تصمیم افزایش قیمت بنزین کجا گرفته شد: در بیت رهبری یا کابینه دولت؟ | DW | 05.12.2019

14/09/1398 04:51 ب.ظ

رئیس قوه قضائیه یک بار دیگر تاکید کرده که تصمیم بالا رفتن قیمت بنزین در دولت گرفته شده و او از ابتدا با آن مخالف بوده است. یک هفته‌نامه اصولگرا اما از نقش خامنه‌ای در این مسئله خبر داده است.

رئیس قوه قضائیه یک بار دیگر تاکید کرده که تصمیم بالا رفتن قیمت بنزین در دولت گرفته شده و او از ابتدا با آن مخالف بوده است. یک هفته‌نامه اصولگرا اما از نقش خامنه‌ای در این مسئله خبر داده است. در تازه‌ترین این اظهارات ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه روز پنج‌شنبه ۱۴ آذر در جمع طلاب اصفهان بار دیگر به موضوع افزایش قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: «چند سال وظیفه کنترل قیمت بنزین همراه با افزایش حقوق انجام نشد، اما اگر دولت سر جای خود این کار...

در تازه‌ترین این اظهارات ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه روز پنج‌شنبه ۱۴ آذر در جمع طلاب اصفهان بار دیگر به موضوع افزایش قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: «چند سال وظیفه کنترل قیمت بنزین همراه با افزایش حقوق انجام نشد، اما اگر دولت سر جای خود این کار را انجام داده بود، مشکلی به وجود نمی‌آمد.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید رییس قوه قضاییه با اشاره به جلسه سران سه قوه که گویا تصمیم افزایش قیمت بنزین آنجا گرفته شده بوده است، گفت: «در شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه از ناحیه دولت پیشنهاد مطرح شد، بنده گفتم این موضوع ربطی به جلسه سران ندارد، چرا که قانون داریم و وظیفه دولت است، دو سه بار مخالفت کردم، منتها دولت می‌گفت از باب هماهنگی این کار انجام می‌شود.»

رییسی پیشتر نیز این موضوع را اعلام کرده و در همان آغاز اعتراضات گفته بود که در جلسه سران سه قوا با افزایش قیمت بنزین که پیشنهاد دولت بوده مخالفت کرده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کاهش تردد خودروها در جاده‌های ایران با افزایش قیمت بنزین

قطعا هدف رییس‌جمهور سلب مسئولیت از خود در مسئله اصلاح قیمت سوخت نیستسخنگوی دولت با اشاره به هجمه‌هایی که علیه دولت و شخص رییس‌جمهور بعد از اظهارت او در مورد تفویض اختیار به شورای امنیت کشور در مورد تاریخ اعلام اصلاح قیمت بنزین، گفت: در مرحله اول خوشحالیم که فضایی به وجود آمده است که که دولت اینقدر نقد می‌شود. شاید در هیچ دوره‌ای از تاریخ در ایران اینقدر دولت نقد نشد. در بقیه مسائل مسئولیت پذیر بودن؟!🤔 گوه خورد

همسویی منافع ایران و عربستان در اوپک؛ روسیه کلیددار افزایش قیمت نفت شدهر چند ایران به دلیل کاهش صادرات پس از تشدید تحریم‌های نفتی آمریکا و عربستان برای فروش گران‌تر سهام آرامکو دل به گران‌تر شدن قیمت نفت بسته‌است ولی اجرای موفق هر گونه توافق سران اوپک در نشست روز پنج‌شنبه به روشن شدن تکلیف مواضع متناقض روسیه گره خورده است.

۹۵ دانشجو در اعتراضات اخیر بازداشت شدند/ ۸ دانشجوی دیگر همچنان در بازداشت هستندوزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر تنها هفت الی هشت دانشجو در بازداشت هستند و امیدواریم تا یکی دو روز آینده مشکل آنان نیز حل شود.

اتحادیه آتش‌نشان‌های یونیفورم‌پوش بریتانیا در گفت‌وگو با ایران‌وایر: از جنبش کارگری در ایران حمایت می‌کنیم

بازداشت 95 دانشجو در اعتراضات اخیر/ درحال حاضر 8 دانشجو در بازداشتندوزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر تنها هفت الی هشت دانشجو در بازداشت هستند و امیدواریم تا یکی دو روز آینده مشکل آنان نیز حل شود. البته این افراداشراروبه سمت مردم شلیک می کردندوحق هرحکومتی هست دربرابر آنان ایستادگی کند.کشورهای غربی به سمت مردم بی دفاع شلیک می کنند وداد هیچ کسی درنیومد