خاک‌سپاری شبانه نوید افکاری و واکنش‌های بین‌المللی به اعدام او

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پیکر «نوید_افکاری»، کشتی‌گیر شیرازی، شامگاه شنبه ۲۲شهریور۱۳۹۹، شبانه و تحت تدابیر امنیتی به خاک سپرده شد. اعدام باعجله و خاکسپاری او واکنش‌های بسیاری به دنبال داشت. در این گزارش بیشتر بخوانید: اخبار_ایران

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی نوید افکاری را به اتهام قتل یک مامور دولتی در جریان اعتراض‌های مرداد ۱۳۹۷ در شیراز، به دو بار اعدام محکوم کرده بود. نوید افکاری در دادگاه اتهام قتل را رد و اعلام کرد که زیر شکنجه‌های شدید بازجوها تن به اعتراف دروغین علیه خود داده است.

«مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، این اقدام را «بی‌رحمانه و رذیلانه» خواند و گفت که «حتی با استاندارهای این رژیم هم تعرضی شنیع به کرامت انسانی است.» «سازمان حقوق بشر ایران»، مستقر در نروژ، اعدام نوید افکاری را اقدامی جنایتکارانه خواند و در بیانیه‌ای نوشت: «نوید در یک پروسه دادرسی ناعادلانه و بر اساس اعترافات زیر شکنجه به اعدام محکوم شده بود. قاضی صادرکننده حکم، شکنجه‌گران نوید و تمامی کسانی که در ارتکاب این جنایت نقش داشتند، در کنار صداوسیمای جمهوری اسلامی برای پخش سناریوی دروغین، باید در قبال این جنایت پاسخگو باشند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش کمیته بین‌المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی به اعدام نوید افکاری؛ ناراحت، غمگین و ناامیدیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فدراسیون جهانی فوتبال هم از صدور حکم اعدام برای نوید افکاری انتقاد کردفدراسیون جهانی فوتبال هم از صدور حکم اعدام برای نوید_افکاری انتقاد کرد اعتراض ورزشکاران، نهادهای ورزشی، و سازمان‌های حقوق بشری به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری کشتی‌گیر جوان ایرانی همچنان ادامه دارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ابراز تاسف کمیته بین‌المللی المپیک از اعدام نوید افکاری؛ پمپئو: بی‌رحمانه بوددر بیانیه کمیته بین‌المللی المپیک به نامه‌های اخیر توماس باخ، رئیس این کمیته به علی خامنه‌ای، رهبر و حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران و درخواست وی از آنها برای جلوگیری از اجرای حکم اعدام نوید افکاری اشاره شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

'نوید افکاری' اعدام شدنوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی که به اتهام قتل یک کارمند سازمان آب منطقه‌ای به قصاص محکوم شده بود، اعدام شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش معنا‌دار فیفا به حکم اعدام نوید افکاری: مثل کمیته بین‌المللی المپیک، نگرانیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دولت ترامپ و جو بایدن اعدام نوید افکاری را محکوم کردند - BBC News فارسیوزیر خارجه آمریکا و جو بایدن نامزد حزب دمکرات در انتخابات این کشور اعدام آقای افکاری کشتی گیر ایرانی که در پی اعتراضات سال ۹۵ در شیراز دستگیر شده بود را محکوم کرده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »