ترامپ مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی را عفو کرد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترامپ مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی را عفو کرد

اما باراک اوباما سلف آقای ترامپ علیه استخدام آقای فلین هشدار داده بود. دولت اوباما در سال ۲۰۱۴ مایکل فلین را از سرپرستی آژانس اطلاعات دفاعی اخراج کرد که با ذکر موارد سوءمدیریت و خلق و خوی تند بود.

فلین که برای سه دهه در ارتش آمریکا خدمت کرده شکایت کرد که به خاطر بیان حقایق سخت درباره جنگ با اسلام گرایی افراطی برکنار شد.پس از آنکه فاش شد مایکل فلین در مورد رفع تحریم های روسیه با سفیر مسکو صحبت کرده بود و معاون رئیس جمهور را در این مورد گمراه کرده بود از سوی آقای ترامپ اخراج شد. تماس او با دیپلمات روس به روزهای پیش از روی کار آمدن آقای ترامپ مربوط می شد که خلاف قوانین آمریکا بود.آقای ترامپ در ماه مارس گفت او عفو مایکل فلین را بررسی می کند.

هرچند آقای فلین ابتدا قبول کرد با دادستانی همکاری کند، اما در ماه ژانویه خواستار پس گرفتن اقرار خود شد.وزارت دادگستری بعدا طی مروری بر این پرونده پیشنهاد کرد که اتهامات او کنار گذاشته شود. یک دادستان فدرال که از سوی وزیر دادگستری، ویلیام بار، منصوب شده بود گفت مصاحبه اف‌بی‌آی با آقای فلین "بدون مبنای مشروع تحقیقی انجام شده است."

با این حال دادگاه فدرال با کنار گذاشتن اتهامات فلین مخالفت کرد که درخواست تجدید نظر تیم حقوقی او را به دنبال داشت.با این حال اکنون با عفوی که آقای ترامپ صادر کرده کل پرونده بسته می شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به کوری ایت الله کالباسی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت ترامپ مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین خود را عفو کرد🔺پرزیدنت ترامپ مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین خود را عفو کرد ⚡️پرزیدنت ترامپ در پیامی در توییتر نوشت: «باعث بسی افتخار من است که اعلام کنم ژنرال مایکل تی فلین مورد عفو کامل قرار گرفته است.» این درحالی است که اندرو ویسمن معاون ویژه پرونده ترامپ خواستار پیگرد قانونی ترامپ شده Trump pardoned a turkey before Michael Flynn.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ مایکل فلین را عفو کرد، دموکراتها انتقاد کردندعفو او انتقاد دموکراتهای کنگره از جمله نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان را در پی داشت؛ آنها دونالد ترامپ را به سوء استفاده از قدرت در آخرین روزهای ریاست جمهوریش متهم کردند. خیلی لذت بخش زیر توییتهای همه فیک نیوز ها سگ پر نمیزنه باید جمع کنید برید بی صدا وبی سیمای میلی تروریستی
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ مایکل فلین را عفو کرد | DW | 26.11.2020دونالد ترامپ، در پیامی توییتری از بخشودگی ژنرال مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید خبر داد. این نخستین فردی است که ترامپ پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عفو می‌کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ با نخستین پرواز مستقیم از اسرائیل وارد مراکش می‌شودمشاور ارشد پرزیدنت ترامپ با نخستین پرواز مستقیم از اسرائیل وارد مراکش می‌شود این نخستین پرواز مستقیم بین دو کشور بعد از اعلام عادی سازی روابط اسرائیل و مراکش است. باند کوته فکر ترامپ کم کم باید بساط خود را جمع کنند و بفکر شغل دیگری باشند!😇
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

داماد و مشاور ترامپ با اولین پرواز تجاری بین اسرائیل و مراکش به رباط رفتواشنگتن در ازای موافقت رباط با عادی‌سازی روابط با اسرائیل پذیرفته است که حق حاکمیت مراکش را بر منطقه صحرای غربی به رسمیت بشناسد. باند کوته فکر ترامپ کم کم باید بساط خود را جمع کنند و بفکر شغل دیگری باشند!😇 پرونده تخلفات و فسادهای این باند شرور در دادگاههای امریکا در حال گشایش است!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »