدامات این معاونت بوده است. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

بازدید از روستایی در ننگرهار که بیشتر مردانش در یک انفجار کشته شدندروز جمعه (۲۶ مهر/میزان) امسال، انفجاری در یک مسجد در روستای جو‌دره ولسوالی ده بالای ولایت ننگرهار در شرق افغانستان منجر به مرگ دست کم ۶۵ نفر شد. این انفجار برای چندین روز سرخط خبرها بود. اکثر مردان این روستا که برای ادای نماز جمعه به مسجد رفته بودند در اثر انفجار کشته شدند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: باید قبول کنیم در ایفای تعهدات برجامی‌مان موفق نبوده‌ایممسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: برجام تنها محدود به تعهدات هسته‌ای ایران در قبال سایر طرف‌ها نیست و دیگر کشورهای امضا کننده این توافق نیز تعهدات اقتصادی در قبال ایران داشته‌اند

گزارش از پروژه تواب سازی در اعدام های دهه شصت و بیشتر: خبرنگاراندر برنامه این هفته خبرنگاران، گزارش هایی است که به پروژه تواب سازی در اعدام های دهه شصت و زندانیانی که به هم بندانشان شلیک میکردند، شباهتها و تفاوتهای موشک ه...

موسوی لاری:اصلاح طلبان اقلیت محدودی از مجلس آینده را در اختیار خواهند داشتموسوی لاری: *اصلاح طلبان اقلیت محدودی از مجلس آینده را در اختیار خواهند داشت *در تهران شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان لیست نخواهد داد *ترکیب مجلس آینده از الان تا حد زیادی مشخص است و در بسیاری از حوزه‌ها تکلیف روشن است نتیجه تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراین چی شد؟ 40 روز گذشت! عمدی بود نه؟ دروغ میگن لیست میدن من یه دونه خروس لاری داشتم بیماری نیوکاسل گرفته بود و درکونش کرم افتاده بود ولی از این خیلی سرحال تر بود بزرگوار خیلی زر زیاد میزد😐

درخواست اسرائیل از انگلیس برای درج کرانه باختری در توافق تجاریدولت اسرائیل از انگلیس خواسته است تا سرزمین‌های اشغالی در کرانه باختری را در توافق‌نامه تجارت دوجانبه درج کند. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل: طی سه ماه گذشته بیش از 830 هزار نفر در ادلب آواره شدندسخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که طی سه ماه گذشته بیش از 830 هزار نفر به دلیل ادامه درگیری‌ها در ادلب آواره شده اند. - خبرگزاری آناتولی