تناقض‌گویی ایران درباره انفجار در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای نطنز

13/09/1400 09:48 ب.ظ

شنیده شدن صدای انفجار شدید در آسمان نطنز العربيه_فارسى

در روایت‌هایی متناقض رسانه‌های رسمی ایران شنیده شدن صدای انفجار بزرگ و مشاهده شدن نور شدیدی در آسمان نطنز که بخشی از تاسیسات هسته‌ای این کشور در آن قرار خبرگزاری رسمی ایران ایرنا نوشت که انفجار در فاصله 20 کیلومتری از تاسیسات نطنز رخ داده است.

در حالی که منابع نزدیک به سپاه پاسداران ایران تاکید کرده‌اند به تاسیسات هسته‌ای نطنز آسیبی نرسیده و سامانه پدافندی یک پهپاد را در نزدیکی این تاسیسات هسته‌ای سرنگون کرده است.

Advertisement از سویی تلویزیون ایران وقوع انفجار را ناشی از شلیک آزمایشی موشک در واکنش سریع به هر گونه حمله احتمالی عنوان کرد. خبرگزاری «دانشجو» وابسته به جناح اصول‌گرا به نقل از منابع محلی از شنیده شدن صدای انفجار و همزمان با آن رؤیت دود و نور شدید در آسمان تاسیسات هسته‌ای نطنز که در استان اصفهان در مرکز ایران قرار دارد، خبر داد.

صدا و سیمای ایران به نقل از فرمانده یگان‌های پدافندی منطقه نطنز و همچنین گفت‌وگو با سخنگوی ارتش ایران اعلام کرد که ساعتی پیش برای ارزیابی واکنش سامانه پدافندی منطقه نطنز، آزمایش موشکی در هماهنگی با شبکه یکپارچه پدافندی کشور انجام شد و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. headtopics.com

شایان ذکر است سایت نطنز که از مهمترین تاسیسات هسته‌ای ایران به شمار می‌رود و فعالیت‌های غنی‌سازی 60 درصدی اورانیوم در آن انجام می‌شود بارها مورد حمله قرار گرفته است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

وقوع انفجار در نزدیکی مرکز هسته‌ای نطنز در اصفهان انفجار در نزدیکی مرکز هسته‌ای نطنز در اصفهانرسانه‌های ایران از وقوع انفجار در نزدیکی مرکز هسته‌ای نطنز در استان اصفهان خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

مقامات ایران: صدای انفجار در نطنز ناشی از آزمایش سامانه موشکی بودبه گزارش رسانه‌های ایران شامگاه شنبه صدای انفجار شدیدی از شهر نطنز شنیده شده است. الله يزيدكم ياررب

'انفجار مهیب' در آسمان نظنز | DW | 04.12.2021خبرگزاری دولتی ایران به نقل از منابع محلی از شنیده شدن صدای انفجار شدید در منطقه بادرود در حدود ۲۰ کیلومتری تاسیسات اتمی نطنز خبر داده است. شاهدان عینی از 'انفجار مهیب' در آسمان نظنز گفته اند. داستان درست ‌نکنید برای تشکیلات جهودی ، والا هر زمان ‌ایران اراده کند عمر اسراییل به ۱۲ ساعت هم‌ به درازا نخواهد کشید، براش مشکل درست نکنید، چون حالا زود است با رجوع به تاریخ همانطور که عراق و سوریه در زمامداری صدام و حافظ اسد به بمب اتم دست پیدا نکردن آخوندها هم دست نمیابن اکثر مردم در خود ايران حرفاتون باور ندارند حالا چه برسه به گوش دشمنان شما در خارج ؟ ! آخه مگه میشه که شما همچي آزمایش موشکي كه صداي انفجار سر تا سر منطقه فرا گرفت و در این وقت حساس تمام دوربينهاتون خاموش گذاشته بودید تا مردم نبینند ؟ ! !

تجمعات اعتراضی در چند شهر ایران در واکنش به کاهش بودجه «قانون معلولان»🔺تجمعات اعتراضی در چند شهر ایران در واکنش به کاهش بودجه «قانون معلولان» معترضان می‌گویند این سازمان «بودجه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ را کمتر از بودجه سال‌جاری در نظر گرفته است.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

رایزنی و جمع‌بندی مذاکرات در پایتخت‌ها/ احتمال از سرگیری دوباره مذاکرات در هفته آیندهکمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و ۱+۴ عصر روز جمعه به وقت محلی برگزار می‌شود.

انتشارمقاله‌های نخبه‌ای که در ایران حق تحصیل نداشت در معتبرترین مجلات علمی دنیا