نماینده مجلس ایران: در بحث حجاب اگر به این منوال جلو برویم مثل طالبان می‌شویم

23/03/1401 02:03 ب.ظ

نماینده مجلس ایران گفت که در صورت ادامه استفاده از زور و سلاح برای وادار کردن زنان به استفاده از حجاب، حکومت کشورش مانند طالبان خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

نماینده مجلس ایران گفت که در صورت ادامه استفاده از زور و سلاح برای وادار کردن زنان به استفاده از حجاب، حکومت کشورش مانند طالبان خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی غلامرضا نوری قزلچه، نماینده شهرستان بستان‌آباد مجلس ایران با اشاره به «حادثه پارک پردیسان» و استفاده نیروهای گشت و ارشاد از اسلحه به منظور وادار کردن زنان به رعایت حجاب، گفت: به این منوال جلو برویم آخر سر مثل طالبان می‌شویم.

به گزارش سایت «عصر ایران»، نوری قزلچه در اینباره اظهار داشت: رعایت اخلاق و حجاب درست است اما اینها راه و روش خودش را دارد، با تفنگ و اسلحه و باتوم و زد و خورد نمی‌شود اینها را درست کرد، شاید در کشور افغانستان برای امر به معروف از سلاح استفاده کنند اما در کشور ما چنین چیزی نباید اتفاق بیفتد .

وی افزود: به این منوال جلو برویم آخر سر مثل طالبان می شویم این نوع رفتارها نهایتا به آنجا منتهی می شود درست است که ما خیلی با آنها فاصله داریم ولی جهت گیری مان در مورد مسائل زنان و یا در تمامی مسائل فرهنگ و اخلاقی عمومی درست نیست و نواقصی داریم و باید اصلاح شود. headtopics.com

این نماینده مجلس ایران درباره استفاده از ضابطین حجاب اجباری و امربه معروف و نهی از منکر تصریح تاکید کرد: بعید می دانم در قانون ماده ای در مورد استفاده ضابط در بحث امر به معروف و نهی از منکر از اسلحه وجود داشته باشد. طرحی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد چگونگی استفاده از سلاح در حال بررسی است که امیدواریم در این طرح خلاها و نقاط ضعف برطرف شود.

ادامه مطلب:
aa_persian »

نماینده مجلس: گرانی در حال شکستن کمر مردم استاحد آزادی‌خواه، نماینده مجلس، از نحوه اجرای سیاست حذف ارز ترجیحی توسط دولت انتقاد کرد و گفت گرانی در حال شکستن کمر بسیاری از مردم است. آزادی خواه گفته قرار بود ۷ قلم کالا افزایش قیمت داشته باشد اما در حال حاضر ۷۰۰ قلم کالا گران شده است. اخبار_ایران چقدر جذاب چقدر دوست داشتني واقعا پدر سگا شما از كجا اومدين؟ برو زيارتنامه بخون روضه بخون تو رو چه به سياسي گري به مملكت گرداني؟ خدايا شوخيت گرفته با ما؟ دوربين مخفيه؟

اطمینان قالیباف به مردم: مجلس در حل مشکلات مصمم استرئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم مطمئن باشند مجلس شورای اسلامی در رسیدگی به امور زندگی و حل مشکلات آنان مصمم است. ای سیسمونی بگیری ایشالله قالیباف: رییس مجلس برای اختلاس یک پروژه‌ی ۸ هزار میلیاردی دیگر مصمم است خیالمونو راحت کردی دکتر😒😒😒

نمایندگان هوادار مقتدی صدر در پارلمان عراق استعفاء دادند؛ رئیس مجلس پذیرفتبلوک صدر همراه با متحدین خود ۱۵۵ کرسی از ۳۲۹ کرسی پارلمان عراق را در دست دارد، اما اکثریت مطلق برای انتخاب نخست‌وزیر آتی را در اختیار ندارد.

