مینه روفی؛ از تحصیل مخفیانه در حکومت طالبان تا اشتغال در رسانه

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

«مینه روفی» در کودکی در زمان طالبان مخفیانه درس خواند. او موفقیت‌هایش را نتیجه آن تحصیل مخفیانه می‌داند. فعالان مدنی افغانستان نگران گفت‌وگوهای صلح با طالبان هستند اما به باور مینه زنان افغان دیگر اجازه بازگشت آن روزگار سخت را نخواهند داد اطلاع_رسانی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

زنان در دوران حکومت طالبان اجازه تحصیل و حتی خروج آزادانه از خانه‌هایشان را نداشتند و زنده ماندن‌شان هم مخفیانه بود. در این میان کسانی هم خطر را به جان خریدند و با تشکیل مدارس مخفیانه به آموزش کودکان سرزمین خود پرداختند. «مینه روفی» یکی از کودکانی است که دوران طالبان مخفیانه تحصیل کرد و حالا در رسانه «زاویه میدیا» مشغول به کار است. مادر مینه پزشک بود و در حکومت طالبان از کار منع شد. او می‌خواست دخترانش تحصیل و در زندگی پیشرفت کنند.

مادر مینه برای گذران زندگی لحاف‌دوزی می‌کرد تا این‌که زنی به نام «لطیفه» مدرسه‌ای مخفیانه‌ در خانه‌اش به راه ‌انداخت. خانه لطیفه مقابل یک مدرسه‌ پسرانه قرار داشت که طالب‌ها مداوم از آن بازدید می‌کردند و ممکن بود تحصیل دخترها فاش شود. همراه با مینه روفی‌ و سه خواهرش، دختران و زنان ۵ تا ۳۰ ساله محل نیز برای تحصیل به خانه لطیفه می‌رفتند. مینه حالا با یکی از رسانه‌های داخلی افغانستان کار می‌کند و این موقعیت را نتیجه تحصیل مخفیانه در دوران طالبان می‌داند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مینه روفی؛ از تحصیل مخفیانه در حکومت طالبان تا اشتغال در رسانه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تشکر مایک پمپئو از کمک‌های سوئیس در رابطه با بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایرانتشکر مایک پمپئو از کمک‌های سوئیس در رابطه با بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایران مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه با ایگنازیو کاسیس، وزیر خارجه سوئیس، که کشورش حافظ منافع آمریکا در ایران است، تلفنی گفتگو کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در کشور از ۲۲ هزار نفر گذشت/۱۱۸ فوتی در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از کرونا را اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۸ نفر از مبتلایان کرونا جان باختند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تبدیل مانش به مدیترانه ؛ نجات بیش از پنجاه پناهجو در کانال مانش در دو روز گذشتهنیروهای گارد ساحلی فرانسه نزدیک به شصت پناهجویی که در دو روز چهارشنبه و پنج شنبه قصد عبور از کانال مانش برای ورود به خاک بریتانیا داشتند را در دریا بازداشت کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عارفه پیکار؛ از ساخت مدرسه دخترانه در زمان طالبان تا کاخ ریاست‌جمهوری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تکذیب فوت یکی از نیروهای شهرداری در درگیری روستای ابوالفضل اهوازتکذیب فوت یکی از نیروهای شهرداری در درگیری روستای ابوالفضل اهواز معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به تصاویر منتشرشده از فوت یکی از نیروهای اجراییات که در درگیری اخیر در روستای ابوالفضل اهواز حضور داشته است، گفت: این موضوع کذب محض است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »