جواد ظریف, سوریه, آمریکا, ادلب

جواد ظریف, سوریه

چرا ظریف در شرایط شیوع کرونا به سوریه سفر می‌کند؟ | DW | 19.04.2020

در شرایطی که اغلب سفرها و رایزنی‌‌های حضوری دیپلماتیک متوقف شده، وزیر خارجه ایران به دمشق سفر می‌کند. چه عاملی باعث شده است که در شرایط اوج بحران کرونا ظریف تصمیم گرفته است به سوریه سفر کند؟

19/04/2020 09:25:00 ب.ظ

در شرایطی که اغلب سفرها و رایزنی‌‌های حضوری دیپلماتیک متوقف شده، وزیر خارجه ایران به دمشق سفر می‌کند. چه عاملی باعث شده است که در شرایط اوج بحران کرونا ظریف تصمیم گرفته است به سوریه سفر کند؟

در شرایطی که اغلب سفرها و رایزنی‌‌های حضوری دیپلماتیک متوقف شده، وزیر خارجه ایران به دمشق سفر می‌کند. چه عاملی باعث شده است که در شرایط اوج بحران کرونا ظریف تصمیم گرفته است به سوریه سفر کند؟

صباح زنگنه، کارشناس امور خاورمیانه درباره اهداف سفر ظریف به دمشق در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا به حساسیت اوضاع ادلب اشاره کرده و گفته است علیرغم وضعیت خاص دوران کرونایی که اغلب سفرها و رایزنی‌های حضوری دیپلماتیک متوقف شده، وزیر خارجه ایران به دمشق سفر می‌کند.

اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای دونالد ترامپ به روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پایان داد بازداشت بهمن خاوری؛ اتهامات «آدم ربایی» و «تحریک به قتل»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیداین کارشناس مسائل منطقه در ادامه تاکید کرد: «نیروهای سوریه طبق توافقی که با روسیه انجام دادند در یک محدوده‌هایی قرار گرفته‌اند و در صدد این هستند که بتوانند ادلب را آزاد کنند؛ این موضوع هم بحثی است که نیروی نظامی و مسلح را نمی‌توان دائم در حال توقف نگه داشت و مشکلی است که باید هرچه سریع‌تر مورد بررسی و اتخاذ تصمیم قرار بگیرد.»

زنگنه تاکید کرد حضور نیروهای مسلح ترکیه در خاک سوریه و اطراف ادلب با خواسته دولت مرکزی سوریه و خواسته ایران و روسیه در تعارض قرار دارد و این موضوع باید با کمترین هزینه مورد رسیدگی قرار بگیرد.گمانه ​زنی درباره خروج ایران از سوریهبه گمان فرزانه روستایی، کارشناس امور خاورمیانه سفر ظریف به دمشق می​ تواند با"احتمال مذاکره آمریکا و ایران" در ارتباط باشد.

این کارشناس در مصاحبه با دویچه وله فارسی سفر ظریف به دمشق را با توجه به اینکه هیچ تحول ویژ​ه‌ای انجام نگرفته"اتفاقی خاص" توصیف می‌کند.فرزانه روستایی در ادامه تاکید کرد: «به خاطر بحران کرونا حتی سفرهای وزرای خارجه و فعالیت‌های دیپلماتیک به حداقل کاهش پیدا کرده و این نشان می‌دهد که یک عامل و انگیزه‌ای باعث شده است که ظریف بر خلاف پروتکل نانوشته دیپلماتیک اقدام به این سفر بکند. در سه هفته اخیر که کرونا شیوع پیدا کرده اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها در معرض حملات جناح‌های حشدالشعبی و گروه‌های شیعی مورد حمایت ایران بودند. اما در داخل سوریه ما شاهد اتفاق خاصی نبودیم.»

این کارشناس در ادامه به این موضوع اشاره می‌کند که از طرف آقای ترامپ خبری منتشر شده مبنی بر این که به دلیل فشارهایی که دولت او وارد کرده، ایران رفتار خود را تغییر داده و به دنبال رسیدن به توافق است.دونالد ترامپ شنبه ۳۰ فروردین (۱۸ آوریل) در کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت، وقتی به عنوان رئیس‌جمهور وارد کاخ سفید شد ایران"مرکز تروریسم" بود و به او گفتند که این کشور"در ۱۸ نقطه، از جمله یمن، سوریه و عراق درگیری بزرگ" ایجاد کرده است.

به گفته ترامپ، زمانی که او روی کار آمد ایران داشت"بر تمامی خاور میانه مسلط می‌شد. اما الان تنها برای بقا تلاش می‌کند."به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدفرزانه روستایی بر این باور است که"در میانه گسترش ویروس کرونا ممکن است یک کانال جدید بین ایران و آمریکا فعال شده باشد".

او در ادامه افزود: «بعید نیست که ارتباطات و ملاقات‌های خاصی بین ایران و آمریکا در جریان باشد. به این ترتیب مهم‌ترین مسئله، اگر بین ایران و آمریکا توافقی صورت بگیرد حضور ایران در سوریه است.»سفر ظریف به گفته این کارشناس با این موضوع هم می‌تواند ارتباط داشته باشد که چگونه ایران"بدون آبروریزی" از سوریه خارج شود.

وزارت خارجه: سرکوب آمریکایی‎های ستمدیده و محدویت رسانه‌ها به‌سرعت متوقف شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim مایک پنس: ما نژادپرستی در آمریکا را اصلا تحمل نمی‌کنیم اعزام گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس در پی تشدید خشونت‌ها | DW | 29.05.2020

فرزانه روستایی در پایان توضیحات خود اما تاکید کرد تصمیم‌گیری نهایی درباره حضور و چگونگی خروج ایران از سوریه با سپاه پاسداران است نه با ظریف و وزارت خارجه ایران. ادامه مطلب: DW فارسی »

اینم هوس کتلت شدنوداره ناز شستت آمریکا بزن همه شونو جرواجر کن چون اسددر ملاقات حضوری با روحانی و عظما داشت مقدار چند صد میلیون نصیبش شده بود و بقیه اش را از ظریف قول گرفت که بزودی در دمشق دریافت کنه! تمام تلاش روحانی و ظریف و بقیه که کمکهای خارجی را ردمیکنندوسخت دنبال بدست آوردن پول نقدهستن،برای اسدونصرالله و حوثی و حشدو و بقیه تروریستهاست

بی شعور عوضی بفکر ملت باش اینا کصخلن چیشون به آدمیزاد رفته که این‌یکی رفته باشه تبليغ شاش شتر وعن خامنه اى پولی که برا کرونا از صندوق گرفته شد و برد داد به اسد خر حمالي توزيع كمكهاي بشر دوستانه دنيا افتاده گردن ج٠اسهالي .... چهل ویک سال پیش با فعالیت های تروریستی یک مملکت رو اشغال کردند و همچنان در تکاپو هستند باا‌دامه فعالیت های تروریستی.

داره پول نقد میبره واسه اسد 👍 یا میخوان کمک پولی نظامی بکنن یا طبق قراردادهاشون اونچه که قرار بعنوان سود دریافت کنه رفته بگیره ویا خبر جدیدی از طرف پوتین برای اسد برده ازینها فقط پدرسوخته بازیها درمیاد دوره ظریف و اسد تمام شد. حالا هی دیدار کنن! به تو چه!!! وزیرخارجه‌ایران‌بایدباشماهماهنک‌کندتاسفرکندشماچقدرفتنه‌گروبیشرمید

یافتن فضول کدام کرونا ؟ مردم و سر کار گذاشتید پول تابلویی که بشار اسد برای زنش خریده رو میبره ! حماقت براى اينكه احمق هايى مانند شما چنين سوال احمقانه اى را مطرح كنند !!!! کاشکی این لبخند نزنه خیلی کیری میشه چون میره به برادرش سر بزنه شاش شتر برده براشون عذرخواهی بابت دیر شدن حقوق بشار باس پووووول برسونه ب قصاب دمشق خو ‼️پول ما ملت مظلوم ایران را 😐

حس متفاوت بودن چیزش میخارد ...ک.... اسد پول ميخواد رفته بگه صبر كن وأم بگيريم بهت ميديم بشار اسد دلار لازم داره تازه گی ها سی میلیون دلار هزینه کرده برای خانمش یک تابلو خریده بی پول شده. جوله جولیه پول میبره که اسد دستش خالی نباشه دنبال قبر باباش قیافه ظریف داره شبیه گربه نره میشه . چاله اون ٥ ميليارد رو بكنند.

ثروت مردم ايران به جيب اسد جنايتكار.. جنگ در راه است؟؟؟ حتما برنامه خرابكاري دارن يا رفته پولها را تحويل بده حتما پول برده برای اسد با امید به خدا همانجا قربون سر ملت میره بدهکار می ره عذرخواهی و گرفتن وقت شاش شترش رو خورده رفته گهخورى باقى عالمو كنه! Because Mr. Qalibaf's parliament will come to power from time to time, and this government has its own green card of sunbathing, so that they will see less sabotage than the new parliament.

چند وقت بوده که به اسد نداده بوده حالا میخواد بهش بده جواد امد جواد با کیف پول امد بشار گفته پولم ته کشیده نریزید حساب به سمت عربستان غش میکنم آقا هم چمدان های پر پول رو داده جواد ببره برلی بشار

شیوع کرونا در جهان؛ ۲۷ مورد ابتلای جدید در چین به ثبت رسیدآخرین آمارها از ابتلای بیش از دو میلیون و ۲۵۲ هزار نفر در کشورهای مختلف جهان به ویروس جدید کرونا حکایت دارد. با امید به بیشتر شدن مبتلایان و کشته ها در چین . این چین کثافت عمدا مردم دنیا را به قتلگاه فرستاد و روی هیتلر را سفید کرد شیوع کرونا در جهان؛ تعداد جان‌باختگان در اسپانیا از ۲۰ هزار نفر بیشتر شد بیشتر بخوانید:

شدیدترین برخوردها در انتظار جوجه‌کُش‌ها / اخطار به واحدهای تولید جوجه در تهرانبه دنبال انتشار فیلم‌هایی از معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه و زنده به گور کردن آن‌ها، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، گفت: این اقدام غیر انسانی و غیر علمی است و ما به تمام واحدهای تولیدکننده جوجه در تهران اخطار داده‌ایم که اگر اقدام به چنین کاری کنند با آن‌ها به شدت برخورد خواهد شد. واکنش محیط زیست به زنده به گور کردن جوجه‌های یک روزه: *این اقدام غیر انسانی و غیر علمی است *نامه‌ای برای دادستانی تهران تنظیم شده که بتوانیم جلوی این اتفاق را بگیریم پ.ن: دادستان تهران که خودش آدمها رو زنده به گور میکنه به نظرت دلش برا جوجه های یک روزه میسوزه!؟ واسه زنده به گور کردن دسته جمعی ملت ایران هم بعد ۴۰ سال تاخیر کاری بکنید ! KeepIRSanctions همونطور که با بقیه اقدامات جنایتکارانه برخورد کردین، لاپوشونی بیشتر

شیوع کرونا در جهان؛ ۱۰۰ هزار قربانی در اروپا و هشدار ترامپ به چینرئیس جمهوری ایالات متحده ادعا کرد که در ابتدا امکان جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا در چین وجود داشت اما این اتفاق روی نداد. كسي هم مونده كه محكوم نكرده؟؟؟ بي لياقت کرونا در اسپانیا؛ ۴۱۰ بیمار دیگر جان باختند پوشش زنده اخبار شیوع کرونا در ایران و جهان را در وبسایت یورونیوز دنبال کنید:

افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در ژاپن، هشدار نسبت به فروپاشی سیستم درمانیموارد ابتلا به ویروس کرونا در ژاپن افزایش چشمگیری یافته و بیمارستان‌ها به دلیل افزایش تعداد بیماران از پذیرش آنها خودداری می‌کنند. پزشکان هشدار می‌دهند که سیستم درمانی ژاپن با خطر فرو پاشی رو‌به‌روست. در همین حال وزیران خارجه شماری از کشورها خواستار پاسخی واحد برای کاهش تأثیر ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی شده‌اند. ژاپن داره نابود ميشه بعد ما ميگم چون پول نداريم بايد كار كنيم اخه مردم مارو با پول خريدنكورنا ژاپن يكي از هفت كشور پيشرفته ترين كشورهاي جهان نگران فروپاشي سيستم درماني، ايران يكي از'والا چه عرض كنم'كشورهاي جهان با تختهاي فراوان خالي بيمارستاني و كم شدن امار روزانه مبتلايان و متوفيان،خوب ميشه كه اقايون بيان راز موفقيت رو به جامعه جهاني معرفي كنن!

ظریف فردا به سوریه می‌رودتهران - ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر وزیر به سوریه خبر داد و گفت:‌ محمد جواد ظریف فردا -دوشنبه - عازم دمشق می‌شود. تیتر صحیح این‌است: میلیاردها‌‌دلار‌ بلوکه شده ایران، آزاد شد و‌ظریف نماینده حکومت برای اهدای آن به حکومت سوریه راهی این کشور شد ! کثافت از سر و روی این دروغگوی شیاد و ماله‌کش_اعظم میبارد. JZarif

ویدئو؛ مراسم شستشوی پا در آستانه عید‌پاک ارتدوکس‌ها در کلیسای رستاخیزعیسی مسیح قبل از مرگش پای حواریون خود را شسته بود و کشیشان عالی‌رتبه ارتدکس به تاسی از پیامبرشان پای کشیش‌های جوان را می‌شویند. اینا قراره کرونا نگیرن؟ خلیج_فارس الخلیج_الفارسی persian_gulf در_خانه_میمانیم