تداوم سقوط شاخص بورس تهران؛ یک چهارم ارزش بورس تهران پس از رشد حبابی از بین رفت

31/06/1399 10:23 ب.ظ

تداوم سقوط شاخص بورس تهران؛ یک چهارم ارزش بورس تهران پس از رشد حبابی از بین رفت شاخص بورس تهران در پی ماه‌ها رشد غیرعادی و عجیب و در حالی که حکومت شهروندان را به سرمایه‌گذاری در آن تشویق و ترغیب کرده بود، از شهریور امسال با روند کاهشی شدیدی رو‌به‌رو شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. همزمان با کاهش بی‌سابقه ارزش پول ملی و گرانی دلار در ایران، شاخص بورس تهران نیز بار دیگر با افت شدید روبرو شد. در ادامه سقوط ارزش بورس تهران، شاخص کل بورس روز دوشنبه ۳۱شهریور با سقوط ۵۷ هزار واحدی به رقم یک میلیون و ۵۹۵ هزار واحد رسید.

شاخص بورس تهران در پی ماه‌ها رشد غیرعادی و عجیب و در حالی که حکومت شهروندان را به سرمایه‌گذاری در آن تشویق و ترغیب کرده بود، از شهریور امسال با روند کاهشی شدیدی رو‌به‌رو شد. ادامه این روند کاهشی سبب شد که بورس تهران تا روز دوشنبه حدود یک چهارم ارزش خود را از دست بدهد.

به این ترتیب،‌ سرمایه گذاران خُرد که در دوران رشد حبابی سه ماهه اول امسال در پی تبلیغات گسترده حکومتی سرمایه‌های اندک خود را وارد بورس کرده بودند، بار دیگر متضرر شدند. این در حالی است که کارشناسان و فعالان اقتصادی هشدار داده بودند رونق بی‌سابقه بورس ایران در ابتدای سال ۱۳۹۹ مطابق با واقعیت‌های اقتصادی نیست و رشد حبابی آن موجب افزایش تورم و نرخ ارز خواهد شد. headtopics.com

کلا حکومت ملا ها حبابه

😔😔😔😔😔😔😔😔

در این میان، دستکاری بازار توسط حکومت، مایه نگرانی جدی بسیاری از کارشناسان این حوزه شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

یارسان بعد از انقلاب اسلامی؛ حکایت یک کوچ دسته‌جمعی

رسانه‌‌ها از کشف و خنثی‌سازی یک حمله تروریستی مورد حمایت ایران در بحرین خبر دادند🔺رسانه‌‌ها از کشف و خنثی‌سازی یک حمله تروریستی مورد حمایت ایران در بحرین خبر دادند ⚡️رسانه‌ها روز یکشنبه ۳۰ شهریور از خنثی کردن توطئه پیکارجویان مورد حمایت رژیم حاکم بر ایران برای انجام حملاتی علیه دیپلمات‌ها و اتباع خارجی مقیم بحرین خبر دادند. اغا تبيع الحساب كم تومان اني يدفع الكم شروع شد. کس و شعر کمتر بگین

'بچه‌گربه وحشی'؛ گزارشی از شش سال جاسوسی سایبری از گروه‌های مخالف حکومت ایران - BBC News فارسییک شرکت امنیت سایبری از فعالیت گروهی از هکرهای وابسته به ایران خبر داده که از شش سال‌ پیش گروه‌های مخالف حکومت را هدف گرفته‌اند و فعالیت آنها همچنان ادامه دارد. نفوذ به سیستم تایید هویت دو مرحله‌ای و همین طور تجسس گسترده در پیام‌رسان‌ها به ویژه تلگرام از جمله فعالیت‌های گروه 'بچه گربه وحشی' عنوان شده است.

نقدی: هیچ کدام از فعالیت‌های سپاه از روی منفعت‌طلبی نیستمعاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه تمام قدرت‌هایی که در سپاه متولد و خلق شده در واکنش به اتفاقاتی بوده که در تاریخ انقلاب افتاده است، گفت: بعد از انقلاب به واسطه اتفاق‌هایی که افتاد سپاه مجبور شد که در زمینه‌های مختلف ورود پیدا کرده و از دستاوردهای نظام دفاع کند. اما فعالیت های سرداران سپاه قطعا از روی منفعته تو که راست میگی ولی کیر تو کس ننه ادم دروغگو 😉 یعنی اینهمه اختلاس و دزدی و جنایت فقط و فقط در راه خدا انجام میدهد چه خدای جنایتکاری و دزد و اختلاس گری دارید که از شیطان پیشی گرفته جنایاتی که سپاه پاسداران جنایتکار انجام میدهد حتی شیطان پرستان انجام نمی دهند

پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایشی یکم امشب تمام می‌شود- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimپذیره نویسی واحدهای صندوق پالایشی یکم ساعت ۲۴ امروز (۳۰ شهریور) به پایان می‌رسد بورس

واکنش اقتصاد ایران به بازگشت تحریم‌ها؛ افت شاخص بورس همزمان با صعود نرخ ارزساعاتی پس از اعلام بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران توسط آمریکا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز یکشنبه ۲.۸ درصد افت کرد و بانک مرکزی ایران نیز نرخ رسمی عرضه دلار را ۷۵۰ تومان افزایش داد.

Print this page

همزمان با کاهش بی‌سابقه ارزش پول ملی و گرانی دلار در ایران، شاخص بورس تهران نیز بار دیگر با افت شدید روبرو شد. در ادامه سقوط ارزش بورس تهران، شاخص کل بورس روز دوشنبه ۳۱شهریور با سقوط ۵۷ هزار واحدی به رقم یک میلیون و ۵۹۵ هزار واحد رسید.

شاخص بورس تهران در پی ماه‌ها رشد غیرعادی و عجیب و در حالی که حکومت شهروندان را به سرمایه‌گذاری در آن تشویق و ترغیب کرده بود، از شهریور امسال با روند کاهشی شدیدی رو‌به‌رو شد. ادامه این روند کاهشی سبب شد که بورس تهران تا روز دوشنبه حدود یک چهارم ارزش خود را از دست بدهد.

به این ترتیب،‌ سرمایه گذاران خُرد که در دوران رشد حبابی سه ماهه اول امسال در پی تبلیغات گسترده حکومتی سرمایه‌های اندک خود را وارد بورس کرده بودند، بار دیگر متضرر شدند.

این در حالی است که کارشناسان و فعالان اقتصادی هشدار داده بودند رونق بی‌سابقه بورس ایران در ابتدای سال ۱۳۹۹ مطابق با واقعیت‌های اقتصادی نیست و رشد حبابی آن موجب افزایش تورم و نرخ ارز خواهد شد.

در این میان، دستکاری بازار توسط حکومت، مایه نگرانی جدی بسیاری از کارشناسان این حوزه شد. حتی بنا بر گزارش‌های منتشره، برخی افراد در نتیجه تبلیغات گسترده حکومت، «واحد مسکونی» و خودروی‌‌شان را فروختند و حتی قرض کردند تا وارد بازار سرمایه شوند. اما اکنون، با ترکیدن حباب بازار بورس، این افراد نیز به صف بلند مال‌باختگان متضرر از سیاست‌های شکست‌خورده و پرسش‌برانگیز اقتصادی رژیم در چهار دهه گذشته پیوسته‌اند.

ریال، واحد پول ملی ایران، به پایین‌ترین نرخ برابری تاریخ خود در مقابل دلار آمریکا رسیده و استیو هانكى، اقتصاددان آمریکایی دانشگاه جانز هاپکینز، هفته پیش هشدار داد نرخ تورم واقعی ایران به ۱۱۳درصد رسیده است.

بحران اقتصادی در ایران که در نتیجه دهه‌ها سوءمدیریت و فساد گسترده در تمامی لایه‌های حکومتی جمهوری اسلامی به وجود آمده و به دردی مزمن تبدیل شده بود، در پی فشار حداکثری ایالات متحده بر جمهوری اسلامی با هدف تغییر رفتار رژیم، بالا گرفت و با شدت بیشتری ادامه پیدا کرد. پرزیدنت ترامپ دربا اشاره به این که او آمریکا را از توافق فاجعه بار با ایران خارج کرد، گفت که اقتصاد ایران در پی فشارهای دولت او رو به فروپاشی است.

بحران بورس در ایران؛ کاربران از شواهد «دستکاری و فریب» دولت روحانی در بورس برای «غارت» ثروت مردم می‌گویند

رشد منفی ۴۰ هزار واحدی بازار سهام ایران جهت رو به پایین نوک پیکان نمودار شاخص سهام را نشان می‌هد. معنای وضعیت کنونی به زبان ساده این است که سرمایه‌گذاران خرد، که در دوران رشد حبابی سه ماهه اول امسال سرمایه‌های خود را وارد بورس کرده بودند، حالا دارند به شدت ضرر می‌کنند.