توافق از پیش شکست خورده

29/09/2019 12:08:00 ق.ظ

بزنگاه_ایرنا, افغانستان

افغانستان یک انتخابات ریاست جمهوری دیگر را پشت سر گذاشت. اما پیش از آن مذاکرات صلح میان آمریکا و طالبان برروی این انتخابات سایه افکنده بود. بررسی تاثیر این مذاکرات بر انتخابات افغانستان در بزنگاه_ایرنا .

گفت و گو با دکتر مجتبی نوروزی معاون سابق رایزن فرهنگی ایران در کابل/ افغانستان یک انتخابات ریاست جمهوری دیگر را پشت سر گذاشت. اما پیش از آن مذاکرات صلح میان آمریکا و طالبان برروی این انتخابات سایه افکنده بود. مجتبی نوروزی معاون سابق رایزن فرهنگی ایران در کابل در گفت و گو با بزنگاه از تاثیر این مذاکرات بر انتخابات افغانستان می گوید. افغانستان طالبان انتخابات

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان؛ نگرانی از حمله باعث شد مشارکت از پنج سال پیش کمتر شود انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از یک بار تمدید مهلت رای گیری به پایان رسید.

65 درصد از باربری هوایی ترکیه از استانبول انجام گرفت

واردات موبایل با استفاده از اطلاعات مسافران؛ ۳۰ هزار تلفن همراه 'از شبکه خارج شد'بنابر اعلام انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت ایران، در یک ماه اخیر حدود ۳۰ هزار تلفن همراه از شبکه خارج شده که این امر مشکلاتی را برای فروشندگان و خریداران به همراه داشته است. حسین غروی رام، رئیس این انجمن گفته اطلاعات شخصی مسافران از آژانس‌های مسافرتی برای واردات موبایل خریداری می‌شود.

حمدوک: ما از واشنگتن می‌خواهیم سودان را از لیست کشورهای حامی تروریسم خارج کندعبدالله حمدوک نخست وزیر سودان، روز شنبه 28 سپتامبر از واشنگتن خواست تا سودان را از لیست کشورهای

برایان هوک: عراق از دیگاه ایران همچون محله‌ای از تهران استبریان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز جمعه 27 سپتامبر در مصاحبه‌ای به خطرات گسترش نفوذ امپریالیسم عسلامی برایان هوک اراجیف میگی این جوجه تیغی نمیدونه ، آنروز که امام خمینی ره فرمود : (راه قدس از کربلا میگذرد) یعنی چه !!! و امروز روزی است که مقدمه آزادی قدس داره فراهم میشه ، شک نکن

برکسیت؛ ادامه مذاکرات بریتانیا و اتحادیه اروپا برای رسیدن به توافقدر ادامه بحث‌ها بر سر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، استیون بارکلی وزیر برکسیت بریتانیا به بروکسل سفر می‌کند تا با میشل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت دیدار کند.

دنبال کردن گفت و گو با دکتر مجتبی نوروزی معاون سابق رایزن فرهنگی ایران در کابل/ افغانستان یک انتخابات ریاست جمهوری دیگر را پشت سر گذاشت.ناظران می‌گویند میزان مشارکت در مقایسه با انتخابات پنج سال پیش کمتر بوده و گفته شده این بدلیل نگرانی‌های امنیتی است.طی هشت ماهه نخست سال جاری یک میلیون و 408 هزار و 249 تن بار از طریق فرودگاههای استانبول جابجا شد.۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اپل آیفون ایکس آر ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اپل آیفون ۱۱ ۱۴ میلیون ۵۰۰ هزار تومان سامسونگ گالاکسی نت ۹ ۷ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان منبع: mobile.

اما پیش از آن مذاکرات صلح میان آمریکا و طالبان برروی این انتخابات سایه افکنده بود. مجتبی نوروزی معاون سابق رایزن فرهنگی ایران در کابل در گفت و گو با بزنگاه از تاثیر این مذاکرات بر انتخابات افغانستان می گوید. طالبان از مردم خواسته بودند در انتخابات شرکت نکنند. افغانستان طالبان انتخابات ۷ ساعت پیش .2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی مدیرت میادین هوایی ترکیه اعلام کرد که طی هشت ماهه نخست سال جاری یک میلیون و 408 هزار و 249 تن بار از طریق فرودگاه های استانبول جابجا شده است که معادل 65 درصد از کل حمل و نقل هوایی بار کشور است.