عبدالله بن زاید: امارات از حق حاکمیت بر جزایر اشغال شده‌اش توسط ایران دست بر نمی‌دارد

07/07/1398 12:11 ق.ظ

عبدالله بن زاید: امارات از حق حاکمیت بر جزایر اشغال شده‌اش توسط ایران دست بر نمی‌دارد العربية

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، شامگاه شنبه 28 سپتامبر طی سخنانی در بن زاید گفت: «ایران همچنان به مسلح کردن گروه‌های تروریستی در منطقه ادامه می‌دهد و توافق هسته‌ای کشورهای غربی با ایران ارفتار این کشور را تغییر نداد». وزیر خارجه امارات، بر ضرورت عدم دخالت کشورهای منطقه در امور داخلی یکدیگر تاکید کرد.

شیخ عبدالله با اشاره به حمله به تاسیسات نفتی سعودی، گفت، حمله به آرامكو نه تنها اقتصاد پادشاهی سعودی را تحت تاثیر قراد داد بلكه همه اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار داد. وزیر خارجه امارات گفت که کشور متبوعش از راه حل سیاسی برای حل بحران‌های منطقه حمایت می‌کند و ابوظبی به تلاش‌های خود برای دستیابی به صلح در یمن ادامه خواهد داد.

او افزود:«امارات از راه حل تشکیل دو دولت مستقل فلسطین و اسرائیل حمایت می‌کند».

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

بن علوی: اگر طرح روحانی مبتنی بر ثبات باشد آن را خواهیم پذیرفتبن علوی: اگر طرح روحانی مبتنی بر ثبات باشد آن را خواهیم پذیرفت وزیر امور خارجه عمان گفت که عمان حمایت از «ابتکار صلح هرمز»، طرح امنیت خلیج فارس ارائه شده توسط رئیس جمهور ایران را اگر مبتنی بر «ثبات باشد»، بررسی خواهد کرد.

کاخ سفید 'جلوی دسترسی به مکالمات ترامپ با پوتین و محمد بن سلمان را گرفت'رسانه‌های آمریکا می‌گویند کاخ سفید دسترسی به محتوای مکالمات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با برخی مقام‌ها از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی را محدود کرده است.

باخبر: ۵ مهر ۹۸ - ۲۷ سپتامبردر باخبر: ۶ مهر ۹۸ – ۲۸ سپتامبر بشنوید: نشست مخالفان جمهوری اسلامی در لندن، وزارت ارشاد جمهوری دست به سانسور در محتویات ویکی‌پدیا می‌زند و پایان انتخابات افغانستان زیر سایه‌ی تدابیر امنیتی 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:

YouTube

بر اثر انفجار در قندهار تعدادی از رای دهندگان زخمی شدندبر اثر انفجار در قندهار افغانستان تعدادی از رای دهندگان زخمی شدند

نفت‌کش بریتانیایی «استنا ایمپرو» بندرعباس را به مقصد دبی ترک کردنفت‌کش بریتانیایی پس از حدود ۳ ماه توقف در بندرعباس بالاخره ایران را به مقصد امارات عربی متحده ترک کرد. من که چشم وا کردم وسط هیچکجا چیم؟ کهکشانمون کجساست؟ چرا هستم؟ حالا جانسون یک نفس عمیق میکشه میگه از شرشون در این مورد راحت شدیمها دماغ شوخته خریداریم 😉😁😁😁

مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت، امارات متحده عربی از حق ما برای حاکمیت خود بر جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی که توسط ایران اشغال شده است، دست برنمی دارد.

بن زاید گفت: «ایران همچنان به مسلح کردن گروه‌های تروریستی در منطقه ادامه می‌دهد و توافق هسته‌ای کشورهای غربی با ایران ارفتار این کشور را تغییر نداد».

وزیر خارجه امارات، بر ضرورت عدم دخالت کشورهای منطقه در امور داخلی یکدیگر تاکید کرد.

شیخ عبدالله با اشاره به حمله به تاسیسات نفتی سعودی، گفت، حمله به آرامكو نه تنها اقتصاد پادشاهی سعودی را تحت تاثیر قراد داد بلكه همه اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار داد.

وزیر خارجه امارات گفت که کشور متبوعش از راه حل سیاسی برای حل بحران‌های منطقه حمایت می‌کند و ابوظبی به تلاش‌های خود برای دستیابی به صلح در یمن ادامه خواهد داد.

او افزود:«امارات از راه حل تشکیل دو دولت مستقل فلسطین و اسرائیل حمایت می‌کند».

وی همچنین با ادای احترام به هزاع النصوری، نخستین فضانورد اماراتی که از ایستگاه فضایی بین‌المللی دیدن می‌کند، اظهار داشت: امارات با این قدم بزرگ ، دوره جدیدی را برای سرمایه‌گذاری در علم فضا و ساختن نسلی جدید در دنیای علم ، فناوری و روشنگری آغاز کرده است.