«طرح شفافیت» به مجلس برگردانده شد/ خط قرمزمان جایی است که حقوق مردم تضمین نشده باشد«طرح شفافیت» به مجلس برگردانده شد سخنگوی شورای نگهبان خبر داد که «طرح دو فوریتی شفافیت قوای سه‌گانه، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها» به مجلس برگردانده شد.

دومین کشتی نفتکش ساخت ایران به سفارش ونزوئلا به این کشور تحویل شد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimتحویل دومین کشتی نفتکش ساخت ایران به ونزوئلا طبق قرارداد منعقد شده قرار است ایران ۲ نفتکش دیگر نیز پس از ساخت به این کشور تحویل داده شوند نفتکش_ایرانی

تنها ۵ نفر از کارگرانِ متروپل بیمه بودند/ مجلس هنوز برای بیمه‌ی کارگرانِ ساختمانی بهانه می‌تراشد!رییس هیأت مدیره انجمن کارگران ساختمانی آبادان می‌گوید: در آن زمان که برای بازرسی اشتغال به کار می‌رفتم خیلی از کارگرها برای پیگیریِ بیمه‌ی خود راهنمایی می‌خواستند که ما آن‌ها را به گرفتنِ کارت مهارت تشویق می‌کردیم اما حتی خیلی‌هایشان با وجودِ گرفتنِ کارت مهارت سال‌ها در نوبت بیمه بودند.

نماینده مجلس ایران گفت که در صورت ادامه استفاده از زور و سلاح برای وادار کردن زنان به استفاده از حجاب، حکومت کشورش مانند طالبان خواهد شد.استانبول/خبرگزاری آناتولی

غلامرضا نوری قزلچه، نماینده شهرستان بستان‌آباد مجلس ایران با اشاره به «حادثه پارک پردیسان» و استفاده نیروهای گشت و ارشاد از اسلحه به منظور وادار کردن زنان به رعایت حجاب، گفت: به این منوال جلو برویم آخر سر مثل طالبان می‌شویم.

به گزارش سایت «عصر ایران»، نوری قزلچه در اینباره اظهار داشت: رعایت اخلاق و حجاب درست است اما اینها راه و روش خودش را دارد، با تفنگ و اسلحه و باتوم و زد و خورد نمی‌شود اینها را درست کرد، شاید در کشور افغانستان برای امر به معروف از سلاح استفاده کنند اما در کشور ما چنین چیزی نباید اتفاق بیفتد .

وی افزود: به این منوال جلو برویم آخر سر مثل طالبان می شویم این نوع رفتارها نهایتا به آنجا منتهی می شود درست است که ما خیلی با آنها فاصله داریم ولی جهت گیری مان در مورد مسائل زنان و یا در تمامی مسائل فرهنگ و اخلاقی عمومی درست نیست و نواقصی داریم و باید اصلاح شود.

این نماینده مجلس ایران درباره استفاده از ضابطین حجاب اجباری و امربه معروف و نهی از منکر تصریح تاکید کرد: بعید می دانم در قانون ماده ای در مورد استفاده ضابط در بحث امر به معروف و نهی از منکر از اسلحه وجود داشته باشد. طرحی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد چگونگی استفاده از سلاح در حال بررسی است که امیدواریم در این طرح خلاها و نقاط ضعف برطرف شود. ما معتقدیم استفاده از سلاح باید ضوابط خاص خودش را داشته باشد و برای هر مسئله ای نباید از سلاح استفاده کرد.

گفتنی است، با انتشار تصاویر و مصاحبه مربوط به شلیک نیروهای انتظامی ایران به سمت یک شهروند این کشور در پارک پردیسان تهران به دلیل «عدم رعایت حجاب اجباری» از سوی همسر وی، مباحث مربوط به گشت ارشاد، حجاب اجباری و خشونت نیروهای امنیتی در ایران یکبار دیگر مورد توجه رسانه ها و شهروندان این کشور قرار گرفته است.