نگاهی به مستند تاتنهام؛ پرسه زدن در حریم خصوصی مورینیو - BBC News فارسی

28/07/1399 07:11:00 ق.ظ

نگاهی به مستند تاتنهام؛ پرسه زدن در حریم خصوصی مورینیو

پس از مستند ده قسمتی شرکت آمازون 'همه چیز یا هیچ: منچسترسیتی'، دومین مجموعه از این مستند را درباره باشگاه تاتنهام منتشر کرد؛ مجموعه‌ای ۹ اپیزودی که عملکرد تاتنهام در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ را از زوایای مختلف به تصویر کشیده است. سرمربی سابق تاتنهام از سهم کم کادرفنی‌اش در فیلم تولید شده راضی نیست: "صادقانه بگویم که پس از...

سرمربی سابق تاتنهام از سهم کم کادرفنی‌اش در فیلم تولید شده راضی نیست: "صادقانه بگویم که پس از انتشار مستند، فقط ۲۵ دقیقه از اپیزود اول که مربوط به دوره خودمان بود را تماشا کردم. ژسوس دستیار من در ساخت این مستند، هر روز به مجموعه تولیدکننده فیلم کمک می‌کرد اما دیدم که سهم او در این فیلم، فقط یک صحنه کوتاه بود. البته متوجه هستم که در چنین فیلمی، کانون اصلی توجه باید باشگاه باشد."

مهمترین نکته‌ای که مستند تاتنهام را از دیگر مستندهای ورزشی متمایز کرده، روایت فصلی پُر از ناکامی و شکست و مجادلات درونی و همین‌طور رویارویی با پدیده غافلگیرکننده ویروس کرونا، از زاویه دید بازیکنان و مربیان نخبه فوتبال اروپا است.

منبع تصویر، توضیح تصویر، پوچتینو، سرمربی آرژانتینی که برای نخستین بار تاتنهام را به فینال لیگ قهرمانان اروپا در تابستان ۲۰۱۹ رسانده، فقط چند هفته پس از آن بازی بزرگ مقابل لیورپول، حالا گرفتار بحرانی شده که پس از خوردن ۷ گل از بایرن‌مونیخ در لندن و بعد سقوط به رده چهاردهم جدول لیگ برتر انگلیس، حکم برکناری خود را دریافت کرده و باید باشگاه را ترک کند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کتاب «جنون، هراس و سقوط: نگاهی به تاریخ بحران‌های مالی» را بیشتر بشناسیدقیمت ارز، کالاها، ملک و سهام همواره ناپایدار بوده است. ممکن است آنها حتی به یک سقوط مالی منجر شوند. چارلز کیندلبرگر مورخ آمریکایی در حوزه اقتصاد است که چندین کتاب با موضوعات مالی به رشته تحریر درآورده است.

هفته هنر و فرهنگ؛ مرگ آدم‌های حسابی، هنر در مخمصه، اشکنامه کلهر - BBC News فارسیبرگریزان خزان دارد به اوج می‌رسد، ویروسی بی‌مقدار جهان هستی را به بند کشیده. هنر و فرهنگ، یک خاطره اجتماعی است و شاید نقطه اتصال آدمیان. اما این جایگاه خجسته را کجا می‌توان در روز و شب‌های قرنطینه‌ای و کرونایی حفظ کرد.

توضیح مقام‌های ایران درباره کامیون داروها در عراق: فقط ترانزیت شده بود - BBC News فارسیگمرک ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده داروهای کشف شده در عراق ساخت ایران نیست. یکی از مقام‌های وزارت بهداشت هم گفته که عراق این داروها را از چند کشور از جمله ترکیه و امارات متحده عربی خریده و از طریق خاک ایران وارد استان دیاله کرده است.

اعتراضات تایلند؛ هزاران معترض خواستار اصلاحات به خیابان‌ها آمدند - BBC News فارسیهزاران تایلندی خواستار اصلاحات سیاسی برای چهارمین روز متوالی با نادیده گرفتن ممنوعیت تجمعات که از سوی دولت وضع شده، در خیابان های بانکوک، پایتخت دست به اعتراض زدند. این اعتراضات که رژیم سلطنتی را هم هدف قرار گرفته در نقاط دیگر تایلند هم برگزار شده است.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان بار دیگر یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند - BBC News فارسیاز آغاز نیمه شب گذشته، بار دیگر میان جمهوریهای آذربایجان و ارمنستان آتش بس اعلام شده اما این آتش بس نیز مانند آتش بس هفته گذشته، از همان آغاز، شکننده به نظر می رسد.

جلوگیری از قاچاق شاهین‌های 'میلیون دلاری' افغانستان در پاکستان - BBC News فارسیمقام های پاکستانی گفته‌اند که جلو قاچاق ۷۴ شاهین شکاری را گرفته‌اند که قرار بود از افغانستان به کشورهای عربی قاچاق شوند. دو نفر در این ارتباط بازداشت شده‌اند و مسئولین گمرک پاکستان گفته‌اند که در نظر دارند تا این پرندگان در حال انقراض را به زیستگاه طبیعی آنان برگردانند.