واکسن کرونا, کرونا در آلمان, ینس اشپان, اندونزی

واکسن کرونا, کرونا در آلمان

وزیر بهداشت آلمان اولویت‌های دریافت واکسن کرونا را تشریح کرد | DW | 18.12.2020

در آلمان مرحله نخست واکسینه کردن شهروندان به سالمندان و گروه‌های در معرض خطر اختصاص خواهد داشت و ۲۷ دسامبر آغاز می‌شود. این روند در اغلب کشورهای جهان تقریبا به همین شکل خواهد بود؛ اما اندونزی راه دیگری می‌رود.

18/12/2020 06:53:00 ب.ظ

به گفته ینس اشپان ، وزیر بهداشت آلمان واکسن کرونا در مرحله اول به کسانی اختصاص می‌یابد که بیش از دیگران به حفاظت نیاز دارند و به همین دلیل در این مرحله ساکنان خانه‌های سالمندان و شهروندان بالای ۸۰ سال واکسینه می‌شوند.

در آلمان مرحله نخست واکسینه کردن شهروندان به سالمندان و گروه‌های در معرض خطر اختصاص خواهد داشت و ۲۷ دسامبر آغاز می‌شود. این روند در اغلب کشورهای جهان تقریبا به همین شکل خواهد بود؛ اما اندونزی راه دیگری می‌رود.

به گفته ینس اشپان، واکسن کرونا در مرحله اول به کسانی اختصاص می‌یابد که بیش از دیگران به حفاظت نیاز دارند و به همین دلیل در این مرحله ساکنان خانه‌های سالمندان و شهروندان بالای ۸۰ سال واکسینه می‌شوند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدقرار است  آژانس دارویی اروپا (EMA) مجوز توزیع واکسن بیون‌تک- فایزر، محصول دو شرکت داروسازی آلمانی و آمریکایی را ۲۲ دسامبر صادر کند. وزیران بهداشت دولت‌های ایالتی آلمان توافق کرده‌اند که واکسیناسیون شهروندان برای پیشگیری از ابتلا به کرونا پس از کریسمس و از ۲۷ دسامبر آغاز شود.

کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021

نیمی از قربانیان، سالمندان بالای ۸۰ سالاشپان با اشاره به این که نیمی از قربانیان بیماری کووید۱۹ در آلمان شهروندان بالای ۸۰ ساله هستند، مراقبت از آسیب‌پذیرترین افراد جامعه را اولویت نخست کارزار واکسیناسیون اعلام کرد.وزیر بهداشت آلمان می‌گوید، مرحله نخست واکسینه کردن سالمندان و گروه‌های در معرض خطر یک تا دو ماه زمان می‌برد و مرحله بعدی پس از آن آغاز می‌شود. او تاکید کرد که این حرف به این معناست که"زمستانی طولانی" در پیش خواهد بود.

پزشکان و کادر درمانی نیز شامل گروه نخست اولویت‌ها می‌شوند، اما در روزهای نخست تزریق واکسن کرونا این کار در خانه‌ها و مراکز مراقبت از سالمندان انجام خواهد شد.ینس اشپان از شهروندانی که شامل اولویت نخست نمی‌شوند خواست بردبار باشند تا نوبت به آنها هم برسد. پیش‌بینی می‌شود پس از صدور مجوز واکسن بیون‌تک- فایزر دست‌کم ۴۰۰ هزار دوز آن در اختیار وزارت بهداشت آلمان قرار گیرد. headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیداولویت‌بندی تزریق واکسن کرونا را کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان، زیرمجموعه انستیتو روبرت کخ بر عهده دارد. برنامه پیشنهادی این کمیسیون ابتدا شامل شش مرحله می‌شد که وزارت بهداشت بنا بر ملاحظاتی آن را به چهار مرحله کاهش داد. علت این کار دلایل عملی عنوان می‌شود.

شاغلانی که به طور خاص در معرض خطر به شمار می‌روند، مانند کارکنان خدمات آمبولانس و اورژانس، کادر درمانی در مراکز مراقبت‌های ویژه و مددکارانی که مراقبت از سالمندان را بر عهده دارند نیز در گروه نخست اولویت‌ها قرار دارند.شهروندان بالای ۷۰ سال در اولویت دوم

گروه اولویت دوم شامل تمام شهروندان بالای ۷۰  سال سن، افراد با سابقه بیماری سخت و تمام کسانی می‌شود که با اشخاص نیازمند به مراقبت و زنان باردار ارتباط دارند.پس از این دو گروه نوبت به افرادی در گروه‌های سنی مختلف می‌رسد که سابقه بیماری زمینه‌ای دارند. شاغلان در بخش‌های مرتبط با زیرساخت‌ها مانند آتش‌نشانی، نیروی پلیس، خدمات حمل و نقل عمومی و مدیریت پسماند نیز در گروه اولویت‌های سوم قرار دارند. و در نهایت تمام شهروندان ساکن و دارای اجازه اقامت آلمان که تمایل به واکسینه شدن دارند در گروه چهارم قرار می‌گیرند.

