طلا, کاهش ارزش

حمله دوم طلا نیز ناکام ماند؛ سقوط ۸۷ دلاری فلز زرد در سپتامبر

حمله دوم طلا نیز ناکام ماند؛ سقوط ۸۷ دلاری فلز زرد در سپتامبر این گزارش را بخوانید 🔽

01/10/2019 03:30:00 ب.ظ

حمله دوم طلا نیز ناکام ماند؛ سقوط ۸۷ دلاری فلز زرد در سپتامبر این گزارش را بخوانید 🔽

بهای جهانی طلا پس از دو حمله ناکام به نرخ‌های بالاتر از هزار و ۵۳۰ دلار بار دیگر به سطح هزار و ۴۵۰ دلار بازگشت.

بهای طلا در ۲۴ سپتامبر دوباره اوج هزار و ۵۳۳ دلاری را ثبت کرد ولی بار دیگر به سیر نزولی تن داد و در معاملات نخستین روز اکتبر به هزار و ۴۵۹ دلار رسید. بدین ترتیب، بهای جهانی هر اونس طلا در کمتر از یک ماه گذشته در مجموع ۸۷ دلار معادل ۵.۶ درصد کاهش یافته است.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس کمتر از دو ماه پیش با اصلاح برآورد قبلی خود در مورد آینده قیمت طلا اعلام کرد که نرخ فلز گرانبهای زرد تا ۳ ماه آینده حدود هزار و ۵۷۵ دلار خواهد بود.پیش‌تر پیش‌بینی این بانک در مورد قیمت طلا در معاملات ۳ ماه آینده به ترتیب هزار و ۴۵۰دلار اعلام شده بود. گلدمن ساکس دلیل اصلی اصلاح پیش‌بینی خود را شدت‌گیری ابعاد جنگ تجاری میان آمریکا و چین عنوان کرد، رخدادی که می‌توانست فشار را بر بانک مرکزی ایالات متحده برای کاهش بیشتر نرخ بهره افزایش دهد.

در همین حال، بسیاری از کارشناسان بازارهای مالی جهان نیز بر این باور بودند که همزمانی شدت‌گیری جنگ تجاری آمریکا و چین با افزایش تنش میان ایران و ایالات متحده نرخ جهانی طلا را در سطح بالای هزار و ۵۰۰ دلار حفظ خواهد کرد.با این وجود، وقوع مصالحه آمریکا و چین در مورد توقف افزایش نرخ تعرفه برخی کالاها و نیز کاهش احتمال رویارویی نظامی ایران و ایالات متحده موجب شده تا تب بازار جهانی طلا فروکش کند. headtopics.com

ادامه مطلب: euronews فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

آرامش در بازار طلا؛ مسیر دلار آزاد از بازار رسمی جدا شدهمزمان با حفظ سطح ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومانی نرخ عرضه دلار از سوی بانک مرکزی ایران، بازار آزاد تهران شاهد عبور نرخ فروش دلار آمریکا از مرز ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان بود.

کشته شدن 11 تن از نیروهای امنیتی افغانستان در حمله طالبان

ثبات نسبی در بازار طلا و ارزسکه امروز ۴ میلیون و ۳۰ هزار تومان بود و طلا ی ۱۸ عیار، ۴۰۹ هزار تومان فروخته شد

حمله الشباب به پایگاه آموزش نظامی آمریکایی‌هاگروه مسلح الشباب در سومالی به یک پایگاه نظامی حمله کرده‌ که در آن نیروهای آمریکایی، کوماندوهای سومالیایی را آموزش می‌دهند. گفته می‌شود این حمله تلفاتی به جا گذاشته است.

شوک نفتی حمله به عربستان خنثی شد؛ بازگشت برنت ۶۰ دلاری۱۶ روز پس از حمله هوایی به تاسیسات نفتی عربستان، قیمت جهانی نفت بار دیگر به محدوده ۶۰ دلاری بازگشت. 📊روند تخلیه شوک قیمتی حمله به تاسیسات نفتی عربستان بیشتر بخوانید:

وزیر اطلاع‌رسانی یمن ادعای حوثی‌ها مبنی بر حمله به نجران را تکذیب کردمعمر الاریانی وزیر ا طلا ع ‌رسانی یمن، روز دوشنبه گفت، شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با استفاده از