حکم هفت سال حبس «حسین فریدون» برادر رئیس جمهوری ایران در دادگاه تجدیدنظر به پنج سال کاهش یافت

09/07/1398 03:31 ب.ظ

حکم هفت سال حبس «حسین_فریدون » برادر رئیس جمهوری ایران در دادگاه تجدیدنظر به پنج سال کاهش یافت

حسین فریدون، برادر رئیس جمهوری ایران، در رابطه با اتهامات مالی در دادگاه تجدید نظر به پنج سال حبس محکوم شد.\r\n به نوشته برخی رسانه‌های ایران، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، روز سه شنبه ۹ مهرماه ولیعهد عربستان در واکنش به نقش تهران در حمله به تاسیسات نفتی: دلیل راهبردی حمله ایران به آرامکو «حماقت» بود ولیعهد عربستان می‌‌گوید که او نیز همچون مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، معتقد است حمله ایران به تاسیسات نفتی عربستان سعودی یک...

ولیعهد عربستان در واکنش به نقش تهران در حمله به تاسیسات نفتی: دلیل راهبردی حمله ایران به آرامکو «حماقت» بود ولیعهد عربستان می‌‌گوید که او نیز همچون مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، معتقد است حمله ایران به تاسیسات نفتی عربستان سعودی یک «اقدام به جنگ» بوده است.

محمد بن سلمان در گفت‌وگو با برنامه «۶۰ دقیقه» شبکه سی‌بی‌اس در پاسخ به این مطلب که «مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته است ایران با این حمله اقدام به جنگ کرده است، آیا این حمله اقدام به جنگ بود» گفت: «بله، البته.»

تاسیسات «بقیق» و «خریص» متعلق به شرکت نفت دولتی «آرامکو» در شرق عربستان سعودی روز شنبه ۲۳ شهریور هدف حمله قرار گرفتند.، همان زمان تهران را پشت این حملات دانست. همچنین‌ آقای پمپئو در روزهای گذشته در شبکه سی‌بی‌اس درباره حملات به تاسیسات عربستان گفته بود که «این یک اقدام به جنگ بود … این، اقدام به جنگ یک حکومت علیه یک حکومت دیگر بود.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

یک سال حبس برای روزنامه‌نگار مراکشی به جرم رابطه جنسی و سقط جنیندادگاهی در مراکش هاجر ریسونی روزنامه نگار مراکشی و نامزد او را به دلیل رابطه جنسی پیش از ازدواج و سقط جنین به یک سال حبس محکوم کرد

حسین فریدون به 5 سال حبس قطعی محکوم شد- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی قوه‌قضائیه: *حسین_فریدون به ۵ سال حبس قطعی محکوم شد *در ارتباط با آقای فریدون دادگاه تجدیدنظر تصمیم گرفته و رای نهایی را صادر کرده است «سخنگوی قوه قضائیه اتهام فریدون را اخذ رشوه اعلام کرد» سخنگوی قوه‌قضائیه: *هفده نفر در پرونده اکبر_طبری بازداشت شدند *در این پرونده دو نفر هم از قضات هستند که یکی از آنها شاغل و یک نفر هم بازنشسته بوده است *از محتوای پرونده اکبر طبری اطلاع رسانی نکردیم اما از این خلاء ایجاد شده برخی سوء استفاده کردند

حسین فریدون به ۵ سال حبس و رد مال محکوم شدتهران- ایرنا- سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره رای پرونده حسین فریدون گفت: حسین فریدون به ۵ سال حبس، جزای نقدی و رد مال به مبلغ ٣١ میلیارد تومان محکوم شده است.

حسین فریدون، برادر حسن روحانی به ۵ سال حبس محکوم شدبرادر حسن روحانی که پیشتر به ۷ سال زندان محکوم شده بود، در دادگاه تجدید نظر حکم او به ۵ سال کاهش پیدا کرد. تو از سوابق جنايتكارانه مكار بنفش كه كل خانواده اش همانند بقيه جمهوري اسهالي از هر جناح ، جاني و فاسد و اختلاسي و مكارند این میزان مجازات در قبال گستردگی فعالیتهای اقتصادی آقای حسین فریدون مخصوصا سیاسی اقتصادی پولی ارزی آن، به شوخی و نوعی دهان کجی به ملت شهیدپرور، بیشتر شبیه هست تا یک حکم در دستگاه قضائی سیستم حکمرانی دینی مبتنی بر فقاهت

حسین فریدون به پنج سال حبس قطعی محکوم شدسخنگوی قوه‌قضائیه ایران اعلام کرد حسین فریدون، برادر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران 'به اتهام اخذ رشوه به پنج سال حبس قطعی محکوم شده است'.

سخنگوی قوه ‌قضائیه: برادر رئیس جمهوری ایران به 5 سال حبس محکوم شدغلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه ‌قضائیه ایران سه‌شنبه یکم اکتبر اعلام کرد که حسین فریدون، برادر رئیس کمه. پنجسال کمه.

