وضعیت ذخایر خون کشور در بحران کرونا / درخواست از بهبودیافتگان کرونا برای اهدای پلاسما

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 93 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 41%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیرعامل سازمان انتقال خون: *پیش‌بینی می‌کنیم پلاسمای بیماران بهبودیافته کرونا نقش درمانی مهمی در نجات این بیماران داشته باشد *از بیماران‌مان می‌خواهیم خون کامل اهدا نکنند که گلبول قرمز هم از بدن‌شان خارج ‌شود، بلکه پلاسمای خون‌شان را اهدا کنند

به گزارش ایسنا، دکتر پیمان عشقی در ارتباط ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران، درباره برخی اظهارات مبنی بر بروز بیشترکرونا در برخی گروه‌های خونی، گفت: تمام بیماران کرونا مانند سایر بیماران سطح کشور، از تمام گروه‌های خونی هستند. مقالات و اطلاعاتی که در این باره منتشر شده، آنقدر اعتبار علمی ندارد که بخواهیم درباره آن اطلاع‌رسانی ویژه‌ای انجام دهیم. همان توزیع گروه‌های خونی سطح جامعه در بیماران کرونایی هم وجود دارد.

شاخص‌های اهدای خون در بحران کرونا عشقی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا، درباره شاخص‌های اهدای خون با توجه به بحران کرونا، گفت: کمبود در حوزه شاخص‌های اهدای خون مانند دنیا، در کشور ما نیز ایجاد شد. اما در ایران وضعیت‌مان به شرایط بحران نرسید. در حال حاضر هم ذخایر خونی کشور در حد قابل قبولی است، اما این ذخایر خونی با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و بازگشت فعالیت‌های روتین بیمارستان‌ها و اعمال جراحی، کافی نبوده و به ادامه همکاری و اقبال ملت ایران برای نجات جان هموطنان‌مان نیاز داریم.

مصرف خون در بیمارستان‌ها را مدیریت کنید وی افزود: در عین حال در تمام ایام بحران کرونا بالای ۹۰ درصد درخواست خون‌ها را پاسخ دادیم که از سوی بیماران تالاسمی، سرطانی و... بوده است.

عشقی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: سازمان انتقال خون ایران در راستای وظایف سازمانی خود توانست، بحران کرونا را که در بسیاری از کشورها به بحران کمبود خون بدل شد، مدیریت کند و این جز با اقبال و اعتماد مردم به سازمان انتقال خون امکان‌پذیر نبود. اعتماد مردم هم بر اساس فعالیت‌های سازمان بود. وی با بیان اینکه شاخص‌های ما در این مدت دچار کمبود شد، اما دچار بحران نشد، گفت: این کمبود با کمک مردم مرتفع شد. باز هم تاکید می‌کنم که ماه رمضان در پیش است و ما هر سال در ماه رمضان نگران بحث کمبود خون هستیم؛ به‌ویژه اینکه اکنون اعمال جراحی و فعالیت‌های روتین بیمارستانی همزمان با ماه رمضان آغاز می‌شود، درخواست خون بالا می‌رود و ممکن است، اهدای خون کاهش یابد. بنابراین از تمام مردم می‌خواهم که اقبال‌ را نسبت به سازمان انتقال خون حفظ کنیم.

مدیریت خون‌رسانی به بیماران تالاسمی در شرایط کرونا وی در پاسخ به سوالی درباره مشکل کمبود خون برای مصرف برخی بیماران خاص به‌ویژه در ابتدای فروردین ماه، ‌ گفت: من و همکاران‌مان هر روز بحث خون‌رسانی به بیماران به‌ویژه بیماران خاص را از طریق سامانه پایش سازمان انتقال خون رصد می‌کردیم و همه درخواست‌ها را به صورت ۱۰۰ درصد پاسخ می‌دادیم. البته در برخی استان‌ها ۹۸ درصد پاسخ می‌دادیم. حال اینکه چرا درخواست کمتر شده بود، مبنای علمی داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در پرو؛ شمار قربانیان کرونا به 445 تن رسیدنباید به آمارهای کشورهای در حال توسعه و جهان سوم اعتماد کرد. اوضاع خیلی خرابتر از این حرف ها است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

موسسه ویروس شناسی ووهان ارتباط با کرونا را تکذیب کردموسسه ویروس شناسی ووهان ارتباط با کرونا را تکذیب کرد آزمایشگاهی در شهر ووهان چین که کانون شیوع جهانی کروناویروس است، تئوری‌های آمریکا مبنی بر اینکه سرچشمه این همه گیری است را 'غیر ممکن' خواند. ترامپ هم به پکن نسبت به تبعات 'مسوول بودن آگاهانه' هشدار داد. نه ترو خدا حالا میاد میگه ما بودیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شواهدی مبنی بر انتقال ویروس کرونا از طریق فاضلاب وجود نداردمعاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: شواهدی مبنی بر انتقال ویروس کووید- ۱۹ از طریق فاضلاب به انسان وجود ندارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمار رسمی کرونا در ایران؛ 5 هزار و 118 فوتی، 82 هزار و 211 مبتلاسخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد تا کنون 82 هزار و 211 نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند که از این تعداد 57 هزار و 23 نفر بهبود یافته اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

۱۳۴۳ ابتلا و ۸۷ فوتی جدید کرونا در کشورمجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۸۲۲۱۱ نفر رسید *تعداد مبتلایان جدید: ۱۳۴۳ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۸۷ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۸۲۲۱۱ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۵۷۰۲۳ نفر *تعداد فوت شدگان: ۵۱۱۸ نفر این فقط آمار تهرانه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد از بی اعتنایی دولت انگلیس به بحران کرونارسانه های انگلستان از بی اعتنایی و اهمال کاری دولت بوریس جانسون در مقابله با شیوع ویروس کرونا انتقاد کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »