تصاویری از جدال با شعله‌های آتش نفتکش در سواحل سریلانکا

15/06/1399 11:20 ق.ظ

تصاویری از جدال با شعله‌های آتش نفتکش در سواحل سریلانکا این ویدئو را ببینید🔽

آتش‌سوزی در این نفتکش با محموله ۲ میلیون بشکه‌ای نفت خام در سواحل سریلانکا به مرگ یکی از ۲۳ ملوان آن منجر شد.

با وجود اعلام نگرانی سریلانکا از نشت نفت و گازوئيل موجود در این کشتی به دریا، مقام‌های هندی می‌گویند کشتی آسیب‌دیده بدون نشت به ساحل هدایت شده است..جان باخت.زندگی و زنده ماندن هر زن افغانستانی در دوران حکومت «طالبان» به رمانی پر از خشونت و رعب می‌ماند که جان سالم به در بردن از آن سهم همه‌گان نشده است. چه بسیار زنان و دخترکانی که مورد خشونت‌های وحشیانه و ضرب و شتم طالب‌ها قرار گرفتند، از تحصیل ماندند، زیر شلاق، تن و روح‌شان به اسارت کشیده شد و بسیاری هم جان باختند. در این میان، انسان‌هایی هم بودند که خطر به جان خریدند و با تشکیل محافل یا مدارس مخفیانه، با چشم‌اندازی روشن برای کودکان و زنان این سرزمین، به آموزش آن‌ها پرداختند. روایت آن‌چه این دخترها در کودکی برای تحصیل مواجه شدند، خود حکایت مفصلی از خشونت‌ها و ترسی‌ است که وجودشان را بارها لرزانده است. یکی از آن‌ها «مینه روفی» است که مخفیانه تحصیل کرد و حالا در رسانه «زاویه میدیا» مشغول به کار است..Aa.

.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تعلیق ماموران پلیس در ارتباط با مرگ یک مرد سیاهپوست در نیویورک - BBC News فارسیهفت مامور پلیس در ایالت نیویورک در ارتباط با مرگ یک مرد سیاهپوست که بعد از مهار به دست ماموران خفه شد از کار معلق شده اند.

مینه روفی؛ از تحصیل مخفیانه در حکومت طالبان تا اشتغال در رسانه

تبدیل مانش به مدیترانه ؛ نجات بیش از پنجاه پناهجو در کانال مانش در دو روز گذشتهنیروهای گارد ساحلی فرانسه نزدیک به شصت پناهجویی که در دو روز چهارشنبه و پنج شنبه قصد عبور از کانال مانش برای ورود به خاک بریتانیا داشتند را در دریا بازداشت کردند.

شمار قربانیان کرونا در کشور از ۲۲ هزار نفر گذشت/۱۱۸ فوتی در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از کرونا را اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۸ نفر از مبتلایان کرونا جان باختند.

مینه روفی؛ از تحصیل مخفیانه در حکومت طالبان تا اشتغال در رسانه

واکنش ایران به تماس پمپئو با وزیر خارجه سوییس قبل از سفر به ایرانسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوئیس به ایران ربطی به مسائل روابط ایران و آمریکا ندارد، این سفر از قبل و در چارچوب روابط دوجانبه و سفرهای منظم وزرای خارجه دو کشور برنامه ریزی شده است