ترامپ موافقت با مجوز واکسن مدرنا و توزیع فوری آن را اعلام کرد

28/09/1399 07:45 ب.ظ

ترامپ موافقت با مجوز واکسن مدرنا و توزیع فوری آن را اعلام کرد العربية

دونالد ترامپ جمعه 18 دسامبر تاکید کرد که سازمان غذا و داروی آمریکا « اف دی آ» با اکثریت قریب به ترامپ در توئیت خود با تاکید بر این که «واکسن ها در راهند، نوشت، اروپا و سایر مناطق جهان از جمله «آلمان، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا»، به بیان او از «ویروس چین» آسیب دیده اند.

توئیت ترامپ پیش از آن بود که سازمان غذا و داروی آمریکا «اف دی آ»، اعطای مجوز برای این واکسن را اعلام کند.

تصمیم «اف دی آ» قرار است جمعه 18 دسامبر، پس از توصیه کمیته کارشناسان درمورد اعطای مجوز به این واکسن، یک هفته پس از دادن چراغ سبز به واکسن فایزر- بیونتک صادر شود. کمیته ای از کارشناسان آمریکایی پس از رأی گیری روز پنجشنبه 17 دسامبر، با دادن مجوز اضطراری به شرکت تولید کنند واکسن «مدرنا» موافقت کرد که گامی در راستای آغاز روند توزیع شش میلیون دوز از این واکسن از پایان این هفته است و بر این اساس، «مدرنا» دومین واکسن مورد تأیید در یک کشور غربی است.

20عضو از مجموع 21 عضو کمیته به توصیه اعطای مجوز واکسن مدرنا، رای مثبت دادند تنها یک عضو بود که رای ممتنع داد. سوالی که کارشناسان کمیته به آن رای دادند، این بود: «آیا بر اساس تمام شواهد علمی موجود، فواید واکسن مدرنا بیشتر از خطرات استفاده از آن در افراد 18 سال به بالا است؟» headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

موافقت آژانس دارویی اروپا با صدور مجوز برای واکسن مدرنااتحادیه اروپا در دومین مصوبه خود در مورد صدور مجوز برای واکسن مدرنا اعلام کرد که آژانس دارویی اروپا

سازمان جهانی بهداشت با صدور مجوز اضطراری برای واکسن «مدرنا» موافقت کردانتظار می رود سازمان جهانی بهداشت طی هفته آینده درباره دو واکسن چینی «سینوفارم» و «سینوواک» نیز اعلام نظر کند.

موافقت آمریکا با فراخوان اروپا برای انجام مذاکرات با ایرانوزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 اعلام کرد که واشنگتن فراخوان اتحادیه مذاکرات یا مماشات.؟ نه بابا کدوم مزاکره اول به تهدات خوتون عمل کنید بعد چه پرو پرو حرف میزنه اوسگول$$$$$$

سید حسن نصرالله: باید با دوره باقی مانده ترامپ با هوشیاری و دقت تعامل کردسید حسن نصرالله در گفت‌وگو با شبکه المیادین اظهار کرد: باید با دوره باقی مانده ریاست‌جمهوری ترامپ با هوشیاری و دقت تعامل کنیم. بله چون میدونن ترامپ مثل اوباما نیست فقط یه بار جفتک بندازن با خاک یکسانشون میکنه اینجور از شواهد بر میاد پس انتقام سخت دیگه نمیگیرن البته عرضه این کارا رو ندارن ترسوها فقط تهدید میکنن حاجی میترسی هنرمردان خدا درترس نیست اااا اینم از ترامپ میترسه

واکسن کووید۱۹ شرکت آمریکایی مودرنا مجوز استفاده اضطراری گرفت؛ پرزیدنت ترامپ تبریک گفت🔺واکسن کووید۱۹ شرکت آمریکایی مودرنا مجوز استفاده اضطراری گرفت؛ پرزیدنت ترامپ تبریک گفت واکسن کووید۱۹ شرکت آمریکایی مودرنا شامگاه جمعه ۲۸ آذر موفق شد مجوز استفاده اضطراری را از سوی اداره غذا و دارو و همچنین بنیاد ملی سلامت دریافت کند. الان آیات عظام همه توی طویله دارن سعی میکنن با استفاده از علوم غریبه و احادیث و طب الرضا طرز استخراج واکسن از ادرار شتر قرمز رو پیدا کنن و ما را بار دیگر خود کفا سازند تبریک مشکلی ندارد! اما باند بی کفایت ترامپ و شخص ترامپ مسئول مرگ بیش از 300 هزار نفر از مردم امریکا هستند و باید محاکمه شوند! زمانی که ترامپ در داوس بود (دو ماه قبل از ورود کرونا به امریکا) ادعا کرد کرونا به امریکا راه نخواهد یافت! متن اظهارات او : واکسن مودرناکورونا که ترامپ از آن خیلی تعریف می کرد مخصوص بی هوشی اتاق عمل است نه کووید ۱۹...

اتفاق، موافقت خود را با استفاده از واکسن «مدرنا» علیه کرونا اعلام و تأکید کرد که توزیع این واکسن بلافاصله آغاز خواهد شد.

ترامپ در توئیت خود با تاکید بر این که «واکسن ها در راهند، نوشت، اروپا و سایر مناطق جهان از جمله «آلمان، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا»، به بیان او از «ویروس چین» آسیب دیده اند.

توئیت ترامپ پیش از آن بود که سازمان غذا و داروی آمریکا «اف دی آ»، اعطای مجوز برای این واکسن را اعلام کند.

تصمیم «اف دی آ» قرار است جمعه 18 دسامبر، پس از توصیه کمیته کارشناسان درمورد اعطای مجوز به این واکسن، یک هفته پس از دادن چراغ سبز به واکسن فایزر- بیونتک صادر شود.

کمیته ای از کارشناسان آمریکایی پس از رأی گیری روز پنجشنبه 17 دسامبر، با دادن مجوز اضطراری به شرکت تولید کنند واکسن «مدرنا» موافقت کرد که گامی در راستای آغاز روند توزیع شش میلیون دوز از این واکسن از پایان این هفته است و بر این اساس، «مدرنا» دومین واکسن مورد تأیید در یک کشور غربی است.

20عضو از مجموع 21 عضو کمیته به توصیه اعطای مجوز واکسن مدرنا، رای مثبت دادند تنها یک عضو بود که رای ممتنع داد.

سوالی که کارشناسان کمیته به آن رای دادند، این بود: «آیا بر اساس تمام شواهد علمی موجود، فواید واکسن مدرنا بیشتر از خطرات استفاده از آن در افراد 18 سال به بالا است؟»

همین کمیته هفته گذشته پاسخی مثبت به همین سوال درخصوص واکسن تولید شده توسط دو شرکت فایزر – بیونتک داد که سازمان غذا و دارو آمریکا روز بعد، مجوز اضطراری استفاده از آن را صادر کرد و بدین ترتیب نخستین واکسن کووید 19 است که در غرب مجوز گرفته است.