پرونده کنشگر زن سعودی به دادگاه 'ضد تروریسم' می‌رود - BBC News فارسی

پرونده کنشگر زن سعودی به دادگاه 'ضد تروریسم' می‌رود

26/11/2020 12:21:00 ق.ظ

پرونده کنشگر زن سعودی به دادگاه 'ضد تروریسم' می‌رود

خانواده لجین هذلولی کنشگر زندانی سعودی امیدوار بودند با دادگاه روز چهارشنبه، حکم آزادی دخترشان بعد از دوسال زندان صادر شود اما حالا پرونده او به دادگاه مقابله با تروریسم عربستان منتقل شده است.

مقام‌های عربستان اصرار دارند که دستگیری او با کارزار رفع ممنوعیت رانندگی زنان ارتباطی ندارد. به گفته آنها این دستگیری به تماس او با دیپلمات‌های خارجی، رسانه‌ها و گروه‌های کنشگر دیگر مرتبط است.خانواده خانم هذلولی می‌گویند او در طول سه ماه بعد از دستگیری حق تماس با هیچ کس را نداشته و با برق و شلاق شکنجه شده و آزار جنسی دیده است. آنها درعین حال می‌گویند به او پیشنهاد شده اگر شکنجه شدن خود را تکذیب کند او را آزاد کنند. بر اساس این پیشنهاد به او گفته شده بعد از امضای بیانیه‌ در انکار موضوع شکنجه و یا مصاحبه‌ای تلویزیونی آزادی او عملی خواهد شد.

چرا زنان سیاستمدار رنگ بنفش را در مراسم تحلیف جو بایدن انتخاب کردند؟ زبان فارسی به لطف ترجمه | DW | 21.01.2021 چین ۲۸ سیاستمدار دولت ترامپ را تحریم کرد | DW | 21.01.2021

دولت عربستان اتهام شکنجه را تکذیب می‌کند.خانواده خانم هذلولی پیش از دادگاه روز چهارشنبه نزدیک به یک ماه دخترشان بی‌خبر بودند. او از ۲۶ اکتبر در اعتراض با بدرفتاری زندانبان دست به اعتصاب غذا طده است.لینا خواهر خانم هذلولی در حساب توییتری‌اش نوشته خواهرش روز چهارشنبه ضعیف به نظر می‌رسیده و به طور غیرقابل کنترلی می‌لرزیده است.

او از قول خواهرش نوشته که بعد از دو هفته دست از اعتصاب غذا کشیده است چرا که زندانبان‌ها هر دوساعت یک بار او را از خواب بیدار می‌کرده‌اند و اجازه خواب به او نمی‌داده‌اند.خانم هذلولی یکی از ۴ کنشگر زندانی است که روز چهارشنبه در دادگاه حاضر شدند.مطالب مرتبط headtopics.com

افزایش فشارها به فعالان حقوق زنان در عربستانمنال شریف، از فعالان حقوق زنان در عربستان از افزایش فعالیت‌ها علیه فعالان حقوق زنان این کشور خبر داده است. خانم شریف از جمله کنشگران حامی حقوق زنان است که در شروع کمپین حق رانندگی برای زنان عربستان نقش داشت. او گفته که در شبکه‌های اجتماعی پیام های تهدید به مرگ دریافت کرده است.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰ مه ۲۰۱۸ ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

نخستین تماس بایدن با ترودو خواهد بود؛ از تماس با پوتین فعلا خبری نیست

به گفته سخنگوی کاخ سفید فعلا هیچ برنامه‌ای برای تماس آقای بایدن با ولادیمیر پوتین در دستور کار نیست.

حالا اگه جمهوری اسلامی بازداشتش کرده بود کون خودتونو پاره میکردید براش