مقامات ایران: صدای انفجار در نطنز ناشی از آزمایش سامانه موشکی بود

13/09/1400 09:08:00 ب.ظ

گزارش‌ها از شنیده شدن صدای انفجار شدید در نطنز ایران حکایت دارد جزئیات بیشتر🔽

به گزارش رسانه‌های ایران شامگاه شنبه صدای انفجار شدیدی از شهر نطنز شنیده شده است. به گزارش رسانه‌های ایران شامگاه شنبه صدای انفجار شدید در شهر نطنز شنیده شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا صدای انفجاری مهیب در آسمان بادرود از توابع شهرستان نطنز و در فاصله نزدیک به ۲۰ کیلومتری تاسیسات هسته‌ای ایران شنیده شد.

ایرنا به نقل از یک شاهد عینی گزارش داده است که «مردم بادرود این صدا را به همراه نوری که نشان از انفجار یک شیء در آسمان این شهر بود مشاهده کرده‌اند.» به گزارش رسانه‌های ایران موشک پدافندی با هدف آزمایش واکنش سریع به تهاجم احتمالی شلیک شده و در آسمان منفجر شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید فرمانده پدافند هوایی منطقه نطنز درباره انفجار روی داده گفت که «یکی از سامانه‌های موشکی منطقه آزمایش شد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.» وی افزود: «برای ارزیابی سامانه‌های مستقر در منطقه، اینگونه تمرینات در فضای کاملا امن و با هماهنگی کامل شبکه یکپارچه پدافندی صورت می‌گیرد.» headtopics.com

الله يزيدكم ياررب

این در حالی است که خبرگزاری فارس براساس شنیده‌های غیررسمی از احتمال «انهدام یک پهپاد ناشناس» خبر داده بود. برخی گزارش‌ها حاکی است که شدت انفجار باعث آسیب دیدن برخی واحدهای مسکونی شده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

خانه پرستار ایران: ۱۰۰ هزار پرستار بیکار در کشور داریم

چراغ سبز آمریکا به ایران قبل از شروع مذاکرات وین | DW | 04.12.2021روزنامه 'واشنگتن فری بیکن' می‌نویسد دولت بایدن 'مخفیانه' و پیش از شروع مذاکرات وین، معافیتی به ایران داد تا بتواند به عراق برق بفروشد. تاخیر ده روزه وزارت خارجه آمریکا در اطلاع‌رسانی به کنگره پرسش برانگیز شده است. کوسشعراتونو میگید دلارو پایین نگه دارید ، قشنگ دستتون با جمهوری اسلامی تو یه کاسس

ایران در گردشگری روی ۵ کشور تمرکز کرده است | DW | 04.12.2021صنعت گردشگری ایران به اعتراف مسئولان پیش از شیوع پاندمی کرونا هم وضعیت چندان مطلوبی نداشت. به گفته فعالان گردشگری، مشکلات سیاسی چون برجام، ساقط کردن هواپیمای اوکراینی و اعتراضات آبان ۹۸ هم به این صنعت ضربه زده‌اند.

آغاز دیدارهای تیم ملی هندبال زنان ایران در مسابقات قهرمانی جهان | DW | 03.12.2021تیم ملی هندبال زنان ایران در نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۱ جهان در اسپانیا شامگاه جمعه ۳ دسامبر (۱۲ آذر) به مصاف تیم ملی رومانی می‌رود. هندبال زنان ایران برای اولین بار به این رقابت‌ها راه یافته است.

توقف مذاکرات وین؛ اروپا از طرح‌های ارائه شده تیم ایران ابراز نگرانی و ناامیدی کردبا توافق طرفین، مذاکرات برای مدت یک هفته متوقف می‌شود و دیپلمات‌ها برای مشورت به پایتخت‌های خود باز می‌گردند. در عین حال دیپلمات‌های اروپایی معتقدند طرح‌های ارائه شده از سوی تیم جدید ایرانی حتی با متن توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ هم سازگاری ندارد. چه خوب لغو تحریم ها و ضمانت و خسارت با این که آمریکا از برجام خارج شده، اروپا به شدت منفعل، تحریم ها نه تنها لغو نشده بلکه به صورت متوحشانه ای بیش از پیش شده، غرب با گستاخی تمام طلبکار ایران نیز شده است!

کرونا در ایران؛ واکسن نزده‌ها از ۱۵ آذر جریمه می‌شوند