۵۵ هزار دانشجوی پزشکی داریم/ سالانه ۵ هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی پذیرش می‌شوند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون وزیربهداشت در گفت‌وگو با ایلنا: ۵۵ هزار دانشجوی پزشکی داریم/ سالانه ۵ هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی پذیرش می‌شوند

محمدباقر لاریجانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با تدابیر وزارت بهداشت در خصوص کمبودهای نیروهای پزشکی و پیراپزشکی گفت: در رابطه با کل نیروهای انسانی در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی و باقی رشته‌های بالینی و پرستاری و مامائی و... محاسباتی را از دو سال گذشته در این زمینه شروع کرده‌ایم و تمام آمارهای دقیق نظام پزشکی و تحقیقاتی که راجع به این مسئله انجام شده را جمع‌آوری و در شورای گسترش ارائه کرده‌ایم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در ارتباط با هم‌بسترسازی برنامه‌های وزارت بهداشت با برنامه‌های توسعه دانشگاه‌ها بیان کرد: هم‌اکنون طبیعی است که در برخی مناطق کشور چه در بخش خصوصی مانند دانشگاه‌های آزاد و چه در بخش دانشگاه‌های دولتی در قالب توسعه، برنامه‌ریزی‌هائی صورت گرفته باشد. ما حتی با دانشگاه‌ آزاد هم هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌ایم تا بستر توسعه آنها در بستر آمایشی کل کشور قرار بگیرد. این هم بسترسازی در راستای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفته است.

لاریجانی گفت: ما همین الان هم در سیستم درمانی سیستم بهورزی را در نقاط کوچک کشور داریم.‌ خوشبختانه در کشورمان در حال صورت بندی آموزش پزشک خانواده هم در مقطع رزیدنتی، برای شهرهای بزرگتر و هم برای مراکز شش ماهه گروه‌های پزشکی هستیم تا این گروه‌ها برای پزشک خانواده و طرح ارجاع آماده بشوند.او در ارتباط با اجرای طرح پزشک خانواده گفت: تاکنون بیش از ۵ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند و ما این ظرفیت را داریم که در پنج سال آینده،‌ ۱۳ هزار پزشک شاغل را در طرح پزشک خانواده تربیت کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تعداد مغازه برندهای ترکیه در کشورهای مختلف به مرز 5 هزار نزدیک شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

700 هزار زن مطلقه زیر 50 سال کشور در معرض آسیب جدی‌اندعضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان گفت: از سال 91 تاکنون شیب ازدواج کاهشی بوده است و در سال جاری 550 هزار ازدواج ثبت شده است که نسبت به شش سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است، در حالیکه جمعیت رو به افزایش بوده است و آمار جوانان در سن ازدواج نیز کاهش پیدا نکرده است. این نتیجه 40 سال حکومتی است که تنهاشعار نابودی اسرائیل و آزادی فلسطین سرداد،ولی نه تنها به آن دو نرسید و اوضاع منطقه را بدتر کرد، که ایران را هم نابودواسیرروسیه کرد!! البته دراین غبار آلودگی، آقا زاده های ژن خوب حکومتی تا تونستند، دوشیدند ودر بلاد کفر به تبلیغ عملی شیعه پرداختند انها معلول برنامه های فرهنگی واقتصادی کشوراست که دانش کشورداری راندارندوفقروبیکاری راتوسعه داده ومی دهندکه بایددانش کشورداری راازقران کریم بیاموزندتامتوجه شوندکه خداوندمتعال جامع نیازبشرراسرانه به زمان تنطیم فرموده که بایداحادمردم دارای شغل وامکانات زمان باشندکه ندارندوبایدپاسخگو سال ۹۱ بی مهری به مسکن مهر شد ۹۸ و افزایش قیمت مسکن. تورم بالا صد در صدیه در مورد ازدواج انتظاری معجزه دارین.یا انتظار دارین در بدترین شرایط زندگی کنیم فقط سرباز تولید کنیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دستگیری متهم به آزار یک دختربچه در شیرازدستگیری متهم به آزار یک دختربچه در شیراز معاون فرماندهی انتظامی استان فارس: یک متهم به آزار دختر بچه‌ای در بیمارستانی در شیراز طی مدت کمتر از ۴۸ ساعت از وقوع جرم توسط نیروهای پلیس و با همکاری حراست علوم پزشکی شیراز، دستگیر شد. دختر بچه نصف بیضه مرد کجا دراسلام یک مرد بخاطر مسائل جنسی مورد اتهام و عتاب واقع میشد جز آنکه ازدواجشان با مردان حتی پیر واجب بود دم خروسشان باور کنیم یا قسم حضرت عباسشان؟همین اسلام من درآوردیشان همزمان قائل به ازدواج کودکان اعدامشان حال کردن طبق رساله خمینی و تلفن حقوق کودک است این سرعت عمل جای تقدیر داره. ولی عالی میشه افرادی رو که بیت المال رو مورد آزار قرار میدند را هنینطور سریع پیدا کنید. آخه تو بیمارستان!!! فقط در یک کشور عقبمانده اسلامی میشه اینهمه بیمار جنسی تولید بشه.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل: 100هزار سوری توسط رژیم اسد ربوده، بازداشت یا مفقودالاثر شدندروزماری دی کارلو ، مدیر «امور سیاسی و برقراری صلح» سازمان ملل، گفت، بیش از 100 هزار نفر در سوریه در الان دارید این آمار رو میدید تا الان کجا بودید
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جهانگیری: یارانه‌های پنهان به جای قشر ضعیف به ثروتمندترین افراد می‌رسدمعاون اول رئیس‌جمهور گفت: یارانه‌های پنهانی که باید به ضعیف‌ترین اقشار برسد و به ثروتمندترین افراد می‌رسد، بیش از هزار هزار میلیارد تومان است. 10 ساله همینا رو میگن. خب اصلاحش کنن. برسونن به دست نیازمندا. یا بگن ابزارشو نداریم و کمک بخوان. که چه قاچاقچی بزقاله جیغ زدیم یارانه اشتباهه،احمدی‌نژاد مجلس گوش نداد. شیره‌کش،نظرش نزدیکتربود،خون ملت توخیابان ریخت. چشمت کور،دنگت نر،عهدوپیمان بستی،برو کون‌توگرو بزار،پرداخت کن Eshaq_jahangiri IranIntl Iran Rouhani_ir Majlis_ir Mashhad_2017 Khamenei_fa من الان میرم درستش می‌کنم مرسی که گفتی خبر نداشتم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تعداد مغازه برندهای ترکیه در کشورهای مختلف به مرز 5 هزار نزدیک شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »