توافق در منامه: اسرائيل و بحرین روابط دیپلماتیک برقرار کردند - BBC News فارسی

28/07/1399 06:39:00 ق.ظ

توافق در منامه: اسرائيل و بحرین روابط دیپلماتیک سر می‌دهند

توافقی که به واسطه آمریکا سرگرفته بود در روز یکشنبه با امضای طرفین در منامه، پایتخت بحرین، رسمی شد. حالا بحرین چهارمین کشور عرب شده که در خاورمیانه، اسرائیل را به رسمیت شناخته است. از ۱۹۴۸ که کشور اسرائیل تاسیس شد، تا به حال اردن، مصر، امارات و بحرین، موجودیت اسرائیل را به رسمیت شناخته‌اند. اسرائیل و بحرین رسما روابط دیپلماتیک خود را برقرار کردند. توافقی که به واسطه آمریکا سرگرفته بود در روز یکشنبه با امضای طرفین در منامه، پایتخت بحرین، رسمی شد. دهه‌ها است که بیشتر کشورهای عربی، اسرائیل را بایکوت کرده‌اند.

آنها می‌گویند تنها زمانی با اسرائیل روابط را آغاز می‌کنند که اختلاف آنها با فلسطینی‌ها حل شده باشد.

حالا بحرین چهارمین کشور عرب شده که در خاورمیانه، اسرائیل را به رسمیت شناخته است. از ۱۹۴۸ که کشور اسرائیل تاسیس شد، تا به حال اردن، مصر، امارات و بحرین، موجودیت اسرائیل را به رسمیت شناخته‌اند. فلسطینی‌ها این تصمیم کشورهای امارات و بحرین را خنجر از پشت توصیف کرده‌اند.

منبع تصویر، توضیح تصویر، استیو منوچن، وزیر دارایی آمریکا همراه هیئت اسرائیلی به بحرین سفر کرد در مراسمی که عصر یکشنبه در منامه برگزار شد، مقام‌های بحرینی و اسرائیلی با امضای سندی روابط دیپلماتیک خود را پایه‌گذاشتند. در مرحله بعد انتظار می‌رود که سفارت‌خانه‌های دو کشور افتتاح شود. headtopics.com

بنا به گزارشی که رسانه‌های اسرائیلی منتشر کرده‌اند، در متنی که دو کشور امضا کرده‌اند هیچ اشاره‌ای به درگیری‌های اسرائیل و فلسطینی‌ها نشده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مهاجر افغانستانی در ایران: قاضی گفت برو گمشو به همان خرابه‌ای که از آن آمده‌ای

ویديو؛ راهپیمایی در سراسر فرانسه در گرامیداشت یاد معلمی که سر بریده شدشمار زیادی از جمعیت حاضر در میدان جمهوری پاریس یکصدا فریاد زدند «من یک معلم هستم». این حیوانات را بفرستید کشور خودشون اخه برای چی به اینا پناهندگی میدید ازاردوغان یاد بگیرید یک شبه صدوشصت هزارنفر رو دستگیر کرد تندروهارو بیزید بیرون Anywhere Muslims are forget about that place. Islam =💩

۱۳ کشته در حمله به گنجه در جنگ میان آذربایجان و ارمنستان | DW | 17.10.2020به گفته مقام‌های جمهوری آذربایجان ۱۳ نفر در حمله موشکی به شهر گنجه کشته شده‌اند. در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ آش‌بس شکننده‌ای به مدت یک هفته در حال اجرا است، اما هیچ یک از طرف‌های درگیر به آن پایبند نیستند.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 200 نفر رسید

ابراز امیدواری معاون وزیر خارجه آمریکا نسبت به موفقیت مذاکرات مرزی اسرائیل و لبنان؛ میشل عون می‌گوید کشورش به میانجیگری آمریکا در این مذاکرات «به شدت متکی» است🔺ابراز امیدواری معاون وزیر خارجه آمریکا نسبت به موفقیت مذاکرات مرزی اسرائیل و لبنان؛ میشل عون می‌گوید کشورش به میانجیگری آمریکا در این مذاکرات «به شدت متکی» است

بحرین و اسرائیل در آستانه امضای توافق‌نامه برای افتتاح سفارتخانه | DW | 18.10.2020پایتخت بحرین، شامگاه یکشنبه ۲۷ مهر (۱۸ اکتبر) میزبان استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکاست. قرار است نمایندگان اسرائیل و بحرین، طی مراسمی با حضور منوچین، بیانیه مشترکی را به نشانه 'روابط کامل دیپلماتیک' بین طرفین امضا کنند.