تعیین اولویت‌های سرمایه‌گذاری ترکیه طی سه سال آینده

18/07/1399 03:34 ب.ظ

اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت، انرژی، حمل ‌و ‌نقل و بهداشت ترکیه با هدف نوسازی، گسترش و رونق تولید مشخص شدند. - خبرگزاری آناتولی

اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت، انرژی، حمل ‌و ‌نقل و بهداشت ترکیه با هدف نوسازی، گسترش و رونق تولید مشخص شدند. - خبرگزاری آناتولی 09.10.

2020 آنکارا/ مروه اوزلم چاکر/ خبرگزاری آناتولی ریاست جمهوری ترکیه امروز جمعه با انتشار بخش‌نامه‌ای با شماره 2020/12، نقشه‌راه سرمایه‌گذاری کشور برای سال‌های 2021 تا 2023 را اعلام کرده و بخش‌های صنعت، انرژی، حمل ‌و ‌نقل و بهداشت ترکیه با هدف نوسازی، گسترش و رونق تولید از اولویت‌های سرمایه‌گذاری خواهند بود.

طبق این بخش‌نامه، پروژه‌های زیربنایی اقتصادی و اجتماعی که تحقق آن‌ها از سوی بخش خصوصی میسر نیست، مورد اولویت قرار خواهند گرفت. پروژه‌هایی برای کاهش هزینه‌های تولید، حمایت از ایجاد ظرفیت‌های جدید تولید، بهره‌برداری از مواد اولیه داخلی و توسعه هواپیماها و وسایل حمل‌ونقل ریلی با امکانات بومی و ملی از جمله اولویت‌های دولت برای سرمایه‌گذاری‌ خواهد بود.

دولت ترکیه طی 3 سال آینده به پروژه‌هایی برای اکتشاف زغال، نفت، گاز طبیعی، منابع زمین‌گرمایی و معادنی که ذخایر آن‌ها رو به اتمام بوده و از نظر امنیت عرضه حائز اهمیت هستند، اولویت خواهد داد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

افزایش صادرات ترکیه به روسیه و آمریکا طی 9 ماه امسال

لیبی؛‌ کارگر اهل نیجریه زنده در آتش نفرت از مهاجران سوختسه مرد که حدود ۳۰ سال داشتند کارگاهی مملو از کارگران سیاهپوست را در منطقهٔ تاجوره، در حاشیهٔ طرابلس، پایتخت این کشور به آتش کشیدند

ویدئو؛ شهر ارواح «فاماگوستا» در ساحل قبرس شمالی جان می‌گیردتصاویری از شهر ارواح «فاماگوستا» که از زمان اشغال بخش شمالی جزیرهٔ قبرس از سوی ترکیه در سال ۱۹۷۴میلادی به‌ حال خود رها شده است.

لایحه تمدید مجوز عملیات برون مرزی ارتش ترکیه به تصویب رسیدلایحه تمدید مجوز عملیات برون مرزی ارتش ترکیه در عراق و سوریه به مدت یک سال دیگر در مجمع عمومی مجلس کبیر ملی کشور به تصویب رسید

کرونا در ایران؛ فوت 210 بیمار طی شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 210 بیمار طی شبانه‌روز گذشته

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پادصادرات فولاد نيست! صادرات سوبسيد است! انرژي ارزان ، آب و برق و گاز مجاني. از ابتداي سال ٩٩ تاكنون قيمت فولاد در داخل كشور بيش از دو برابر شده!

اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت، انرژی، حمل ‌و ‌نقل و بهداشت ترکیه با هدف نوسازی، گسترش و رونق تولید مشخص شدند.

09.10.2020

آنکارا/ مروه اوزلم چاکر/ خبرگزاری آناتولی

ریاست جمهوری ترکیه امروز جمعه با انتشار بخش‌نامه‌ای با شماره 2020/12، نقشه‌راه سرمایه‌گذاری کشور برای سال‌های 2021 تا 2023 را اعلام کرده و بخش‌های صنعت، انرژی، حمل ‌و ‌نقل و بهداشت ترکیه با هدف نوسازی، گسترش و رونق تولید از اولویت‌های سرمایه‌گذاری خواهند بود.

طبق این بخش‌نامه، پروژه‌های زیربنایی اقتصادی و اجتماعی که تحقق آن‌ها از سوی بخش خصوصی میسر نیست، مورد اولویت قرار خواهند گرفت.

پروژه‌هایی برای کاهش هزینه‌های تولید، حمایت از ایجاد ظرفیت‌های جدید تولید، بهره‌برداری از مواد اولیه داخلی و توسعه هواپیماها و وسایل حمل‌ونقل ریلی با امکانات بومی و ملی از جمله اولویت‌های دولت برای سرمایه‌گذاری‌ خواهد بود.

دولت ترکیه طی 3 سال آینده به پروژه‌هایی برای اکتشاف زغال، نفت، گاز طبیعی، منابع زمین‌گرمایی و معادنی که ذخایر آن‌ها رو به اتمام بوده و از نظر امنیت عرضه حائز اهمیت هستند، اولویت خواهد داد.

همچنین برای تسهیل دست‌رسی به فرودگاه‌ها، افزایش امنیت تردد هوایی و رفع گلوگاه‌های ترافیکی بیشتر سرمایه‌گذاری شده و احداث بنادر فیلیوس، چاندارلی و کانتینر اصلی مرسین به اتمام خواهد رسید.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز مراکز جدید درمانی تامین و برای تقویت سازه‌ها در برابر زلزله پروژه‌های جدید راه‌اندازی خواهد شد.