تشدید نبردهای خیابانی در سورودونتسک؛ اعلام خطر زلنسکی

23/03/1401 02:39:00 ب.ظ

تشدید نبردهای خیابانی در سورودونتسک؛ اعلام خطر زلنسکی العربيه_فارسى

در حالی که روسیه به حمله به زیرساخت‌های نظامی اوکراین و به‌ اصطلاح «آزادسازی اراضی دونباس» در شرق اوکراین، به عنوان بخشی از تهاجم نظامی خود ادامه می‌دهد، در جدیدترین تحولات، مقامات اوکراینی دوشنبه 23 خرداد تاکید کردند که نیروهای روسی، پل ارتباطی شهر سورودونتسک که صحنه نبردهای شدید خیابانی است، به شهر دیگری در آن سوی رودخانه را منفجر کردند که مسیر احتمالی تخلیه غیرنظامیان را قطع کرد.

Advertisement ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، وضعیت سورودونتسک که به کانون نبرد برای کنترل منطقه صنعتی دونباس در شرق، متشکل از لوگانسک و دونتسک تبدیل شده است را بسیار خطرناک توصیف کرد. از سویی فرمانده ارتش اوکراین با بیان اینکه نبرد شدید علیه روسیه درامتداد بیش از 1000 کیلومتر در جریان است، تاکید کرد که روسیه در لوگانسک پیشروی نمی‌کند و بار دیگر خارکیف، چرنیهف و سومی را هدف بمباران قرار داده است. وی افزود، نیروهای امنیتی در حال بررسی احتمال حضور 50 عامل نفوذی در میان نیروهای اوکراینی هستند.

مسکو نیز یکشنبه تاکید کرد که «یک زاغه بزرگ» مهمات ارسالی غربی را در غرب اوکراین، منهدم کرده، آنهم در زمانی که نبردهای شدیدی در سورودونتسک در شرق این کشور در جریان است و نیروهای اوکراین با مشکلات زیادی در مقابله با قوای روسیه مواجهند. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کسبه امین حضور تهران در اعتراض به قیمت دلار به خیابان‌ها آمدند؛ ورود نیروی انتظامیدر پی افزایش بهای دلار در ایران که روز یکشنبه، ۲۲ خرداد، به رکورد تاریخی ۳۳ هزار تومان رسید، گزارش‌های شهروندان از تهران از برگزاری تجمع اعتراضی در سه‌راه امین حضور حکایت دارد. مردمو ميزنن خيابونم بستن اخطار به کلیه کیرخارناموس حکومتی ارباباتون چمدان هاشونو بستن دالارهای نفتی درچندکشور انباشته کردن فرداملت میمانن وکوس پاره ناموس جندتون نگید ماموربودمومازورازکون دارتون میزنیم ناموستونو حراج کیرملی میکنیم تواستخراسید حلتون میکنیم وقت برخلاف کوس ناموسی تنگه روز گاییدنتون نزدیکه تجمع دیگه چرا .بفروشین سودش را ببرین

اسرائیل: ایران به طور خطرناکی به دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای نزدیک می‌شودنخست وزیر اسرائیل هشدار داد که ایران «به طور خطرناکی» در حال تکمیل برنامه تسلیحات اتمی خود است و در صورتی که غرب مقابل این کشور نایستد، ایران به زودی به بمب اتمی دست خواهد یافت. بیست سال قبل هم میگفتن یه هفته دیگه میسازن. ایران همین الان چند کلاهک اتمی دارد که از حدود 10 سال پیش ساخته است. اما تخم نداشته اند علنی کنند.

نبردهای سنگین شبه‌نظامیان در پایتخت لیبیطرابلس، پایتخت لیبی، شامگاه جمعه صحنه درگیری سنگین میان شبه‌نظامیان بود و صدای شلیک و انفجار از نقاط مختلف شهر شنیده می‌شد.

هزاران آمریکایی‌ خواستار تشدید قوانین در ارتباط با حمل سلاح شدند | DW | 12.06.2022هزاران آمریکایی در واشنگتن و ده‌ها شهر دیگر با برگزاری راهپیمایی خواستار تصویب قوانینی برای کنترل خشونت با سلاح شدند. در واشگتن پایتخت بیش از ۴۰ هزار نفر در تظاهرات شرکت کردند. در مجموع بیش از ۴۵۰ تظاهرات برگزار شد.

هواپیمای حامل چند ایرانی مظنون به ارتباط با نیروی قدس در آرژانتین متوقف شده استدولت آرژانتین یک هواپیمای باری ونزوئلایی را که در اصل متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان بوده، و از جمله چند ایرانی مظنون به همکاری با نیروی قدس در آن بوده‌اند، متوقف کرده است. قدیمی شد بژتابید، بژتابید رادیو فردا دو هفته سرمست از این اتفاق هر چهل دقیقه یه بار به عنوان خبر جدید، میده به خورد مشتریاش

هشدار فرمانده نیروی دریایی سپاه به کشورهای منطقه در مورد برقراری رابطه با اسرائیلعلیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران، از همسایگان جنوبی ایران خواسته است که پای اسرائیل را به منطقه باز نکرده و از برقراری رابطه با اسرائیل دوری کنند. چهارسال ازدوره دوم چهل ساله حکومت کثافت ننگین اسلام خونخوارمتعفن دزدقاتل اشغالگرچپاولگر برملت اسلام زده گه💩غیرت خفته برابرکنج جهان ونابودی ایران وایرانی میگذره وهمچنان غیرتهادرکون ملت بیهویت بی غیرت جاخوش کرده وبازجه وناله ازفاکرشون التماس مالیدن وازلین💩توشرفت ایرانی خفته وی از اشاره به اصل مطلب خودداری کرد: همسایگان جنوبی باید از حکومت شیعی راه و رسم «مبارزه با اسرائیل» ـ روابط پنهان با جهادی‌های اسرائیل ـ را بیاموزند!