تعطیلی مدارس و سازه‌های ناتمام شخصیت کودکان

16/06/1399 10:18:00 ق.ظ

گزارش کامل ایرنا در خصوص پیامدهای روان‌شناختی تعطیلی مدارس را بخوانید | تعطیلی مستمر مدارس و فقدان آموزش حضوری می‌تواند بر رشد شخصیتی، مهارت‌های اجتماعی، ارتباطی و ذهنی دانش‌آموزان، خصوصا در سنین پایین‌ تاثیر بگذارد متن کامل:

تهران- ایرنا- تعطیلی مستمر مدارس و فقدان آموزش حضوری می‌تواند بر رشد شخصیتی، مهارت‌های اجتماعی، ارتباطی و ذهنی دانش‌آموزان، خصوصا در سنین پایین‌ تاثیر بگذارد. از سوی دیگر به این دلیل که نمی توان زمان قطعی پایان ویروس کرونا را پیش‌بینی کرد و توصیه‌ها بر مدار...

از سوی دیگر به این دلیل که نمی توان زمان قطعی پایان ویروس کرونا را پیش‌بینی کرد و توصیه‌ها بر مدار زندگی مسالمت‌آمیز با این ویروس است، برخی از کشورها حضور در مدارس را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی دانسته‌اند. این امر نه تنها به دلیل دشواری آموزش برخی از دروس پایه و عملی است بلکه تا حد بسیاری ناشی از آثار روحی و روانی آن است که می‌تواند خصوصا در سنین پایین‌تر زمینه‌های رشد شخصیت، مهارت‌های ارتباطی و ذهنی را بهبود بخشد.

بنا به اهمیت این بحث پژوهشگر ایرنا با «علی‌اکبر ارجمندنیا» روانشناس و استاد دانشگاه به گفت‌ گو نشست. در زیر مشروح این گفت و گو را می‌خوانید: پیامد تعطیلی مدارس برای رشد شخصیتی دانش آموزان ارجمندنیا در خصوص تاثیر تعطیلی مدارس بر رشد شخصیتی دانش آموزان گفت: در مورد تعطیلات و تاثیر آن از دو زاویه می‌شود نگاه کرد؛ تعطیلاتی که طبق اصول و فواصل زمانی منظم و برنامه‌ریزی شده باشد، می‌تواند تاثیرات مثبتی بگذارد. اما اینکه بچه‌ها نیاز دارند روزانه و تابع نظم مشخصی وارد مدرسه شوند و فعالیت‌های آموزشی خود را در یک چارچوب منسجم دنبال کنند نیز یک بحث دیگر است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

طالب به‌مثابه قربانی | نرگس کارخانه‌ای

اول که یکی از آنها را دیدم، تقریبا هنوز وارد افغانستان نشده بودم. باور نمی‌کردم تجربه یکی از عمیق‌ترین لایه‌های افغانستان به این سرعت، چند قدم آن طرف‌تر از مأموران مرز ایران، خودش را به من رسانده باشد. مردی نه‌چندان بلند، با چشمانی سرمه‌کشیده به رنگ طوسی، همان رنگ معروفی که منتظر بودم در افغانستان ببینم. طالبی بود که هیچ فارسی نمی‌دانست و با دستاری مشکی به دور سر، پاسپورت‌ها را بررسی می‌کرد و سمت‌و‌سوی جایی را نشان می‌داد که باید می‌رفتیم. از آنجا به بعد هم تنها نبودم، هرکجا می‌رفتم مردی از طالبان همراهم بود که اغلب تنها پشتون می‌دانستند و طوری رفتار می‌کردند که انگار من آنجا نیستم. یک بار هم که متوجه نگاه زیر‌چشمی یکی از آنها شدم، دستپاچه نگاهش را دزدید. روزهای بعد فهمیدم تنها او نیست که دیدن یک زن برایش سخت است. سفر از هرات شروع شد و در تمام روزها و شهرهای بعد، اثر و حضور طالبان دائمی بود، همه جا و هر لحظه. حالا باید هر یک از عکس‌هایی را که در اخبار و تلویزیون از افغانستان دیده‌ بودم، زندگی می‌کردم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نیازی به تماس با مدرسه نیست؛ همه دانش‌آموزان فردا به مدرسه بروند/ بازگشایی مدارس مغایر با مصوبات ستاد ملی کرونا نیست- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimوزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نیازی نیست خانواده‌ها تماس با مدرسه بگیرند، گفت: همه دانش‌آموزان باید صبح فردا در مدارس حاضر شوند.

بحران کرونا؛ هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی با بازگشایی مدارس | DW | 04.09.2020بر پایه آمار وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا به کرونا در ایران دوباره افزایشی شده و بار دیگر از مرز ۲ هزار مورد فراتر رفت. سازمان نظام پزشکی هشدار داده بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور می‌تواند به یک 'فاجعه ملی' منجر شود.

آخرین تمهیدات بازگشایی مدارس از فردا / اولویت با آموزش حضوری استآخرین تمهیدات بازگشایی مدارس از فردا وزیر آموزش‌و‌پرورش: تصمیم بازگشایی مدارس طبق پروتکلی است که وزارت بهداست به ما ابلاغ کرده است

نحوه فعالیت مدارس پایتخت از فردا/ اصل بر حضور دانش آموزان استمدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به روند بازگشایی مدارس از فردا گفت: اصل بر حضور دانش آموزان در مدارس است اما این حضور انعطاف پذیر است و دانش آموزان طبق برنامه مدارس می‌توانند در مدارس حضور یابند.

کم و کیف بازگشایی مدارس از فردابا وجود شرایط کرونا در کشور، امسال سخت‌ترین آغاز را برای سال تحصیلی در بعد از انقلاب تجربه خواهیم کرد. دست اندرکاران آموزش و پرورش از آمادگی برای بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور چه به صورت حضوری و چه غیرحضوری خبر می دهند و اعلام کرده اند که مانورهای بازگشایی مدارس نیز در استان ها برگزار شده است و پروتکل ها نیز سخت گیرانه خواهند بود.

کرونا و بازگشایی مدارس؛ تراکم مدرسه‌ها و کلاس‌های درس در ایران چقدر است؟