ترامپ مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی را عفو کرد - BBC News فارسی

ترامپ مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی را عفو کرد

26/11/2020 12:57:00 ق.ظ

ترامپ مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی را عفو کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مایکل فلین اولین مشاور امنیت ملی خود را عفو کرده است. مایکل فلین به دروغ گفتن به اف بی آی در جریان تحقیقات مربوط به مداخله روسیه در انتخابات آمریکا اقرار کرده بود. اما حامیان آقای فلین او را قربانی یک انتقامجویی سیاسی از سوی دولت اوباما برای نامشروع جلوه دادن دولت ترامپ با طرح ادعاهای غیرمستند تبانی با روسیه می دانند.

اما باراک اوباما سلف آقای ترامپ علیه استخدام آقای فلین هشدار داده بود. دولت اوباما در سال ۲۰۱۴ مایکل فلین را از سرپرستی آژانس اطلاعات دفاعی اخراج کرد که با ذکر موارد سوءمدیریت و خلق و خوی تند بود.فلین که برای سه دهه در ارتش آمریکا خدمت کرده شکایت کرد که به خاطر بیان حقایق سخت درباره جنگ با اسلام گرایی افراطی برکنار شد.

او برای ۲۳ روز به عنوان مشاور امنیت ملی در دولت دوام آورد.پس از آنکه فاش شد مایکل فلین در مورد رفع تحریم های روسیه با سفیر مسکو صحبت کرده بود و معاون رئیس جمهور را در این مورد گمراه کرده بود از سوی آقای ترامپ اخراج شد. تماس او با دیپلمات روس به روزهای پیش از روی کار آمدن آقای ترامپ مربوط می شد که خلاف قوانین آمریکا بود.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

استانبول مرکز برگزاری فستیوال‌های تفریحی ایرانی‌ها

با کاهش سطح تدابیر بهداشتی کرونایی و همچنین فرا رسیدن فصول گرما، شمار رویدادهای تفریحی و فرهنگی ایرانی‌های مقیم و غیرمقیم در ترکیه نیز افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

به کوری ایت الله کالباسی

پرزیدنت ترامپ مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین خود را عفو کرد🔺پرزیدنت ترامپ مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین خود را عفو کرد ⚡️پرزیدنت ترامپ در پیامی در توییتر نوشت: «باعث بسی افتخار من است که اعلام کنم ژنرال مایکل تی فلین مورد عفو کامل قرار گرفته است.» این درحالی است که اندرو ویسمن معاون ویژه پرونده ترامپ خواستار پیگرد قانونی ترامپ شده Trump pardoned a turkey before Michael Flynn.

ترامپ مایکل فلین را عفو کرد، دموکراتها انتقاد کردندعفو او انتقاد دموکراتهای کنگره از جمله نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان را در پی داشت؛ آنها دونالد ترامپ را به سوء استفاده از قدرت در آخرین روزهای ریاست جمهوریش متهم کردند. خیلی لذت بخش زیر توییتهای همه فیک نیوز ها سگ پر نمیزنه باید جمع کنید برید بی صدا وبی سیمای میلی تروریستی

دونالد ترامپ مایکل فلین را عفو کرد | DW | 26.11.2020دونالد ترامپ، در پیامی توییتری از بخشودگی ژنرال مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید خبر داد. این نخستین فردی است که ترامپ پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عفو می‌کند.

مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ با نخستین پرواز مستقیم از اسرائیل وارد مراکش می‌شودمشاور ارشد پرزیدنت ترامپ با نخستین پرواز مستقیم از اسرائیل وارد مراکش می‌شود این نخستین پرواز مستقیم بین دو کشور بعد از اعلام عادی سازی روابط اسرائیل و مراکش است. باند کوته فکر ترامپ کم کم باید بساط خود را جمع کنند و بفکر شغل دیگری باشند!😇

داماد و مشاور ترامپ با اولین پرواز تجاری بین اسرائیل و مراکش به رباط رفتواشنگتن در ازای موافقت رباط با عادی‌سازی روابط با اسرائیل پذیرفته است که حق حاکمیت مراکش را بر منطقه صحرای غربی به رسمیت بشناسد. باند کوته فکر ترامپ کم کم باید بساط خود را جمع کنند و بفکر شغل دیگری باشند!😇 پرونده تخلفات و فسادهای این باند شرور در دادگاههای امریکا در حال گشایش است!

بازرس مولر به تحقیقات درباره روسیه و انتخابات آمریکا پایان داد اما باراک اوباما سلف آقای ترامپ علیه استخدام آقای فلین هشدار داده بود. دولت اوباما در سال ۲۰۱۴ مایکل فلین را از سرپرستی آژانس اطلاعات دفاعی اخراج کرد که با ذکر موارد سوءمدیریت و خلق و خوی تند بود. فلین که برای سه دهه در ارتش آمریکا خدمت کرده شکایت کرد که به خاطر بیان حقایق سخت درباره جنگ با اسلام گرایی افراطی برکنار شد. او برای ۲۳ روز به عنوان مشاور امنیت ملی در دولت دوام آورد. پس از آنکه فاش شد مایکل فلین در مورد رفع تحریم های روسیه با سفیر مسکو صحبت کرده بود و معاون رئیس جمهور را در این مورد گمراه کرده بود از سوی آقای ترامپ اخراج شد. تماس او با دیپلمات روس به روزهای پیش از روی کار آمدن آقای ترامپ مربوط می شد که خلاف قوانین آمریکا بود. توضیح تصویر، مولر گفت شواهدی از تبانی ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ نیافته است روند محاکمه آقای ترامپ در ماه مارس گفت او عفو مایکل فلین را بررسی می کند. هرچند آقای فلین ابتدا قبول کرد با دادستانی همکاری کند، اما در ماه ژانویه خواستار پس گرفتن اقرار خود شد. او با کمک یک تیم تازه حقوقی دادستانی را به بدرفتاری از جمله عدم ارائه شواهد موجود متهم کرد. وزارت دادگستری بعدا طی مروری بر این پرونده پیشنهاد کرد که اتهامات او کنار گذاشته شود. یک دادستان فدرال که از سوی وزیر دادگستری، ویلیام بار، منصوب شده بود گفت مصاحبه اف‌بی‌آی با آقای فلین "بدون مبنای مشروع تحقیقی انجام شده است." با این حال دادگاه فدرال با کنار گذاشتن اتهامات فلین مخالفت کرد که درخواست تجدید نظر تیم حقوقی او را به دنبال داشت. دادگاه تجدید نظر در ماه اوت نظر دادگاه فدرال را دایر بر عدم کنار گذاشتن اتهامات تایید کرد. با این حال اکنون با عفوی که آقای ترامپ صادر کرده کل پرونده بسته می شود.