بحران کرونا؛ هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی با بازگشایی مدارس | DW | 04.09.2020

14/06/1399 08:28:00 ب.ظ

بر پایه آمار وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا به کرونا در ایران دوباره افزایشی شده و بار دیگر از مرز ۲ هزار مورد فراتر رفت. سازمان نظام پزشکی هشدار داده بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور می‌تواند به یک 'فاجعه ملی' منجر شود.

بر پایه آمار وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا به کرونا در ایران دوباره افزایشی شده و بار دیگر از مرز ۲ هزار مورد فراتر رفت. سازمان نظام پزشکی هشدار داده بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور می‌تواند به یک 'فاجعه ملی' منجر شود. بر پایه آمار وزارت بهداشت موارد جدید ابتلا به کرونا در ایران دوباره افزایشی شده و بار دیگر از مرز ۲ هزار مورد فراتر رفت. سازمان نظام پزشکی هشدار داده بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور می‌تواند به یک"فاجعه ملی" منجر شود.

این تصمیم با واکنش‌های انتقادی زیادی روبرو شد. عباس آقازاده، رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ایران هشدار داده که این کار"می‌تواند در کمترین فاصله زمانی به یک فاجعه انسانی تبدیل شود". آقازاده در نامه سرگشاده‌ای خطاب به ستاد ملی مقابله با کرونا، که ریاست آن را رئیس جمهوری حسن روحانی بر عهده دارد، تاکید کرد که"دستور" وزیر آموزش و پرورش"با شرایط حاکم بر همه‌گیری ویروس کرونا و وضعیت قرمز بسیاری از مناطق کشور، همخوانی ندارد.»

سخنگوی وزارت بهداشت روز جمعه گفت از ۳۱ استان ایران ۱۳ استان در وضعیت قرمز و ۱۵ استان در وضعیت هشدار قرار دارند. او می‌گوید ۹۹ شهرستان ایران در وضعیت قرمز هستند و هیچ منطقه سبزی، به معنی عاری بودن از ویروس کرونا در کشور وجود ندارد. headtopics.com

سخنگوی وزارت بهداشت روز جمعه ۱۴ شهریور اعلام کرد در شبانه‌روز گذشته ۲ هزار و ۲۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ایران شناسایی شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

هشدار به زنان باردار: کودک را با مصرف الکل ناقص نکنید | DW | 04.09.2020کمیسر مواد مخدر دولت آلمان به همه زنان هشدار داده که با مصرف مشروبات الکلی در دوران حاملگی کودکانشان را در معرض انواع نارسایی‌ها و عقب‌ماندگی‌هایی که ممکن است تمام عمر با آن‌ها همراه باشد قرار ندهند.

هشدار هواشناسی درباره وقوع رگبار در پنج استاندر مناطق شمال و شمال شرق آذربایجان شرقی، بخش‌های از استان اردبیل، جنوب آذربایجان شرقی و شمال استان زنجان رگبار خواهد بارید

بازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمزبازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمز با وجود اینکه خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، مدیر کل آموزش و پرورش استان از بازگشایی حضوری مدارس خبر داد.

هشدار به زنان باردار: کودک را با مصرف الکل ناقص نکنید | DW | 04.09.2020کمیسر مواد مخدر دولت آلمان به همه زنان هشدار داده که با مصرف مشروبات الکلی در دوران حاملگی کودکانشان را در معرض انواع نارسایی‌ها و عقب‌ماندگی‌هایی که ممکن است تمام عمر با آن‌ها همراه باشد قرار ندهند.

گزارشی درباره اهمیت 'خدمات خوب سوئیس به ایران' | DW | 04.09.2020قرار است ایگناتسیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس روز شنبه ۱۵ شهریور (پنجم سپتامبر) در راس یک هیات بلندپایه برای یک دیدار رسمی سه‌روزه به تهران برود. به گفته وزارت امور خارجه سوئیس، بهانه این سفر بزرگداشت صدمین سالگرد حضور دیپلماتیک سوئیس در ایران است.

زنگ تفریح، شوخی با تصاویر | DW | 04.09.2020سهم برخی ها از 'تسلا'، عشق خال‌خالی، مسئول پاکدست، سامورایی یگان ویژه مدل ۲۰۲۰، 'عوضش امنیت که داریم!'، زیباترین زندان جهان و تصاویر دیگری از ایران که برای این زنگ تفریح انتخاب کردیم: