تعطیلی مدارس و سازه‌های ناتمام شخصیت کودکان

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گزارش کامل ایرنا در خصوص پیامدهای روان‌شناختی تعطیلی مدارس را بخوانید | تعطیلی مستمر مدارس و فقدان آموزش حضوری می‌تواند بر رشد شخصیتی، مهارت‌های اجتماعی، ارتباطی و ذهنی دانش‌آموزان، خصوصا در سنین پایین‌ تاثیر بگذارد متن کامل:

با آغاز بحران کرونا در اواخر سال ۲۰۱۹ بسیاری از مدارس تعطیل شدند؛ بنا بر اعلان بخش آموزشی یونیسف"تعطیلی مدارس در کشورها باعث اخلال در آموزش بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان سراسر جهان شده است". کشورهای جهان نیز به دلیل همه‌گیری این ویروس و نامعلومی زمان پایان وضعیت موجود، تصمیم های متفاوتی را در مورد بازگشایی مدارس اتخاذ کرده اند. برخی از آنها پس از مدتی آموزش مجازی را پی گرفتند.

بنا به اهمیت این بحث پژوهشگر ایرنا با «علی‌اکبر ارجمندنیا» روانشناس و استاد دانشگاه به گفت‌ گو نشست. در زیر مشروح این گفت و گو را می‌خوانید:ارجمندنیا در خصوص تاثیر تعطیلی مدارس بر رشد شخصیتی دانش آموزان گفت: در مورد تعطیلات و تاثیر آن از دو زاویه می‌شود نگاه کرد؛ تعطیلاتی که طبق اصول و فواصل زمانی منظم و برنامه‌ریزی شده باشد، می‌تواند تاثیرات مثبتی بگذارد.

بازگشایی مدارس و حضور دانش‌آموزان در آن یک اتفاق خانوادگی و فردی نیست. بلکه یک اتفاق کاملا اجتماعی است که تمام عناصر جامعه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. حضور در مدرسه هم بُعد اجتماعی و هم بُعد اقتصادی و هم بُعد روانشناختی دارد و روی همه ابعاد زندگی می‌تواند تاثیرگذار باشد. بطوری که تعطیلات در خانواده‌ها منجر به برهم خوردن نظم طبیعی و حیاتی خانواده‌ها می‌شود. تصور کنید دانش آموزی که طی روز به مدرسه می‌رفت و والدین‌ او شاغل بودند، اکنون به دلیل تعطیلی نمی‌دانند با کودکشان چه کار کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نیازی به تماس با مدرسه نیست؛ همه دانش‌آموزان فردا به مدرسه بروند/ بازگشایی مدارس مغایر با مصوبات ستاد ملی کرونا نیست- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimوزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نیازی نیست خانواده‌ها تماس با مدرسه بگیرند، گفت: همه دانش‌آموزان باید صبح فردا در مدارس حاضر شوند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بحران کرونا؛ هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی با بازگشایی مدارس | DW | 04.09.2020بر پایه آمار وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا به کرونا در ایران دوباره افزایشی شده و بار دیگر از مرز ۲ هزار مورد فراتر رفت. سازمان نظام پزشکی هشدار داده بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور می‌تواند به یک 'فاجعه ملی' منجر شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آخرین تمهیدات بازگشایی مدارس از فردا / اولویت با آموزش حضوری استآخرین تمهیدات بازگشایی مدارس از فردا وزیر آموزش‌و‌پرورش: تصمیم بازگشایی مدارس طبق پروتکلی است که وزارت بهداست به ما ابلاغ کرده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نحوه فعالیت مدارس پایتخت از فردا/ اصل بر حضور دانش آموزان استمدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به روند بازگشایی مدارس از فردا گفت: اصل بر حضور دانش آموزان در مدارس است اما این حضور انعطاف پذیر است و دانش آموزان طبق برنامه مدارس می‌توانند در مدارس حضور یابند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کم و کیف بازگشایی مدارس از فردابا وجود شرایط کرونا در کشور، امسال سخت‌ترین آغاز را برای سال تحصیلی در بعد از انقلاب تجربه خواهیم کرد. دست اندرکاران آموزش و پرورش از آمادگی برای بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور چه به صورت حضوری و چه غیرحضوری خبر می دهند و اعلام کرده اند که مانورهای بازگشایی مدارس نیز در استان ها برگزار شده است و پروتکل ها نیز سخت گیرانه خواهند بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا و بازگشایی مدارس؛ تراکم مدرسه‌ها و کلاس‌های درس در ایران چقدر است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »