تظاهرات ده‌ها هزار نفر در مسکو برای برگزاری انتخابات آزاد | DW | 10.08.2019

10/08/2019 08:04:00 ب.ظ

بار دیگر ده‌ها هزار نفر در مسکو به خیابان‌ها رفتند تا علیه جلوگیری از شرکت نامزدهای اپوزیسیون در انتخابات شوراهای شهر پایتخت روسیه و نیز خشونت پلیس شرکت کنند. این بار برگزاری تظاهرات با مجوز همراه بود.

روسیه, تظاهرات مسکو

بار دیگر ده‌ها هزار نفر در مسکو به خیابان‌ها رفتند تا علیه جلوگیری از شرکت نامزدهای اپوزیسیون در انتخابات شوراهای شهر پایتخت روسیه و نیز خشونت پلیس شرکت کنند. این بار برگزاری تظاهرات با مجوز همراه بود.

بار دیگر ده‌ها هزار نفر در مسکو به خیابان‌ها رفتند تا علیه جلوگیری از شرکت نامزدهای اپوزیسیون در انتخابات شوراهای شهر پایتخت روسیه و نیز خشونت پلیس شرکت کنند. این بار برگزاری تظاهرات با مجوز همراه بود.

هزاران نفر در مسکو، در حالی که نیروهای امنیتی آن‌ها را احاطه کرده بودند، دست به تظاهرات برای انتخابات آزاد و علیه خشونت پلیس زدند. مقامات رسمی از ۳۰ هزار و شاهدان عینی از ۵۰ هزار شرکت کننده در تظاهرات خبر داده‌اند. همایش امروز شنبه ۱۰ اوت (۱۹ مرداد) در میدان ساخاروف پایتخت روسیه بزرگترین گردهمایی در این شهر از چندین سال پیش تا کنون بود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدشرکت کنندگان در تظاهرات شعار می‌دادند: «روسیه بدون پوتین». بر روی پلاکاردهایی که در دست آنان بود از جمله نوشته شده بود «انتخابات را به مسکو بازگردانید»، «ما انتخاب می‌کنیم»، «من حق انتخاب دارم» و «من خشمگینم».

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

روسيه سردسته و سر منشا ديكتاتوراست، ملتش هم مثل ملت ما مظلوم و در حال توسري خوردن از مافياي ديكتاتور خزر_فروشی_نیست آنگلا

۵۵ هزار دانشجوی پزشکی داریم/ سالانه ۵ هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی پذیرش می‌شوندمعاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه ۵۵ هزار دانشجوی پزشکی داریم از جذب سالانه ۵ هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

سیل در هند؛ ۹۵ کشته و صدها هزار بی‌خانمانبارش شدید باران و رانش زمین صدها هزار نفر از ساکنان سه ایالت کارناتاکا، کرالا و مهاراشترا را مجبور به ترک محل سکونت خود کرده است.

بزرگترین تظاهرات مخالفین در آستانه برگزاری انتخابات روسیهدها هزار از طرفداران مخالفان دولت روسیه با برگزاری تظاهرات درخبابان آندره ساخاروف در مسکو، پایتخت خواستار برگزاری انتخابات آزاد و رهایی بازداشت شدگان شده اند. روسیه مستعمره ی انگلیسه. روسیه کنار امریکا ایستاد,اول دیوار سفارت روسیه در ایران را تخریب شد. بعد انفجار در زیر دریایی. بعد انفجار در تاسیسات هسته ای. الان هم شورشیان در مسکو. روسیه اخیرااعلام کرده اعتلاف دریایی شکل می دهد که سیاست امریکا را تضعیف کند.کم کم اوضاع مسکو ارام میشود

مخالف شادی مردم نیستیم/ در شورای نگهبان در حق کسی اجحاف نمی‌کنیمیک عضو شورای نگهبان گفت: نباید اجازه دهیم که افراد سودجو به مجلس شورای اسلامی راه یابند زیرا برخی نمایندگان به این امید وارد مجلس می شوند که با اعمال فشار به وزرا، رشوه‌خواری کنند؛ ما باید از ورود اینگونه افراد به مجلس جلوگیری کنیم و بدانیم که عناوینی که داریم و مناصبی که در آن قرار گرفته ایم گذراست. حتما خودت تضمین میکنی؟؟؟؟؟🤔

صدها نفر در تشییع جنازه سرباز اسرائیلی که در کرانه باختری کشته شد، شرکت کردندصدها نفر در مراسم تشییع جنازه یک سرباز شرکت کردند. جسد این سرباز در روز پنجشنبه ۱۷ مرداد در نزدیکی یک شهرک یهودی نشین در کرانه باختری پیدا شده بود. آسوشیتدپرس پیشتر اعلام کرد، به دنبال به قتل رس جنایتکار و خونخوار ‼️ This is result of cruelty and occupation... روحش شاد

هشدار ایران درباره حضور احتمالی رژیم صهیونیستی در ائتلاف نظامی آمریکا در خلیج فارسسخنگوی وزارت امور خارجه به انتشار اخباری مبنی بر اعلام آمادگی رژیم صهیونیستی برای حضور در ائتلاف نظامی آمریکا به منظور به اصطلاح تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس واکنش نشان داد. چطورایران در لبنان حضور داره، خوب اونم در خلیج فارس حضور پیدا کنه!!!! مرگ خوبه فقط برا همسایه😀😀😀😀😀😀

بر خلاف تظاهرات هفته‌های گذشته در مسکو، تظاهرات امروز با اجازه مقامات برگزار شد هزاران نفر در مسکو، در حالی که نیروهای امنیتی آن‌ها را احاطه کرده بودند، دست به تظاهرات برای انتخابات آزاد و علیه خشونت پلیس زدند.محمدباقر لاریجانی (معاون آموزشی وزیر بهداشت) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با تدابیر وزارت بهداشت در خصوص کمبودهای نیروهای پزشکی و پیراپزشکی گفت: در رابطه با کل نیروهای انسانی در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی و باقی رشته‌های بالینی و پرستاری و مامائی و.Aa شمار کشته شدگان سیل در سه ایالت کارناتاکا، کرالا و مهاراشترا در جنوب غربی هند به ۹۵ نفر رسید.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس Sergei Savostyanov/TASS via Getty Images دهها هزار نفر از طرفداران مخالفان دولت روسیه با برگزاری تظاهرات درخبابان آندره ساخاروف در مسکو، پایتخت، خواستار برگزاری انتخابات آزاد و رهایی بازداشت‌شدگان شده‌اند.

مقامات رسمی از ۳۰ هزار و شاهدان عینی از ۵۰ هزار شرکت کننده در تظاهرات خبر داده‌اند. همایش امروز شنبه ۱۰ اوت (۱۹ مرداد) در میدان ساخاروف پایتخت روسیه بزرگترین گردهمایی در این شهر از چندین سال پیش تا کنون بود.. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید شرکت کنندگان در تظاهرات شعار می‌دادند: «روسیه بدون پوتین». بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیز در این ایالت محل سکونت خود را ترک کرده اند. بر روی پلاکاردهایی که در دست آنان بود از جمله نوشته شده بود «انتخابات را به مسکو بازگردانید»، «ما انتخاب می‌کنیم»، «من حق انتخاب دارم» و «من خشمگینم». وی در تشریح همین موضوع افزود: طبق این تحقیقات و بررسی‌ها، مدل‌های لازم را برای ۱۰ سال آینده مطابق با نیازهای و طرح‌های آتی در کشور طراحی کرده‌ایم. در شهرهای دیگر روسیه مانند سنت پترزبورگ گردهمایی‌هایی به نشان همبستگی با تظاهرات مسکو بر پا شد. این بزرگ ترین تظاهرات مخالفین دولت روسیه طی ۸ سال اخیر است.

به گزارش وبسایت طرفداران حقوق شهروندی OWD-Info تا کنون ۲۴۵ نفر در سراسر روسیه بازداشت شده‌اند که ۱۴۶ بازداشت‌شده در مسکو بوده‌اند. توسعه دانشگاه‌ها در بستر آمایشی کل کشور لاریجانی ضمن تاکید بر شاخص‌‌های عدالت آموزشی، استفاده بهینه از نیروها و امکانات در وزارت بهداشت گفت: همچنان برای مناطق، با توجه به جمعیت آنها و برخی از امکاناتی که بالقوه دارند، برش‌هائی را بر مبنای مناطق آمایشی ده‌گانه در کشور مدنظر داشته‌ایم. در جریان سیل سال گذشته که یکی از مرگبارترین سیل ها در یکصد سال اخیر بود بیش از ۲۰۰ نفر کشته شدند. پلیس مسکو لیوبوف سوبول، از چهره‌های معروف اپوزیسیون را چند ساعت پیش از شروع گردهمایی بازداشت و دفتر کارش را تفتیش کرد. سوبول از همکاران نزدیک الکسی ناوالنی است که سرشناس‌ترین منتقد ولادیمیر پوتین، رئيس جمهور روسیه، به شمار می‌رود. معاون آموزشی وزیر بهداشت در ارتباط با هم‌بسترسازی برنامه‌های وزارت بهداشت با برنامه‌های توسعه دانشگاه‌ها بیان کرد: هم‌اکنون طبیعی است که در برخی مناطق کشور چه در بخش خصوصی مانند دانشگاه‌های آزاد و چه در بخش دانشگاه‌های دولتی در قالب توسعه، برنامه‌ریزی‌هائی صورت گرفته باشد. مقامات روسیه تصریح کردند که اطلاعاتی در دست دارند مبنی بر اینکه سوبول و دیگر فعالان می‌خواسته‌اند حین گردهمایی دست به تحریکاتی بزنند. به گفته مسئولان ایالتی سیل کنونی در این ایالت طی ۴۵ سال اخیر بی سابقه بوده است. شرکت‌کنندگان در تظاهرات با تصاویر برخی از نمایندگان اپوزیسیون که پشت میله‌های زندان به سر می‌برند به گفته گزارشگر دویچه وله در مسکو بخش رسمی و مسالمت‌آمیز تظاهرات در پایتخت روسیه در این میان به پایان رسیده است. این هم بسترسازی در راستای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفته است. گروه های ناظر گفته اند در تظاهرات امروز ۱۰ اوت ۷۲ نفر بازداشت شده اند.

اما سازمان‌دهندگان تظاهرات، شرکت‌کنندگان را فراخواندند تا با آنان در"گردشی" دور شهر همراه باشند. پلیس پیش از اعتراضات اعلام کرده بود که با قدرت تمام به"حرکات غیرمجاز" واکنش نشان خواهد داد. در دنیا یک استانداردی برای نسبت پرستار به جمعیت و گروه‌های پزشکی با هم وجود دارد که البته آمار متفاوتی را با هم دارند. شرکت‌کنندگان در تظاهرات را مجازات تا ۱۵ سال زندان به جرم"تحریک به ناآرامی جمعی" تهدید می‌کند. هدف اپوزیسیون این است که به خواست خود مبنی بر اجازه یافتن تمامی نامزدهایش برای شرکت در انتخابات شوراهای شهر برسد که قرار است چهار هفته دیگر برگزار شود. این نکته تا حدی بستگی دارد به اینکه چه مقدار ارائه خدمات را در فعالیت گروه‌های مختلف تعریف کنیم و چه خدماتی را به یک گروهی اختصاص بدهیم. منتقدان دولت روسیه اجازه شرکت در انتخابات را نیافته‌اند و به آنان گفته شده که هنگام درخواست شرکت در انتخابات دچار اشتباه در پر کردن فرم‌ها و مدارک لازم شده‌اند. مقام‌های محلی می‌گویند نامزدهای رد صلاحیت شده نتوانسته‌اند به تعداد کافی امضا برای حمایت از نامزدی خود جمع کنند.

بسیاری از سیاستمداران برجسته اپوزیسیون در حال حاضر در زندان به سر می‌برند. لاریجانی گفت: ما همین الان هم در سیستم درمانی سیستم بهورزی را در نقاط کوچک کشور داریم. انتخابات شورای شهر در ماه سپتامبر به منزله آزمونی است برای انتخابات پارلمانی سراسری در سال ۲۰۲۰. هر کس که می‌خواست در تظاهرات شرکت کند نخست باید توسط ماموران امنیتی کنترل می‌شد چند وبلاگ‌نویس معروف روس نیز مردم را به شرکت در اعتراضات فراخوانده‌بودند تا به خشونت پلیس اعتراض کنند. ۱۳ هزار پزشک شاغل در طرح پزشک خانواده  او در ارتباط با اجرای طرح پزشک خانواده گفت: تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند و ما این ظرفیت را داریم که در پنج سال آینده،‌ ۱۳ هزار پزشک شاغل را در طرح پزشک خانواده تربیت کنیم. پیرامون محلی که تظاهرکنندگان در آن گرد آمده بودند صدها پلیس با یونیفورم، جلیقه و کلاه ایمنی و باتوم ایستاده بودند. کسانی که می‌خواستند به محل گردهمایی وارد شوند باید مدت زیادی منتظر می‌ماندند. وی افزود: همچنین در محاسبات ما توجه به تربیت پزشکان هم مدنظر است.

بسیاری از شرکت‌کنندگان در تظاهرات جوان بودند، اما شمار کسانی که به صورت خانوادگی آمده بودند هم کم نبود. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این چهارمین بار در عرض یک هفته است که گردهمایی‌ای به این بزرگی در مسکو برگزار می‌شود. حدود ۵۵ هزار دانشجوی در حال تربیت در گروه‌های ۶۶ گانه دانشکده‌های علوم پزشکی ما مشغول به تحصیل هستند. در دو تظاهرات اعتراضی بدون مجوز در هر دو شنبه اخیر بیش از دو هزار نفر، برخی به طور موقت، بازداشت شدند. نیروهای امنیتی به شدت با شرکت‌کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز برخورد کردند. هم اکنون حدود ۵ هزار دانشجوی پزشکی در دانشگاه‌های دولتی ما هر ساله پذیرش می‌شوند. رفتار ماموران امنیتی انتقادهای زیادی را در سراسر دنیا برانگیخت.

در همین زمینه: .   معاون آموزشی وزیر بهداشت در خصوص دوره‌‌های طرح طولانی مدت پزشکان سهمیه بومی تشریح کرد: این دوره طرح طولانی، مصوبه مجلس شورای اسلامی برای کسانی است که با ظرفیت بومی وارد رشته پزشکی می‌شوند.