روزنامه نزدیک به سپاه:در صورت توقیف گریس۱،فرمان توقیف کشتی‌های آمریکا صادر شود

27/05/1398 06:23:00 ق.ظ

روزنامه جوان، نزدیک به سپاه پاسداران، تاکید کرد که در صورت توقیف نفتکش گریس۱ از سوی آمریکا، «باید ضمن استمرار توقیف کشتی_انگلیسی به دنبال توقیف کشتی_آمریکایی باشیم» و «شورای‌عالی امنیت ملی، فرمان_توقیف کشتی‌های آمریکایی را در سراسر جهان صادر کند.»

روزنامه جوان، نزدیک به سپاه پاسداران، در شماره یک‌شنبه خود تاکید کرد که اگر آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس۱ را اجرا کند، چون «انگلیس منشاء این مشکل بو ساعاتی پیش از انتشار این سرمقاله در روزنامه نزدیک به سپاه پاسداران، محسن رضایی فرمانده اسبق این...

ساعاتی پیش از انتشار این سرمقاله در روزنامه نزدیک به سپاه پاسداران، محسن رضایی فرمانده اسبق این نیرو و دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در توییتی با تاکید براینکه «رفع توقیف گریس۱ پیام روشنی از قدرت بازدارندگی ایران اسلامی بود»، نوشت:«محموله نفت ما باید به سلامت به مقصد برسد، اشتباه بعدی انگلیس، پاسخی سخت‌تر به دنبال خواهد داشت.»

روزنامه جوان، نزدیک به سپاه پاسداران، اما در سرمقاله شماره ۲۷ مرداد ماه خود با اشاره به صدور حکم توقیف نفتکش گریس۱ از سوی دادگاهی در ایالات متحده، نوشت: «اکنون آمریکا عریان و بی‌تاب وارد صحنه شده است و ابایی ندارد که مورد مذمت و سرزنش جهان قرار گیرد و چهره‌ای بی‌منطق و گانگستری از آمریکا را به نمایش گذارد» چون «عدم پیروزی ایران در مواجهه با انگلیس» برای آمریکا مهم است.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ربیعی: ‏رفع توقیف نفتکش گریس ١ ثمره کوتاه نیامدن از حقوق ملت استسخنگوی دولت گفت: رفع توقیف نفتکش گریس ١ بدون هیچ تعهدی ثمره اقتدار، دیپلماسی فعال و کوتاه نیامدن از حقوق ملت است.

سفیر بریتانیا در تهران: جبل‌الطارق حق داشته نفتکش‌ گریس ۱ را توقیف کندراب_مک‌ایر، سفیر بریتانیا در تهران در یک رشته توییت گفته است: كشتی گريس_١ بدون مجوز بوده است ( فاقد پرچم). جبل‌الطارق حق داشته آن را توقیف کند.

آمریکا حکم توقیف نفتکش ایران را صادر کردنفتکش موسوم به گریس 1 که حالا به آدریان دریا تغییر نام داده بعد از شش هفته توقیف در جبل‌الطارق آزاد شده و منتظر خدمه تازه برای حرکت است اما آمریکا روز جمعه اعلام کرد که حکم توقیف و ضبط آن را صادر کرده است.

آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس۱ را صادر کرددادگاه منطقه کلمبیا نفتکش_گریس۱ را با استناد به قوانین پولشویی و تامین مالی تروریسم توقیف و سپاه پاسداران را متهم کرد برای فرستادن نفت به سوریه از نظام مالی آمریکا به صورت غیرقانونی استفاده کرده است.سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی آمریکا قرار دارد جلیل اسلامی معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران، خبر توقیف مجدد نفتکش ایرانی «گریس۱» را نادرست دانست و گفت: « این کشتی بعد از رفع توقیف، در حال طی کردن مسیر خود به سمت بنادر مدیترانه است.»

دادگاهی در آمریکا برای گریس ۱ حکم توقیف صادر کرددادگاهی در آمریکا برای گریس ۱ حکم توقیف صادر کرد دادگاهی در آمریکا با طرح ادعاهایی درباره فعالیت کشتی گریس ۱ (آدریان دریا)، پس از آزادی این کشتی از سوی دولت جبل‌الطارق حکم توقیف آن را صادر کرد.

آمریکا خواستار توقیف مجدد نفتکش 'گریس ۱' شد | DW | 17.08.2019در پی شکایت دولت ایالات متحده دادگاهی در ایالت کلمبیا حکم به توقیف دوباره نفتکش حامل نفت ایران داد. نفتکش 'گریس ۱' حدود ۴۰ روز توقیف بود و به رغم رای دادگاه جبل‌الطارق در مورد آزادی آن هنوز آب‌های منطقه را ترک نکرده است.