وزیر بهداشت آلمان پیش‌بینی می‌کند در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ بین ۱۱ تا ۱۳ میلیون دوز واکسن در اختیار شهروندان قرار گیرد. او همچنین احتمال داده است که با توجه به امکان صدور مجوز برای واکسن شرکت‌های دیگر، در روزهای آینده این میزان افزایش یابد.راه متفاوت اندونزی؛ اول جوانان و شاغلان headtopics.com

بازداشت‌شدگان خوزستان؛ نگهداری غیرقانونی در شرایط غیرمجاز محمدعلی گرایی از بازداشت مخفیانه برای نوید افکاری تا تلاش برای سکوی المپیک نامه بیش از ۶۰ زندانی سیاسی و عقیدتی سابق درباره بازداشت‌شدگان خوزستان

اولویت‌بندی شهروندان در اغلب کشورهایی که واکسیناسیون را آغاز یا برنامه‌ای برای این کار تدوین کرده‌اند با اختلاف‌های جزئی، شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارد. در این میان برخی کشورها از جمله اندونزی راهی کاملا متفاوت در پیش گرفته‌اند.به نوشته روزنامه آلمانی"دی ولت"، اندونزی به تازگی یک میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن شرکت چینی سینواک را دریافت کرده که قرار نیست در مرحله نخست به سالمندان و گروه‌های در معرض خطر تزریق شود.

تشویق شهروندان به استفاده از ماسک با نقاشی دیواری در اندونزیدولت اندونزی تصمیم گرفته که اولویت نخست برای دریافت واکسن کرونا شامل شاغلان و شهروندانی شود که در فعالیت‌های اجتماعی تحرک بیشتری دارند و به همین دلیل بیشتر ممکن است ناقل ویروس کرونا و عامل ابتلای دیگران به بیماری کووید۱۹ باشند.

اندونزی با ۲۷۳ میلیون جمعیت بزرگترین کشور جهان با اکثریت جمعیت مسلمان به شمار می‌رود. این کشور مجمع‌الجزایری در آسیای جنوب شرقی است. با آغاز انتشار خبر نزدیک شدن برخی شرکت‌های داروسازی به تولید واکسن کرونا بحث‌هایی درباره حلال یا حرام بودن آن به لحاظ شرعی نیز در اندونزی مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی، یک ماه پیش گفته بود خواستار روشن شدن تطبیق واکسن کرونا با موازین شرعی و حلال بودن آن شده و به همین دلیل توصیه کرده است که در این زمینه عجله نشود.ظاهرا اکنون دغدغه‌ای در مورد حلال بودن واکسن کرونای شرکت چینی وجود ندارد که احتمالا بی‌ارتباط هم با شدت گرفتن پاندمی در این کشور نیست. headtopics.com

اندونزی که واکسیناسیون در آن به زودی آغاز می‌شود، به نسبت جمعیت و در قیاس با بسیاری کشورها مبتلایان کمتری دارد، اما شدت شیوع ویروس کرونا در آن در هفته‌های اخیر افزایش یافته است.تا روز جمعه ۲۸ آذر در مجموع اندکی بیش از ۶۵۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در اندونزی شناسایی شده و حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ مبتلا به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. ایران با کمتر از یک سوم جمعیت اندونزی حدود دو برابر مبتلا به ویروس کرونا دارد.

گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودروفکر بکرهمه‌گیری کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن سبب شده که ایام کریسمس در سال ۲۰۲۰ از حال و هوای همیشگی دور باشد. امسال در آلمان از بازارهای کریسمس خبری نیست. یک کاسب اهل شهر لاندزهوت اما دست به کاری خلاقانه زده تا دوستداران این بازارها با خودرو گشتی در بازار بزنند بی‌آنکه نیازی به پیاده شدن داشته باشند.

خامنه‌ای: ستاد ملی کرونا تعطیلی دو هفته‌ای کشور را بررسی کند | DW | 02.08.2021 پلیس توکیو مانع بازگشت اجباری ورزشکار بلاروسی شد | DW | 02.08.2021 بلینکن: در نقش ایران در حمله به تانکر اسرائیلی تردیدی نداریم | DW | 03.08.2021

گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودروشادی مختصر و مفید در دوران پاندمیبا خودرو می‌توان به یکایک غرفه‌ها سرک کشید و از بازار لذت برد. اگر چه حال و هوای بازار کریسمس ویژه خودروها با بازارهای همیشگی تفاوت دارد، اما شهروندان چنین امکانی را فرصت خوبی می‌دانند تا دست‌کم در چارچوب محدودیت‌های موجود برای چند صباحی هم که شده، طعم شادی را بچشند.

گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودرواولین بازار کریسمس با خدمات سوارهپاتریک اشمیت، گرداننده بازار کریسمس برای خودروسواران می‌گوید: «دومین دوره محدودیت‌های کرونا من را به این فکر انداخت. گفتم چرا چنین بازاری برای ماشین‌سواران ترتیب ندهیم!» و براستی که استقبال از این بازار تا کنون درخور توجه بوده است. شهروندان علیرغم صف‌های طولانی به انتظار می‌مانند تا نوبتشان برسد و گذشت‌وگذار سواره در این بازار را آغاز کنند.

گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودروغرفه‌های رنگارنگشهروندان اگرچه در خودروهای خود نشسته‌اند، اما می‌توانند از محصولات و خوراک‌هایی که معمولا در بازارهای کریسمس عرضه می‌شوند، لذت ببرند، از پشمک گرفته تا بادام‌ سوخته و همچنین غذاهای گرم.گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودرو

بفرمایید شراب داغ!شراب داغ از نوشیدنی‌های جدایی‌ناپذیر از بازارهای کریمس محسوب می‌شود. شراب داغ در این بازار هم مثل همیشه پرطرفدار است، البته رانندگان از نوشیدن آن در این بازار محروم‌اند و تنها دیگر سرنشینان خودرو هستند که اجازه دارند، طعم شراب داغ را بچشند.

گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودروبرلین، دروازه براندنبورگشهرهای آلمان و اروپا علیرغم نبود بازارهای کریسمس در تلاش بوده‌اند تا با آرایش و نورپردازی حال و هوای ویژه روزهای کریسمس را پدید آورند. در برلین، پایتخت آلمان درخت کاجی عظیم که تزیین و چراغانی شده، به سنت همیشگی در جلوی دروازه براندنبورگ برپا شده است.

گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودرولندن، خیابان رجنتمحدویت‌های ناشی از کرونا در بریتانیا تا اندازه‌ای رفع شده و فروشگاه‌ها و رستوارن‌ها بازگشایی شده‌اند. زندگی به خیابان‌های لندن، از جمله خیابان رجنت بازگشته است؛ خیابانی که پر است از فروشگاه‌های گوناگون. این خیابان نیز مثل همیشه به مناسبت کریسمس با چراغ‌ها و نورهای زیبا آرایش شده است.

گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودرووین، میدان شهرداریدر اتریش نیز محدویت‌های ناشی از پاندمی کرونا با شرایط جشن کریسمس هماهنگ شده است. منع رفت‌وآمد از ساعت هشت شب به بعد حاکم است و شهروندان وین، پایتخت اتریش می‌توانند پیش از ساعت تعطیلی به گشت و گذار بروند و از چراغانی‌ها و آرایش‌های میدان شهرداری (Rathausplatz) لذت ببرند.

گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودروپراگ، خیابان مرکز قدیمیخیابان کمربندی مرکز قدیمی شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک مثل همیشه به مناسبت کریسمس چراغانی شده است. یک درخت کاج عظیم نیز برپا شده و با نور زیبای خود جلوه‌ای تماشایی به مرکز قدیمی پراگ داده است. این خیابان در سال‌های گذشته پر از گردشگران خارجی بود، اما امسال تنها شهروندان کشور هستند که می‌توانند از تزیین و نورپردازی این خیابان لذت ببرند.

گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودروپاریس، گالری لافایت Paris, Galeries Lafayetteگالری لافایت که فروشگاهی مشهور و باشکوه در پاریس، پایتخت فرانسه است، آوازه‌ای جهانی دارد. به ویژه چراغانی و آرایش‌های این فروشگاه عظیم به مناسبت کریسمس خیره‌کننده است. در فرانسه هم محدویت‌ها با شرایط کریسمس همساز شده تا شهروندان پاریس بتوانند در روزهای جشن نوئل نفسی بکشند و خریدهای پایان سال را انجام دهند.

گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودروکراکو، میدان پودگورسکیکراکو دومین شهر بزرگ لهستان است که همواره گردشگران زیادی را به ویژه از خارج جذب می‌کند. امسال اما از شلوغی‌های همیشگی خبری نیست. در هر حال شهروندان این شهر از تزیین و چراغانی‌های ویژه کریسمس لذت می‌برند، به ویژه که محدویت‌های ناشی از پاندمی کرونا با توجه به کاهش شمار بیماران تا اندازه‌ای رفع شده است.

گشت‌وگذار و خرید در بازار کریسمس با خودروبروکسل، میدان بزرگامسال در میدان بزرگ بروکسل درخت کاجی عظیم به ارتفاع ۱۸ متر برپا و چراغانی شده است. این میدان که در سال ۱۹۹۸ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید، به شلوغی همیشه نیست، اما محفلی پدید آورده تا شهروندان بروکسل تا اندازه‌ای بتوانند حال و هوای کریسمس را حس کنند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید