ترامپ مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی را عفو کرد - BBC News فارسی

ترامپ مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی را عفو کرد

26/11/2020 12:57:00 ق.ظ

ترامپ مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی را عفو کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مایکل فلین اولین مشاور امنیت ملی خود را عفو کرده است. مایکل فلین به دروغ گفتن به اف بی آی در جریان تحقیقات مربوط به مداخله روسیه در انتخابات آمریکا اقرار کرده بود. اما حامیان آقای فلین او را قربانی یک انتقامجویی سیاسی از سوی دولت اوباما برای نامشروع جلوه دادن دولت ترامپ با طرح ادعاهای غیرمستند تبانی با روسیه می دانند.

اما باراک اوباما سلف آقای ترامپ علیه استخدام آقای فلین هشدار داده بود. دولت اوباما در سال ۲۰۱۴ مایکل فلین را از سرپرستی آژانس اطلاعات دفاعی اخراج کرد که با ذکر موارد سوءمدیریت و خلق و خوی تند بود.فلین که برای سه دهه در ارتش آمریکا خدمت کرده شکایت کرد که به خاطر بیان حقایق سخت درباره جنگ با اسلام گرایی افراطی برکنار شد.

وزیر خارجه آمریکا از افزایش گستره تحریم فلزات علیه ایران خبر داد برنامه‌های جو بایدن برای نخستین روزهای حضور در کاخ سفید | DW | 17.01.2021 مینو محرز: از هر واکسن تائید‌شده کرونا باید استفاده کرد | DW | 17.01.2021

او برای ۲۳ روز به عنوان مشاور امنیت ملی در دولت دوام آورد.پس از آنکه فاش شد مایکل فلین در مورد رفع تحریم های روسیه با سفیر مسکو صحبت کرده بود و معاون رئیس جمهور را در این مورد گمراه کرده بود از سوی آقای ترامپ اخراج شد. تماس او با دیپلمات روس به روزهای پیش از روی کار آمدن آقای ترامپ مربوط می شد که خلاف قوانین آمریکا بود.

توضیح تصویر،مولر گفت شواهدی از تبانی ترامپ با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ نیافته استروند محاکمهآقای ترامپ در ماه مارس گفت او عفو مایکل فلین را بررسی می کند.هرچند آقای فلین ابتدا قبول کرد با دادستانی همکاری کند، اما در ماه ژانویه خواستار پس گرفتن اقرار خود شد. headtopics.com

او با کمک یک تیم تازه حقوقی دادستانی را به بدرفتاری از جمله عدم ارائه شواهد موجود متهم کرد.وزارت دادگستری بعدا طی مروری بر این پرونده پیشنهاد کرد که اتهامات او کنار گذاشته شود. یک دادستان فدرال که از سوی وزیر دادگستری، ویلیام بار، منصوب شده بود گفت مصاحبه اف‌بی‌آی با آقای فلین "بدون مبنای مشروع تحقیقی انجام شده است."

با این حال دادگاه فدرال با کنار گذاشتن اتهامات فلین مخالفت کرد که درخواست تجدید نظر تیم حقوقی او را به دنبال داشت.دادگاه تجدید نظر در ماه اوت نظر دادگاه فدرال را دایر بر عدم کنار گذاشتن اتهامات تایید کرد. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

ماجرای رد صلاحیت شهید قاسم سلیمانی از گزینش سپاه- فیلم دیدنی تسنیم - Tasnim

سردار غلامرضا کرمی قائم‌مقام شهید قاسم سلیمانی در لشکر41 ثارالله کرمان همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی جزئیات جلسه‌ای که منجر به رد صلاحیت حاج قاسم از گزینش سپاه شد را تشریح کرده است.

به کوری ایت الله کالباسی