مهر ۰۸, ۱۳۹۸

ولیعهد عربستان در واکنش به نقش تهران در حمله به تاسیسات نفتی: دلیل راهبردی حمله ایران به آرامکو «حماقت» بود

ولیعهد عربستان می‌‌گوید که او نیز همچون مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، معتقد است حمله ایران به تاسیسات نفتی عربستان سعودی یک «اقدام به جنگ» بوده است.

محمد بن سلمان در گفت‌وگو با برنامه «۶۰ دقیقه» شبکه سی‌بی‌اس در پاسخ به این مطلب که «مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته است ایران با این حمله اقدام به جنگ کرده است، آیا این حمله اقدام به جنگ بود» گفت: «بله، البته.»

تاسیسات «بقیق» و «خریص» متعلق به شرکت نفت دولتی «آرامکو» در شرق عربستان سعودی روز شنبه ۲۳ شهریور هدف حمله قرار گرفتند.، همان زمان تهران را پشت این حملات دانست. همچنین‌ آقای پمپئو در روزهای گذشته در شبکه سی‌بی‌اس درباره حملات به تاسیسات عربستان گفته بود که «این یک اقدام به جنگ بود … این، اقدام به جنگ یک حکومت علیه یک حکومت دیگر بود.»

بنابر گزارش شبکه سی‌بی‌اس، ولیعهد عربستان نیز در مصاحبه اخیر خود، دلیل راهبردی حمله ایران به تاسیسات آرامکو را «حماقت» توصیف کرد و گفت: «به باور من این حمافت است. هیچ‌گونه هدف راهبردی وجود ندارد. فقط یک احمق به پنج درصد از منابع عرضه انرژی جهان حمله می‌کند. تنها هدف راهبردی اثبات همین موضوع است که آنها احمق هستند و این همان کاری است که آن‌ها کردند.»

بن سلمان همچنین در پاسخ به این که جنگ بین عربستان و ایران چه پیامدهایی بر منطقه دارد، گفت: «این منطقه حدود ۳۰ درصد منابع انرژی جهان، حدود ۲۰ درصد از معابر تجارت جهانی، و حدود ۴ درصد از تولید ناخالص ملی جهان را تشکیل می‌دهد. تصور کنید همه این‌ها متوقف شود. این به معنای فروپاشی کامل نه فقط اقتصاد عربستان سعودی یا کشورهای خاورمیانه، بلکه اقتصاد جهانی است.»

ولیعهد عربستان تاکید کرد که «همه گزینه‌ها باید روی میز بماند» و هشدار داد که «اگر جهان اقدامی محکم برای مقابله با اقدامات ایران انجام ندهد، شاهد وخیم‌تر شدن اوضاع خواهیم بود که منافع جهانی را تهدید خواهد کرد. عرضه نفت مختل می‌شود و قیمت نفت به صورت غیرقابل تصوری افزایش خواهد یافت.»

همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، نیز در سخنان اخیر خود در گردهمایی سالانه سازمان ملل گفته بود که «رژیم برای این که خود را از تحریم‌ها آزاد کند، خشونت خود را تشدید کرده است. آنها تعرض تحریک‌نشده‌ای به عربستان سعودی کردند و در پاسخ به آن حمله، ما بالاترین سطح از تحریم‌ها را روی بانک مرکزی ایران و نهادهای دیگر اعمال کردیم. تمام کشورها وظیفه دارند که اقدام کنند. هیچ دولت مسئولی نباید عطش ایران به خون را بپذیرد و تا زمانی که رفتار تهدیدکننده ایران ادامه پیدا کند، تحریم‌ها نه تنها برچیده نخواهند شد، که شدیدتر و سخت‌تر خواهد شد.»پرزیدنت ترامپ در سازمان ملل: بعد از ۴۰ سال ناکامی، وقت تغییر رفتار رژیم ایران است؛ آمریکا شریک می‌خواهد نه دشمن

بن سلمان درباره این که آیا پاسخ به حملات تاسیسات نفتی آرامکو باید نظامی باشد؟ گفت «امیدوارم چنین نباشد. راه حل سیاسی و صلح آمیز بسیار بهتر از راه حل نظامی است.»

او همچنین درباره دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، و حصول به یک توافق جدید، گفت: «این همان چیزی است که پرزیدنت ترامپ می‌خواهد. این همان چیزی است که همه ما می‌خواهیم. اما این مقام‌های ایران هستند که نمی‌خواهند پای میز مذاکره بنشینند.»

ولیعهد سعودی همچنین درباره وضعیت یمن نیز گفت: «اگر ایران حمایت خود را از شبه نظامیان حوثی متوقف کند، راه حل سیاسی بسیار آسان تر خواهد بود.»روز سه شنبه ۲ مهر با تاکید بر این که رژیم سرکوبگر حاکم بر ایران یکی از بزرگترین خطرات امنیتی است که کشورهای صلح‌دوست را تهدید می‌کند، جمهوری اسلامی را بزرگترین رژیم حامی تروریسم خواند، و گفت که رهبران ایران به جنگ در سوریه و یمن دامن می‌زنند و ثروت کشور را برای رسیدن به سلاح هسته‌ای و استفاده از آن هدر می‌دهد.