جرمی هانت: امنیت کشتیرانی در خلیج فارس به اروپایی‌ها واگذار شود | DW | 22.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

وزیر خارجه بریتانیا توقیف نفتکش استینا ایمپرو را راهزنی دریایی دولتی خواند و پیشنهاد تشکیل یک ناوگان اروپایی برای حراست از کشتیرانی آزاد در خلیج فارس را مطرح کرد. او افزود که لندن قصد هیچ رویارویی علیه تهران را ندارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا، پس از نشست ویژه کابینه، عصر دوشنبه ۲۲ ژوئیه (۳۱ تیر) در پارلمان این کشور حضور یافت و اقدام ایران در توقیف نفتکش استینا ایمپرو را"راهزنی دریایی دولتی" خواند. او گفت: «طبق قوانین بین‌المللی ایران هیچ حقی برای ورود به عرشه نفتکش استینا ایمپرو و توقیف آن را نداشت.»

وزیر خارجه بریتانیا یادآوری کرد که آزادی عبور و مرور کشتی‌ها به نفع همه کشورهاست و گفت که در ۴۸ ساعت گذشته گفت‌وگوهای سازنده‌ای پیرامون طرح پیشنهادی لندن را با شماری از دولت‌ها در میان گذاشته است. جرمی هانت عنوان کرد که پس از توقیف نفتکش استینا ایمپرو از سوی سپاه پاسداران ایران، از همه کشتی‌هایی که پرچم بریتانیا را بر عرشه دارند، خواسته شده که هر گونه قصد تردد در تنگه هرمز را پیشاپیش به لندن اطلاع دهند.

وزیر خارجه بریتانیا هم‌چنین تکرار کرد که آزادی نفتکش"گریس ۱" به تضمین ایران مبنی بر عدم تحویل نفت به سوریه بستگی دارد. دولت محلی جبل‌الطارق این نفتکش را به خاطر حمل نفت به پالایشگاه بانیاس سوریه و نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا متهم کرده است. ایران می‌گوید مقصد نفتکش، سوریه نبوده و بندر مربوطه ظرفیت پهلوگیری چنین نفتکشی را ندارد. هانت یک هفته قبل در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود گفته بود اگر تهران ضمانت دهد که این نفتکش به سوریه نخواهد رفت، در تسهیل آزادی آن خواهد کوشید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

لندن سیابازی راه انداخته بعدا میدونید که کشتی شما ایران با صلوات تقدیم می کند مثل ملوانهایتان

نه بابا؟😂

اين اسمش 'راهزني'عه اما كار انگليس 'توقيف'عه اين كار طبق قوانيني كه خودتان براي دنيا وضع كرديد غيرمجازه وبراي خودتون مجاز تاكي دنيا بايد برمبناي جنايات انگليسي ها بچرخد؟ راستي ربودن سياه پوستان درآفريقا وعرضه به بازار جهاني برده داري وكندن پوست كله سرخپوستان چه؟

شما که جز اتحادیه اروپا نیستین دارین از اتحادیه اروپا خارج میشین دوباره میخواین برگردین!

رییدین بابااااااا،پرچم ایران بالاست

دست پرورده های خود بریتانیا الان جفتک انداختن

ج.ا دس پرورده ی خودتونه .

آقای وزیر یه ضرب المثل هس میگه یه سوزن به خودت بزن بعد جوالدوز رو به دیگران

راهزن تویی اون ملکت که روانباشن ثروت میلیونها انسان‌، در آرامش نشستی و اراجیف میبافی!!! الان تواین مملکت یکی بود که بله قربان گو بود هروقت عوس میکردین برش میداشتین خوب بود، نه؟؟؟

وزیرخارجه بریتانیای صغیر شکرخواری کرد. «این به اون دَر» به انگلیسی چی میشه؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هانت: دنبال رویارویی با ایران نیستیم؛ حضورمان را در خلیج فارس افزایش می‌دهیمجرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفت بریتانیا به دنبال رویارویی با ایران نیست اما برای تامین 'آزادی کشتیرانی' در خلیج فارس باید حضور خود را در منطقه افزایش دهد. آقای هانت گفت ایران باید بداند که بریتانیا در مورد آزادی کشتیرانی به هیچ وجه کوتاه نخواهد آمد. او همچنین گفت اگر ایران تضمین دهد به سوریه نفت ندهد، بریتانیا نفتکش گریس یک را آزاد خواهد کرد. ناچاریم به شما خوش‌آمد بگوییم! لطفا با خودتون «پوشک» هم بیارین⁦:-)⁩ کیرمم نیستی
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

YouTube
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توفان سیاسی در بریتانیا پیرامون توقیف استینا ایمپروفیلیپ هموند وزیر خزانه‌داری بریتانیا به بی‌بی‌سی گفته است که دولت بریتانیا پیش از توقیف نفتکشی که با پرچم این کشور حرکت می کرد، تردد در آب های خلیج فارس را زیر نظر داشته است. بهتر نیست دیکته بیشتر تمرین کنید ؟ توفان ؟ توفان‌آخه ؟ ۱۰۰ بار بنویسید طوفان بلکه کمک کرد بهتون
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هانت با 'غیرقانونی' خواندن ضبط نفتکش خواستار آزادی آن شدوزیر خارجه بریتانیا، ایران را ترغیب کرده است از اقدام 'غیرقانونی' خود در توقیف نفتکشی که با پرچم بریتانیا در خلیج فارس حرکت می کرد برگردد. او بعد از تماسی تلفنی با همتای ایرانی اش گفت ایران در پی توقیف نفتکش خود 'گریس ۱' در جبل الطارق این موضوع را از دریچه 'یک وضعیت مقابله به مثل' می بیند. گوه خورد
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جرمی هانت: جواب تهران را حساب‌شده می‌دهیم | DW | 20.07.2019وزیر خارجه بریتانیا نقض پیمان‌های بین‌المللی و تهدید امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز را نگران‌کننده خواند و گفت پارلمان را به زودی در جریان واکنش‌های احتمالی قرار می‌دهد. سپاه ویدئوی توقیف نفتکش 'استنا ایمپرو' را منتشر کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

لندن: ايران نفتکش بریتانیایی را در آب‌های دریای عُمان توقیف کردپنی موردانت، وزیر دفاع بریتانیا روز شنبه 20 ژوئیه 2019 اعلام کرد، ایران نفتکش بریتانیایی را از آب
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »