قطعا هدف رییس‌جمهور سلب مسئولیت از خود در مسئله اصلاح قیمت سوخت نیست

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 83 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 51%

سخنگوی دولت؛ قطعا هدف رییس‌جمهور سلب مسئولیت از خود در مسئله اصلاح قیمت سوخت نیست

ایران اخبار, ایران سرفصلها

علی ربیعی با بیان اینکه این فضای نقد به طوری شکل گرفته که یک اظهار رییس جمهور که قطعا نظر رییس جمهور به این معنا نبود که مسئولیت خود را به دیگری منتقل کند، در این حد نقد می شود.

وی افزود: اما قطعا هر منتقد منصفی می داند که بحث مورد نظر رییس جمهور تفویض اختیار به شورای امنیت کشور بود. رییس جمهور اجرای کامل مصوبه سران قوا را که همانگونه که توضیح هم دادند به تایید رهبری هم رسیده بود به وزارت کشور محول کرد. به منظور اینکه شورای امنیت هماهنگی های لازم را هم در کمیته هایی که تشکیل شده بود انجام دهد. تعیین روز و ساعت شروع طرح به شورای امنیت کشور که هم نمایندگان مجلس، هم تمام نیروهای انتظامی و نظامی، هم قوه قضاییه و صدا و سیما و .. در آنجا عضو هستند واگذار شد.

وی افزود: از شورا هم خواسته شد که ملاحظات اجتماعی و سیاسی را در نظر بگیرند و با رایزنی با دستگاه های تصمیم گیر و انتخاب کنند که چه تاریخی برای اعلام مناسب است و مخیر بودند که بین یکی از پنجشنبه ها تصمیم گیری کنند. ربیعی با اشاره به اینکه از افراد مختلف در این باره پرس و جو کرده و در این زمینه مطلع است که شورای امنیت و وزیر کشور مخیر بوده اند که هر زمانی را تشخیص دادند برای اعلام این طرح انتخاب کنند، گفت: آنچه که رییس جمهور به اعتقاد من مطرح کرد قطعا بحث شان این نبوده که از خودش سلب مسئولیت کند. این بر اساس اختیاری بوده که وزیر کشور و شورای امنیت کشور داشته اند. چند وقت پیش قرار بود همین تصمیم را اجرا کنند بر اساس یک خبری که در یکی از سایت ها رفت و شلوغ شد پمپ بنزین ها این به عقب افتاد.

ربیعی با بیان اینکه برخی می گویند چرا پله ای افزایش ندادید؛ گفت: ما سال های سال آمدیم این را اجرا کنیم یک سال مجلس مخالفت کرد یک سال ماجرای 96 رخ داد. یک سال کمیسیون بودجه مجلس و رییس مجلس آمدند گفتند به مصلحت نیست، مجلس های قبل افزایش پله ای سالانه را آمدند لغو کردند. این اتفاقات هم بوده ولی قطعا دیدگاه رییس جمهور بر این بوده که تفویض کرده بودند. گاهی وقت ها زبان صورت ما بروزی دارد که با زبان دل متفاوت است نباید در این زمینه قضاوت سریع انجام بدهیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

گوه خورد

در بقیه مسائل مسئولیت پذیر بودن؟!🤔

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توضیحات شهرداری در مورد جمع‌آوری بیلبوردهایی که شبانه در تهران اکران شدندرئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در مورد جمع‌آوری بیلبوردهایی که شبانه اکران شده بود، توضیحاتی را ارائه کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت تعدادی در هنگام خروج از کشور/ از صدا و سیما نشان‌شان خواهیم دادجانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که در اتفاقات اخیر تعدادی در هنگام فرار از کشور بازداشت شده‌اند گفت که ما بسیاری را دستگیر کرده‌ایم و از صدا و سیما نشان خواهیم داد. ok 🖕🏿 امیدوارم اون یگان ویژه هایی که اموال مردم را به عمد تخریب میکردن و اون نیروهایی که به مردم شلیک مستقیم میکردن را هم در صدا و سیما نشان دهید تصویر نحسشان را خسته نباشید دلاوران
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه آتش‌نشان‌های یونیفورم‌پوش بریتانیا در گفت‌وگو با ایران‌وایر: از جنبش کارگری در ایران حمایت می‌کنیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روز اول گردهمایی سران ناتو در لندن؛ پرزیدنت ترامپ: به طور کامل از معترضان در ایران که به دنبال آزادی هستند حمایت می‌کنیمدونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه گردهمایی سران کشورهای عضو ناتو که در لندن برگزار می‌شود، دیدارهایی داشت و در جریان آن چند بار به موضوع معترضان ایران و حمایت آمریکا از مردم ایران اشاره کرد. پر ترامپ اخم نکن...دلم_میگیره 🖤 realDonaldTrump خوبی؟؟ حاجی چرا چرت میگی؟ گفت کامنتی ندارم ولی جواب -نه - هستش. یعنی حمایت نمیکنه که البته بسیار جای خرسندی داره که انگلیس و امریکا دخالت نکنن ایشالا شر روسیه و چین هم از سرمون کم بشه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

استقبال از گرتا تونبرگ، کنشگر نوجوان محیط زیست در لیسبونخانم تونبرگ برای شرکت در نشست تغییرات اقلیمی «کُپ ۲۵» راهی مادرید پایتخت اسپانیا شده است. دنیا را ایرانی ها ساختند وپیشرفت دادند دختر مکروهی که بیخود و بی جهت بزرگ نمایی شده. محفل سوروس پیشتر به تروریست‌ها متوسل می‌شد، بعداً دریافت که با توسل به کودکان و معلولین بهتر می‌تواند به اهداف فاشیستی‌اش دست یابد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد سازمان حقوق بشری از شرایط مسکن بی‌خانمان‌ها در آلمان | DW | 04.12.2019یک سازمان مردم‌نهاد آلمانی از شرایط نابرابر مسکن برای بی‌خانمان‌ها در این کشور انتقاد کرده است. نبود خدمات مناسب برای معتادان و بیماران روانی و استفاده از اقامتگاه‌های موقت از جمله شرایط نامناسب معرفی شده است. اتفاقا برای همه سرپناه هست. و به همه یه حقوق ماهیانه پرداخت میشه. هر کسی که اینجا کنار خیابون افتاده اختیاری این کار رو میکنه. در ایران 80 درصد جاکعه شرایط مسکنشون نابسمانه نمال برادر زخم شد این شرایط رو که گفتی خیلی از آدمای معمولی تو ایران دارن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »