ترکیه انتشار کاریکاتورهای موهن در فرانسه را محکوم کرد

07/08/1399 03:33 ب.ظ

دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه با تشبیه اقدام اخیر نشریه فرانسوی را به «باتلاق اسلام هراسی و ترک ستیزی» تشبیه و آن را محکوم کرد. 28.10.

28.10.

2020 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه طی ‌بیانیه‌ای از طریق حساب‌های کاربری این نهاد در رسانه‌های اجتماعی، اقدام به توهین به مقدسات اسلامی و اقدامات تحریک‌آمیز در این زمینه را محکوم و تاکید کرد:"کاریکاتور وقیح مصداق بارز «باتلاق اسلام هراسی و ترک ستیزی» که اخیرا اروپا دچار آن شده، است".

در این بیانیه آمده است:"یورش به مساجد، حملات سیستماتیک به ارزش‌های اسلامی، توهین به سیاسیون و تشکیلات اسلامی و نگرش متعصبانه، تمامی مسلمانان را عمیقا ناراحت کرده است. نگرش نژادپرستی، فاشیستی، بیگانه ستیزی و اسلام هراسی که با گسترش سیاست راست در اروپا شتاب گرفته، هم اکنون به بالاترین نقطه خود رسیده است".

دفتر ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه تاکید کرد:"گروهی از سیاسیون به رهبری امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و گریت وایلدرز نماینده پارلمان هلند، به بهانه آزادی بیان، دموکراسی، اکثریت گرایی به مسلمانان، کشور و مردم ترکیه، و تمامی ارزش‌هایمان به دفعات توهین کرده و تهمت زده‌‌اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

انتشار کاریکاتورهای پیامبر ‌مسلمانان در فرانسه؛ آزادی بیان یا توهین؟پیامدهای انتشار دوباره کاریکاتورهای پیامبر اسلام و تاکید امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه بر عدم عقب‌نشینی کشورش از انتشار این کاریکاتورها باعث شده است تا بار دیگر بحث‌هایی بر سر حد و مرزهای احتمالی «آزادی بیان»، «توهین به مقدسات» و «لزوم تسامح» مطرح شود. آزادى بيانتونو با تاريخ غارتگرى و استعمار فرانسه بيان كنيد. انگ تروريست هم بيشتر به خودتون مياد تا مسلمونا. مسلمون اگر تروريست بود حقوق انسانهاى رنگين پوست و سفيد پوست را يكى نميدانست. نه مثل شما لجنا كه به سياها به چشم بوگندو و برده نگاه ميكنيد این سراسر توهین است،و با احساسات مسلمانان صدمه وارد کردن است،فرانسه در سابق نیز همچو کار ها را انجام داده،و با این کارها فقط برای خودش مشکل ایجاد می‌کند،☹️ بحث و گفتگو معنایش توهین و فحاشی و خودبرتر بینی نژاد پرستانه نیست!پلی که ایشان بعنوان ارتباط بین فرهنگها برای عبور از آن دعوت میکنید با مواد منفجره خطرناکی مهندسی شده است!

انتشار کاریکاتور اردوغان در 'شارلی ابدو'؛ حمله شدید ترکیه به فرانسه | DW | 28.10.2020کاریکاتور رئیس جمهور ترکیه در مجله فکاهی فرانسوی اعتراض دولت ترکیه را برانگیخت. به اعتقاد سخنگوی اردوغان، این اقدام نشانه‌ای از 'ضدیت رئیس جمهور فرانسه با مسلمانان' است. 🙄 خانم های آقایون از خواب بیدار شوین گفتم که قانون اسلام تان همه اش دروغ است حرف همه دیکتاتور ها همینه!!وقتی که نمیتونن چیزی رو سرکوب کنن میزنن به اینور و اونور که خودشون توجیه کنن،اخه احمق چی فکر میکنی پیش خودت همه دنیا با مسلمانان مشکل دارن؟؟؟خوب یه مسلمان افراطی رفته به صورت فجیعی یه نفر رو به قتل رسونده میخوای بیان ازش تشکر کنن؟؟

ترکیه: کشتار غیرنظامیان توسط ارمنستان، نمادی از ذهنیت بیمار عاملان قتل‌عام خوجالی استترکیه: کشتار غیرنظامیان توسط ارمنستان، نمادی از ذهنیت بیمار عاملان قتل‌عام خوجالی است

ترکیه: روند دیپلماتیک و حقوقی علیه مجله شارلی ابدو آغاز شده است

توقف موقت صادرات موتورهای پهپاد اتریشی به ایران و ترکیه | DW | 26.10.2020یک شرکت اتریشی که به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ترکیه موتور پهپاد می‌فروخت، فعلا صادرات خود را قطع کرده است. ظاهرا پهپادهای حاوی این موتور در جنگ آذربایجان و ارمنستان استفاده شده است. جمع کنید لطفا مزخرفاتتان را. مگه همش ساخت دست توانمند سپاه نبود🤮 البته که تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شده :)))))) موتور یه هواپیما نمی‌فروشن بهشون !

اردوغان: ترکیه خواستار راهکار عادل و پایدار برای مسئله قبرس استراهکار عادلانه