اتحادیه آتش‌نشان‌های یونیفورم‌پوش بریتانیا در گفت‌وگو با ایران‌وایر: از جنبش کارگری در ایران حمایت می‌کنیم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 75 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

این سازمان سابقه طولانی در مبارزه برای شرایط کاری بهتر برای آتش‌نشان‌ها، از طریق لابی کردن و تاثیرگذاری روی اهرم‌های سیاسی در سطح ملی و در اتحادیه اروپا دارد. گفتگوی ایران وایر با مدیر اف بی یو: اعتراضات_سراسری اعتراضات_پاییز_۹۸

ایران اخبار, ایران سرفصلها

تعداد اعضای «اف. بی. یو» یا اتحادیه صنفی آتش‌نشان‌های یونیفورم‌پوش بریتانیا با درج اعضای هیات اجرایی و آتش‌نشان‌های بازنشسته به ۱۳۴ هزار نفر می‌رسد. این سازمان سابقه طولانی در مبارزه برای شرایط کاری بهتر برای آتش‌نشان‌ها، از طریق لابی کردن و تاثیرگذاری روی اهرم‌های سیاسی در سطح ملی و در اتحادیه اروپا دارد. اتحادیه آتش‌نشان‌های یونیفورم‌پوش یکی از قابل‌توجه‌ترین فعالیت‌های صنفی را برای احقاق حقوق صنفی در سراسر بریتانیا انجام می‌دهد.

این اتحادیه به نمایندگی از اعضایش فشار زیادی روی دولت‌های بریتانیا برای شرایط مناسب کاری برای آتش‌نشان‌ها اعمال می‌کند. او درباره قدرت این اتحادیه و فعالیت‌های سیاسی آن در دولت‌های مختلف می‌گوید: «فکر می‌کنم که آن‌ها متوجه حضور ما هستند. فعالیت‌های ما به‌شدت سیاسی است و ما هیچ ترسی از این نداریم. وقتی نماینده‌ جماعتی از کارگران هستید، باید فعالیت‌های سیاسی انجام دهید تا بتوانید به خواسته‌هایتان برسید. گاهی باید از طریق لابی فشار وارد کرد و گاهی هم فشارهای ما متوجه بخش‌های صنعتی ست.

گرین در جواب این سوال که سیاست‌های ریاضت اقتصادی چگونه روی شرایط کاری آتش‌نشان‌ها تاثیر گذاشته این‌گونه پاسخ می‌دهد: «ریاضت اقتصادی تاثیر عمده‌‌ای روی خدمات آتش‌نشانی گذاشت؛ من ۲۵ سال پیش وارد آتش‌نشانی شدم. خدمات امروز ما قابل‌مقایسه با زمانی نیست که من به آتش‌نشانی پیوستم. قوانین و ضوابط کاری برای آتش‌نشان‌ها سخت‌گیرانه‌تر شده است. آتش‌نشان‌های سراسر بریتانیا یک ذره هم از ویرانگری‌هایی که در سال‌های اخیر توسط دولت که عمدتا به دست حزب محافظه‌کار اداره می‌شد، به بار آمد، در امان نبودند.

با اجرایی شدن سیاست‌های ریاضت اقتصادی که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، فعالیت‌های بین‌المللی اف. بی. یو در سال‌های اخیر محدودتر شده است. گرین دراین‌باره می‌گوید: « در ۱۵ الی ۲۰ سال گذشته ما مجبور به محدود کردن فعالیت‌هایمان در این زمینه شدیم؛ چراکه مردم بریتانیا نیاز مبرم‌تری به فعالیت‌های ما داشتند. اعضای ما می‌گفتند که درست است که آنچه در جهان اتفاق می‌افتد هولناک است ولی چیزی که از یک اتحادیه صنفی انتظار می‌رود، حمایت از اعضا و اجتماع خودش است که حرف کاملا منطقی‌‌ای بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لاریجانی در دیدار با بن‌علوی: تلاش آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران بی‌ثمر بودپیش از ظهر امروز (دوشنبه 11 آذرماه) یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. برای همین بنزین را ۳ برابر کردید؟ خالی بند اگر بی ثمر بود که دهن مارو صاف نمی‌کردی مردک وی افزود: امروز، به برکت تدبیرِ برجامانه، روزانه ۵ بشکه نفت میفروشیم، آن هم به نسیه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واگذاری شرکت‌های دولتی در پستوهای تو‌در‌تو انجام می‌شود/ در تاریکخانه‌ها علیه منافع جمعی تصمیم‌ می‌گیرندسخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های پیش‌قراول نتوانسته‌اند آنگونه که باید؛ از جرایم صورت گرفته در واگذاری شرکت‌های دولتی پیشگیری کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بخش عمده نارضایتی مردم در ناآرامی‌های اخیر به عدم پاسداشت حقوق آنها در قانون اساسی بازمی‌گرددرییس شورای شهر تهران گفت: ناآرامی های اخیر نشان داد که اگر به قانون اساسی بی توجهی کنیم، فصل مشترک و جای دیگری برای ایجاد یک میثاق و توافق ملی باقی نمی‌ماند و بخش عمده نارضایتی و مشکلات امروز مردم نیز به پاس داشته نشدن حقوق آنها در قانون اساسی باز می‌گردد. moh_rafsanjani توواون پدر بی همه چیزت این ادمحوارحرومی‌روتودامن مردم ایران گذاشتید.بروگمشو‌عین بخت افتادید به زندگی و جون مردم ایران .لعنت به همتون
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تداوم بارش‌ها در تهران و استان‌های غربی کشور/ کاهش آلودگی هوا در شهرهای صنعتیکارشناس سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور از تداوم بارندگی در تهران و نیمه غربی کشور خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

انگلیس: در نشست چهارجانبه سوریه در خصوص تداوم مبارزه با همه اشکال تروریسم توافق شددفتر نهاد نخست وزیری انگلیس درباره نشست چهارجانبه سوریه در لندن اعلام کرد که تلاشها برای ایجاد شرایط لازم برای بازگشت امن و داوطلبانه پناهندگان و مبارزه با همه اشکال تروریسم باید ادامه یابد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مصدومیت ۴ معلم در آبادان در پی واژگونی سرویس معلمان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »