لیبی؛‌ کارگر اهل نیجریه زنده در آتش نفرت از مهاجران سوخت

17/07/1399 12:21:00 ب.ظ

لیبی؛‌ کارگر اهل نیجریه زنده در آتش نفرت از مهاجران سوخت جزئیات بیشتر🔽

سه مرد که حدود ۳۰ سال داشتند کارگاهی مملو از کارگران سیاهپوست را در منطقهٔ تاجوره، در حاشیهٔ طرابلس، پایتخت این کشور به آتش کشیدند فدریکو سودا،‌ مسئول سازمان بین‌المللی مهاجرت در لیبی نوشت: «این جوان را زنده سوزاندند.

این هم یک جنایت احمقانهٔ دیگر علیه مهاجران در این کشور.» همچنین در جریان این حمله، سه کارگر دیگر نیز دچار سوختگی‌ شده، برای درمان به بیمارستان منتقل شدند. وزارت کشور لیبی اعلام کرد هر سه مهاجم بازداشت شده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید از سوی دیگر استفن دوژاریک، سخنگوی سازمان ملل در امور مهاجران نیز اعلام کرد: «عاملان این حملهٔ شریرانه باید به‌دست قانون سپرده شوند. گویی باز هم لازم است تأکید کنیم که لیبی تا چه حد برای مهاجران و پناهجویان ناامن است و مقامات این کشور هنوز باید بسیار برای محافظت از این قشر آسیب‌پذیر تلاش کنند.»

لیبی پس از سقوط معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ دچار آشوب شد. شمار بسیاری از مهاجران از سراسر آفریقا برای رساندن خود به اروپا ناگزیرند از لیبی بگذرند و در این کشور گرفتار می‌شوند. بسیاری از این مهاجران دچار سرنوشت‌های دردناک شده‌اند. headtopics.com

به گزارش آژانس مهاجران سازمان ملل، فقط از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا کنون بیش از ۲۰۰ مهاجر در لیبی جان باخته‌اند و دست‌کم ۲۷۵ تن دیگر در آبهای ساحلی این کشور ناپدید شده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اقدام عجیب شهرداری اهواز در از بین بردن یکی از نمادهای شهرSaveZamsLife 😞

'ماسک' در تهران از شنبه اجباری است/جریمه‌ها در حال کارشناسی استمعاون کل وزارت بهداشت: *ماسک' در تهران از شنبه اجباری است *جریمه‌ها در حال کارشناسی است *نگران رفتار متناقض مردم هستیم *دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی دچار فرسودگی شده‌اند *مجبور هستیم در بعضی از مراکز حتی از کپسول اکسیژن استفاده کنیم اینا هم از ثمرات اربعین با شکوه هستش که فرمودید الگوی کشور های دیگه قراره بشه!

تهران در بحران؛ استفاده از ماسک در پایتخت اجباری می‌شود«قرار نیست که با تعطیلی مدارس و مشاغل، آمار مسافرت‌ها و حضور مردم در مراکز خرید و پاساژها و... افزایش یابد. اگر تعطیلی اعمال می شود، برای این است که مردم در منزل بمانند.» گفتن میشه ولی نخواهد شد باید برای همیشه ماسک در مکانهای عمومی مثل مترو و اتوبوس و ...در نیمه دوم سال اجباری شود...

الزامی شدن نشستن یک در میان در هواپیماها از اول آبان/ قیمت بلیت تاثیر می پذیردوزیر راه و شهرسازی گفت: خروج کالا از بنادر اهمیت زیادی دارد چون حجم انبارها در بنادر زیاد نیست و به همین خاطر نگران هستیم رسوب به حدی شود که دیگر قادر به جذب کالا نباشیم که امیدواریم در این زمینه تصمیمات گرفته شده عملیاتی شود. چرا میخواد تا آبان ماه صبر کنه؟ کرونا پیمان_نوین پيشگيرى از شيوع با جيب ملت. چقدرم پررو هستن اينا بهانه ای فقط برای گران کردن بلیط در ایران هیچوقت قوانین درست اجرا نمی شود هم اکنون دایره های قرمز برای فاصله گذاری در سوپر مارکت نه تذکر دارد نه رعایت

روایت سران آذربایجان و ارمنستان از چشم‌انداز آتش‌بس در قره‌باغ در گفتگو با یورونیوزرئیس‌جمهوری آذربایجان و نخست‌وزیر ارمنستان هر کدام در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز طرف دیگر را مسئول افزایش تنش و درگیری در ناگورنو قره‌باغ معرفی کردند.

کرونا در ایران: ۲۳۹ نفر قربانی؛ بالاترین آمار از شروع همه‌گیری - BBC News فارسیآمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، امروز هم به گفته منابع دولتی بالای ۴ هزار نفر بود.