ترکیه در نقطه اوج پاندمیک کرونا و امید اردوغان به عادی شدن أمور تا عید فطر

21/04/2020 07:26:00 ب.ظ

ترکیه در نقطه اوج پاندمیک کرونا و امید اردوغان به عادی شدن أمور تا عید فطر #العربية

العربية

ترکیه در نقطه اوج پاندمیک کرونا و امید اردوغان به عادی شدن أمور تا عید فطر العربية

در شرایطی که ترکیه به آسیب دیده‌ترین کشور خاورمیانه ناشی از پاندمیک کرونا تبدیل شده و شمار موارد

به گزارش خبرگزاری آناتولی در روز سه‌شنبه 21 آوریل، اردوغان گفت که شیوع ویروس در ترکیه به نقطه اوج خود رسیده و این کشور، مشتاقانه چشم براه برای بازگشت به روندعادی أمور پس از ماه رمضان، در أواخرماه مه است.رئیس جمهوری ترکیه همچنین افزود: «هدف ما این است که تدابیر بهداشتی را در طول ماه رمضان تا جایی که ممکن باشد، رعایت کرده و کشور پس از عید فطر، به شرایط عادی باز گردد.»

قابل توجه است که ترکیه روز دوشنبه 20 آوریل، 123 مورد جان باخته ناشی از ویروس کرونا را اعلام کرد که آمار رسمی جان باختگان این کشور را به 2140 نفر افزایش داد و شمار مبتلایان در حدود 91000 نفر است.در همین حال، اردوغان روز دوشنبه 20 آوریل، اعلام کرد که مقررات تعطیلی کامل برای مدت چهار روز، از پنجشنبه آینده در استانبول و سی شهر بزرگ دیگر به عنوان بخشی از اقدامات جدید برای متوقف کردن گسترش کرونا، آغاز شده است. او در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «ما در صدد اعمال قرنطینه در 31 شهر، در فاصله میان 23 تا 26 آوریل، هستیم.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

براى مردم تركيه بايد نگران بود، به سرعت به سمت تبديل شدن به يه جمهورى اسلامى ديگه پيش ميره.👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻

کرونا؛ ترکیه بالاترین آمار ابتلا در آسیا را اعلام کردآخرین شمار رسمی جان‌باختگان همه‌گیری کرونا در ترکیه با ۱۲۷ نفر افزایش در در ۲۴ ساعت به دست کم ۲۰۱۷ نفر رسیده است. فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه، تعداد مبتلایان به کرونا را با حدود ۳۹۷۷ نفر افزایش دریک روز، حداقل ۸۶۳۰۶ نفر اعلام کرده است. به این ترتیب، ترکیه هفتمین آمار رسمی ابتلا در دنیا و بالاترین را در آسیا و خاورمیانه دارد. ترکیه مگه کشور آسیاییه؟ علي رغم ميل باطنيم بايد بگم به تخمم هروقت یک خبر خوب از ترکیه داشتید پسوندش می‌زنید کشور اروپایی، هر وقت یه گندی زده باشه سریع میکنید کشور آسیایی. ترکیه همه گوه خوری ها رو باشما تو اروپا میکنه مثل مسابقات ورزشی و مسابقات فرهنگی و... حالا چی شده میچسبونیدش به ما؟

شیوع کرونا در جهان؛ محدودیت‌های سفرهای بین‌استانی در ایران برداشته شدگر چه کرونا در آمریکا همچنان با ولع هر چه بیشتر قربانی می‌گیرد، اما رشد آمار قربانیان در برخی کشورهای اروپایی اندکی از شتاب افتاده و مسئولان این کشورها در اندیشه بازگرداندن تدریجی جامعه به وضعیت عادی هستند. ۵۰ مهاجر گواتمالایی بازگردانده شده از آمریکا کرونا دارند ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر: اصلا محدودیتی نبوده که

شیوع کرونا در جهان؛ محدودیت‌ سفرهای بین‌استانی در ایران برداشته شدگر چه کرونا در آمریکا همچنان با ولع هر چه بیشتر قربانی می‌گیرد، اما رشد آمار قربانیان در برخی کشورهای اروپایی اندکی از شتاب افتاده و مسئولان این کشورها در اندیشه بازگرداندن تدریجی جامعه به وضعیت عادی هستند.

کرونا در پرو؛ شمار قربانیان کرونا به 445 تن رسیدنباید به آمارهای کشورهای در حال توسعه و جهان سوم اعتماد کرد. اوضاع خیلی خرابتر از این حرف ها است.

وضعیت ذخایر خون کشور در بحران کرونا / درخواست از بهبودیافتگان کرونا برای اهدای پلاسمامدیرعامل سازمان انتقال خون: *پیش‌بینی می‌کنیم پلاسمای بیماران بهبودیافته کرونا نقش درمانی مهمی در نجات این بیماران داشته باشد *از بیماران‌مان می‌خواهیم خون کامل اهدا نکنند که گلبول قرمز هم از بدن‌شان خارج ‌شود، بلکه پلاسمای خون‌شان را اهدا کنند

چرا ظریف در شرایط شیوع کرونا به سوریه سفر می‌کند؟ | DW | 19.04.2020در شرایطی که اغلب سفرها و رایزنی‌‌های حضوری دیپلماتیک متوقف شده، وزیر خارجه ایران به دمشق سفر می‌کند. چه عاملی باعث شده است که در شرایط اوج بحران کرونا ظریف تصمیم گرفته است به سوریه سفر کند؟ بشار گفته پولم ته کشیده نریزید حساب به سمت عربستان غش میکنم آقا هم چمدان های پر پول رو داده جواد ببره برلی بشار جواد امد جواد با کیف پول امد چند وقت بوده که به اسد نداده بوده حالا میخواد بهش بده

مبتلا به کووید19 در دوشنبه 20 آوریل، به حدود 91 هزار نفر رسیده است، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور امیدوار است که اوضاع به شرایط عادی بازگردد.مبارزه با کرونا در ترکیه با عطر دوران عثمانی به گفته آقای کوجا تاکنون ۶۳۵ هزار نفر در ترکیه آزمایش کرونا شده‌اند و ۱۲ هزار نفر نیز بهبود یافته‌اند.آخرین آمار و اطلاعات کرونا در ایران و جهان در روز دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۲۰ آوریل ۲۰۲۰ میلادی) را در اینجا دنبال کنید.آخرین آمار و اطلاعات کرونا در ایران و جهان در روز دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۲۰ آوریل ۲۰۲۰ میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

به گزارش خبرگزاری آناتولی در روز سه‌شنبه 21 آوریل، اردوغان گفت که شیوع ویروس در ترکیه به نقطه اوج خود رسیده و این کشور، مشتاقانه چشم براه برای بازگشت به روندعادی أمور پس از ماه رمضان، در أواخرماه مه است. رئیس جمهوری ترکیه همچنین افزود: «هدف ما این است که تدابیر بهداشتی را در طول ماه رمضان تا جایی که ممکن باشد، رعایت کرده و کشور پس از عید فطر، به شرایط عادی باز گردد. تردد غیرضروری افراد بالای ۶۵ سال و جوان‌تر از ۲۰ سال نیز ممنوع است.» قابل توجه است که ترکیه روز دوشنبه 20 آوریل، 123 مورد جان باخته ناشی از ویروس کرونا را اعلام کرد که آمار رسمی جان باختگان این کشور را به 2140 نفر افزایش داد و شمار مبتلایان در حدود 91000 نفر است. پرو با ۱۵ هزار کرونایی در سراشیبی ورشکستگی شمار مبتلایان به کرونا در پرو به ۱۵ هزار و ۶۲۸ نفر رسید و بدین ترتیب این کشور در جایگاه دوم کرونازدگی پس از برزیل در آمریکای لاتین قرار گرفت. در همین حال، اردوغان روز دوشنبه 20 آوریل، اعلام کرد که مقررات تعطیلی کامل برای مدت چهار روز، از پنجشنبه آینده در استانبول و سی شهر بزرگ دیگر به عنوان بخشی از اقدامات جدید برای متوقف کردن گسترش کرونا، آغاز شده است. سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه هم از منع سفر زمینی، هوایی و دریایی میان این شهرها و استان‌ها در ۱۵ روز آینده خبر داده است. او در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «ما در صدد اعمال قرنطینه در 31 شهر، در فاصله میان 23 تا 26 آوریل، هستیم.۶ تا ۱۳.

» نکته قابل توجه این است که ترکیه تاکنون، قرنطینه ای 48 ساعتع را در 31 شهر در تعطیلات آخر هفته دو هفته گذشته، پیاده کرده اما این کشور با 83 میلیون نفر جمعیت، هنور به سر حد تعطیلی طولانی مدت کشور نرسیده است. فرودگاه آتاتورک فرودگاه اصلی شهر 16 میلیون نفری استانبول است اما از سال پیش که برای ساخت تاسیسات جدید تعطیل شد به روی پروازهای مسافری بسته بوده و فقط پروازهای باری و مقامات دولتی از آن انجام می‌شود. این امر به تعطیلی بسیاری از صنایع کشور و بیکاری میلیون‌ها نفر انجامیده واقتصاد کشور را در سراشیبی ورشکستگی برده است. بر أساس گزارش‌ها، مدارس، تعطیل اند و گردهمایی‌های مردمی هم ممنوع اعلام شده و قرنطینه بهداشتی در مورد افراد زیر 20 سال و بالای 65 سال، اعمال شده است. . اکرم امام‌اوغلو شهردار استانبول دولت را متهم کرد که عمدا فرودگاه آتاتورک را تخریب می‌کند وگرنه می‌توانست این بیمارستان را در جایی دیگر مثل زمین‌های خالی نزدیک فرودگاه بسازد.