جبل‌الطارق درخواست مجدد آمریکا برای توقیف 'گریس ۱' را رد کرد | DW | 18.08.2019

27/05/1398 06:05:00 ب.ظ

مقام‌های جبل‌الطارق اعلام کردند که نمی‌توانند به درخواست آمریکا برای توقیف 'گریس ۱'، نفتکش حامل نفت ایران عمل کنند، زیرا جبل‌الطارق تابع قوانین اتحادیه اروپا است. دادگاهی در آمریکا حکم توقیف 'گریس ۱' را صادر کرده است.

مقام‌های جبل‌الطارق اعلام کردند که نمی‌توانند به درخواست آمریکا برای توقیف 'گریس ۱'، نفتکش حامل نفت ایران عمل کنند، زیرا جبل‌الطارق تابع قوانین اتحادیه اروپا است. دادگاهی در آمریکا حکم توقیف 'گریس ۱' را صادر کرده است. جبل‌الطارق درخواست مجدد آمریکا برای توقیف"گریس ۱" را رد کرد مقام‌های جبل‌الطارق اعلام کردند که نمی‌توانند به درخواست آمریکا برای توقیف"گریس ۱"، نفتکش حامل نفت ایران عمل کنند، زیرا جبل‌الطارق تابع قوانین اتحادیه اروپا است.

دادگاهی در آمریکا حکم توقیف"گریس ۱" را صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز مقام‌های جبل‌الطارق روز یکشنبه ۲۷ مرداد (۱۸ اوت) اعلام کردند که نمی‌توانند به درخواست ایالات متحده آمریکا برای توقیف ابرنفتکش"گریس ۱" متعلق به ایران عمل کنند. دلیل این امر از سوی جبل‌الطارق"تابعیت از قوانین اتحادیه اروپا" عنوان شده است.

دادگاهی در واشنگتن روز جمعه ۲۵ مرداد (۱۶ اوت) حکم توقیف"گریس ۱"، نفت داخل این نفتکش و حدود یک میلیون دلار را صادر کرده بود. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید خبرگزاری رویترز با تکیه بر اسناد دادگاه گزارش کرده که آمریکا پی برده به اینکه این نفتکش از فعالیت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پشتیبانی می‌کند. سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار دارد. headtopics.com

در بیانیه دولت جبل‌الطارق در باره رد درخواست آمریکا آمده است که"ناتوانی حاکمیت مرکزی در دریافت حکم مورد درخواست نتیجه اجرای قوانین اتحادیه اروپا است و تفاوتی که در باره نظام تحریم‌ها علیه ایران از سوی ایالات متحده و اتحادیه اروپا وجود دارد".

ادامه مطلب:
DW فارسی »

با کرامت ‌زیستن| محمد طلوعی

«قدرت بی‌قدرتان» کتابی بود که در طول امسال بارها سراغش رفتم، حتا در مسافرت هم همراهم بود و برایم به کتاب بالینی تبدیل شد. دوستی سفرکرده و از فرنگ برگشته کتاب را در اولین ملاقات در وطن برایم هدیه آورده بود و امضا کرده بود و قول گرفته بود که بخوانمش. من کتاب را در خانه‌ی دوستی مشترک جا گذاشته بودم و آن دوست مشترک کتاب را جسته بود و امضا را دیده بود و زنگ‌زده به دوست فرنگی‌مان و او هم یک ایمیل بلندبالا برایم نوشته بود به اضافه‌ی یک شرح مختصری از زندگی واتسلاو هاول و گفته بود نشان به آن نشان که نمایش‌نامه‌ای از هاول را در رشت تآتر کرده بود و من نرفته بودم ببینم و کنایه‌زده بود که من خودم را همیشه گهی اعلا فرض می‌کنم که هرکسی او می‌شناسد و کشفش می‌کند به هیچ‌جایم نمی‌گیرم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمریکا خواستار توقیف مجدد نفتکش 'گریس ۱' شد | DW | 17.08.2019در پی شکایت دولت ایالات متحده دادگاهی در ایالت کلمبیا حکم به توقیف دوباره نفتکش حامل نفت ایران داد. نفتکش 'گریس ۱' حدود ۴۰ روز توقیف بود و به رغم رای دادگاه جبل‌الطارق در مورد آزادی آن هنوز آب‌های منطقه را ترک نکرده است.

دادگاهی در آمریکا برای گریس ۱ حکم توقیف صادر کرددادگاهی در آمریکا برای گریس ۱ حکم توقیف صادر کرد دادگاهی در آمریکا با طرح ادعاهایی درباره فعالیت کشتی گریس ۱ (آدریان دریا)، پس از آزادی این کشتی از سوی دولت جبل‌الطارق حکم توقیف آن را صادر کرد.

دادگاهی در آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس-۱ را صادر کرد♦️دادگاهی در آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس-۱ را صادر کرد ⚡️یک دادگاه در ایالات متحده حکم توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ را که نیروی دریایی بریتانیا ماه گذشته در جبل الطارق متوقف کرده بودند، را صادر کرده است.

آیا آمریکا می‌تواند گریس 1 را توقیف کند؟یک کارشناس ارشد مسائل سیاست خارجی اظهار کرد: این احتمال وجود دارد که دولت آمریکا - مطابق توافقاتی که احیاناً با دولت جبل الطارق دارد -تلاش کند حکم دادگاه داخلی خود را در نظام حقوقی جبل الطارق و دادگاه آن به «شناسایی» و تصویب برساند و از این طریق، با طی کردن روند دادرسی مختص به «احکام خارجی»، کنترل کشتی گریس 1 (آدریان دریا) را در دست بگیرد.

روزنامه نزدیک به سپاه:در صورت توقیف گریس۱،فرمان توقیف کشتی‌های آمریکا صادر شودروزنامه جوان، نزدیک به سپاه پاسداران، تاکید کرد که در صورت توقیف نفتکش گریس۱ از سوی آمریکا، «باید ضمن استمرار توقیف کشتی_انگلیسی به دنبال توقیف کشتی_آمریکایی باشیم» و «شورای‌عالی امنیت ملی، فرمان_توقیف کشتی‌های آمریکایی را در سراسر جهان صادر کند.»

دولت جبل الطارق رسما درخواست آمریکا برای توقیف گریس 1 را رد کردمنابع رسانه‌ای خبر داده‌اند که دولت منطقه‌ای جبل‌الطاری رسما درخواست آمریکا برای توقیف کشتی گریس 1 (آدریان دریا) را رد کرد.